Для того, щоб очистити меблів від плям слід використовувати спеціальні засоби для чищення. Це «Пронто», «Поліроль-2», «Умка», «Попелюшка».

Найпростіше з неї видаляються плями жиру. Щоб очистити плями з полірованої меблів вам потрібно протерти її ганчіркою, змоченою рідким мінеральним маслом. Інші плями можна видалити спеціальними засобами, до складу яких крім масла входить розчинник.

Наприклад, «Поліроль-2» очищає жирові і всі водорозчинні сполуки. Емульсія «Пронто» чистить поліровану і не поліровані меблі, кераміку і пластик.

Щоб очистити пляма на меблях, пофарбованої олійною емаллю або фарбою, її потрібно помити теплою водою з додаванням 1 ст. л. нашатирного спирту на 3 літри води.

А взагалі щоб вивести плями і очистити м’які меблі, воду найкраще застосовувати обмежено оскільки її надлишок тільки розмиє плями і залишить після себе розводи. З цієї причини для меблевих тканин взагалі рекомендується лише суха чистка в хімчистці. У тих випадках, коли ви не можете віддати меблі в хімчистку, спробуйте народні способи видалення плям.

Чищення м’яких меблів і видалення плям

Для цього можна використовувати:

* Чистку щіткою з м’яким ворсом;

* Чистку пилососом;

* Вибивання (тільки для грубих тканин);

При попаданні на оббивку якоїсь рідини, її потрібно швидше увібрати в суху серветку, ганчірку, щоб не дати їй розтектися і потрапити вглиб тканини і ворсу.

Деревину меблів на час чищення тканини треба про всяк випадок закрити поліетиленом, оскільки від впливу деяких засобів вона може змінити колір.

При чищенні трохи чистячого складу спочатку наносять на ганчірку, щоб вона ввібрала його, а потім нею труть пляма від його краю до центру. Якщо обраний склад не допоміг, дочекайтеся повного висихання тканини і тільки тоді спробуйте інший засіб.

Як чистити плями на оббивці меблів?

Очищення меблів від плям воску

Подрібніть і відскребіть віск від свічки, коли він затвердіє, а потім вичистіть вакуумним пилососом. Потім на залишки плями накладіть промокальний папір і зрушуючи її кілька разів пропрасуйте праскою.

Жир

Чищення м’яких меблів від жирних плям виконується за допомогою праски і промокального паперу, як і у випадку з воском.

Шоколад

Подрібніть затверділий шоколад, а пляма замийте теплою мильною водою. Якщо на місці забруднення залишилися жирні розлучення, то скористайтеся попереднім радою.

Кава

Заперіть тканина з рідким милом.

Пиво

Використовуйте рада для кави, а потім змочіть пляма розчином з 1/2 ст. л. білого оцту на склянку води. Промокніть рідина серветкою, протріть мокрою ганчіркою і знову накладіть якусь промокашку.

Фруктовий сік

Обробіть пляму розчином з суміші оцту і аміаку, а потім висушіть.

Жувальна гумка


Складіть в поліетиленовий пакет кубики льоду, накладіть на жувальну гумку і після її затвердіння, соскребіте торцем монети. Нанесіть на забруднення метиловий спирт і поплескайте тканину до висихання.

Кров

Обполосніть пляма холодною чистою водою.

Чорнило

Протріть забруднення ацетоном і просушіть паперовою серветкою або промокальним папером. Потім протріть місце плями мокрою ганчіркою і знову підсушіть.

Джем

Приготуйте розчин оцту і рідкого мила. Нанесіть його на забруднення і просушіть. Обполосніть пляма чистою водою, просушіть серветкою.

Червоне вино

Промокніть серветкою, присипте кухонною сіллю, через пару хвилин пропилесосьте забруднення.

Біле вино

Промокніть серветкою, протріть пляму розчином з 1/4 води і 3/4 метилового спирту, накладіть серветки зверху. Промийте пляма, використовуючи рідке мило і воду. Промокніть пляму сухою тканиною.

Безалкогольні напої

Промокніть серветкою, щоб ввібрати розлиту рідину, промийте забруднення теплою водою і накладіть пару серветок для просушування. У разі необхідності повторіть чистку.

Кароліна, www.kak-sdelat.su

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 5 =