Меню сайту

Облаштування невеликого водоймища на садовій ділянці – це один з найуспішніших способів збагатити його, створити ідеальне місце для заспокоєння і релаксації. І абсолютно помилковою є думка, що присадибна водойма – це небачена розкіш, яка багатьом не по кишені. Насправді, було б бажання, а ставочок можна спорудити навіть зі старої ванни. А з іншого боку, заради того, щоб створити для своєї сім’ї такий райський куточок біля заміського будинку, можна пожертвувати і ремонтом квартири в місті.

Найголовніше при створенні водойми – дотримуватися деяких умов його облаштування, які є також універсальними підказками.

Отже, місце, де буде розташовуватися ваш ставок, повинно бути на відкритому просторі. Так він буде менше засмічуватись впали листям, і сонячні промені будуть сприяти гарному росту водних рослин.

Що стосується його форми, то вона повністю залежить від стилю цілого саду. Якщо у вас класична планування, чітко окреслені клумби і ідеально рівні газони – басейн повинен бути правильної форми. Якщо ж ваш дизайн вашого саду влаштований за принципом пейзажного планування – дайте волю фантазії, і надайте берегах вашого ставка природний вигляд – з нерівними краями.

Глибина вашого водоймища і форма його дна в свою чергу залежать від матеріалів, з яких він виконаний. Плівкові ставки не можуть бути глибокими в силу ряду технічних причин. Якщо ж ви плануєте поселити в своєму ставку рибок або земноводних, то його глибина, з урахуванням замерзання, повинна становити мінімум півтора метра. У такому випадку вам слід зупинитися на бетонному.

Ще одна важлива деталь, яка має бути присутня в присадибному ставку – це водозлив. Це пристосування допомагає регулювати рівень води, особливо в період істотних опадів або при таненні снігу.

Мабуть, найскладніше добитися балансу екосистеми водойми. Біда маленьких ставків – дрібні водорості, які створюють так зване «цвітіння» води. Потрібно постійно стежити за їх співвідношенням з вищими рослинами, які будуть з ними конкурувати. Також можна «підключати» представників фауни – риб, молюсків або земноводних, які будуть ними харчуватися. Якщо ж ви не сильні в біології, покличте на допомогу грамотних ландшафтних дизайнерів або професіоналів-біологів.

Існує маса способів оформлення берега. Ви можете використовувати гальку або ж величезні валуни. Можете висадити декоративні трав’яні рослини або посадити одну плакучу вербу. А керамічні садові прикраси і вічнозелені насадження прикрасять ваше водоймище в будь-який час року.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

  • Як зробити декоративний водойму в саду – Дом.

    Простий декоративний міні-водойму  Невеликий (але від цього не менш декоративний) водоемчик можна зробити буквально з нічого , Витративши всього пару годин. Буде потрібно викопати не надто глибо…

  • Як оформити та облаштувати веранду

    Зараз ми знаємо, що практично кожен великий будинок має веранду. Адже веранда з’єднує домашнє і садове простору. І до оформлення веранди треба поставитися серйозно і зі смаком, якщо ви хочете, що…

  • Як оформити однокімнатну квартиру

    13 квітня Дизайн Коментарі відключені Коли здобуваєш квартиру, завжди виникає безліч ідей по її облаштуванню, хочеться втілити в дизайні їх усі. Але з маленькою квартирою особливо не поекспериме…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − 4 =