Уміння правильно обжати виту пару або по іншому UTP можна сказати одна з основ знань системних адміністраторів, так само корисне для монтажників та іншого близько IT-шного народа.Что б організувати маломальскую мережу хоча б на 2 комп’ютера потрібно знати як, який і куди проводки потрібно з’єднати, щоб ця мережа почала працювати.

Отже приступимо, спочатку трохи теорії. Вита пара буває декількох категорій і різновидів, я буду описувати як обжимати виту пару 5 категорії або категорії 5e. Так як вона є найпоширенішою на даний момент. Остання може бути використана для організації мережі зі швидкістю передачі сигналу до 1Гбіт / с, а просто UTP-5 може забезпечити лише 100 Мбіт / с.

Для обтискача нам знадобитися шматок кручений пари довжиною до 100м (це гранична довжина яку може забезпечити UTP кабель), конектори RJ-45 та інструмент для обтискача, у відсутності якого можна скористатися ножем, але без наявності досвіду і вправності краще використовувати спеціальний інструмент для обтискача.

Видаліть зовнішню ізоляцію з кабелю на млинцю трохи більше сантиметра.

Існує два стандарти обтискача кручений пари EIA / TIA-568А і EIA / TIA-568B або кажучи простіше А і B. Якщо ви хочете зробити мережу комп’ютер-комп’ютер, без використання свічів або хабів, тоді один кінець кабелю потрібно обжати по А інший за В . Тип обтискача А-В називається крос-овер. У випадку якщо ви з’єднуєтеся за допомогою свіча або хаба то потрібно обжати або А-А або В-В, хоча сучасний свічі без проблем працюватимуть якщо обжати кабель А-В.

Для А Порядок розташування проводів починаючи з лівого краю: біло-зелений, зелений, біло-жовтий, синій, біло-синій, жовтий, біло-коричневий, коричневий.

Для В Порядок розташування проводів: біло-жовтий, жовтий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий.

Видаляти внутрішнє ізоляцію кольорових проводів не потрібно, просто підрівняйте, проводки під одну лінію. Візьміть конектор RJ-45 контактами до себе, вставите підготовлений раніше провід, вставляйте акуратно, і дивіться, щоб проведення не загиналися і всі діставали до контактів. Далі за допомогою інструменту для обтискача затисніть підготовлений конектор, все штекер готовий до використання.

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 1 =