При відсутності електролічильника оплата проводиться на підставі нормативу споживання електроенергії. Відповідь на питання ускладнюється тим фактом, що ці нормативи в різних регіонах різні і вартість кіловата електроенергії в різних регіонах Росії також розрізняється деколи дуже значно. Розміри платежів за комунальні послуги встановлюються органами місцевого самоврядування. Тому для уточнення точної формули розрахунку електроенергії вам слід звернутися в керуючу компанію, з якою укладено договір надання та обслуговування комунальних послуг, в органи місцевого самоврядування, або в органи виконавчої влади суб’єктів Російської Федерації, що здійснюють повноваження у сфері державного регулювання тарифів.

Відповідно до пункту 19 Правил надання комунальних послуг громадянам, затверджених постановою Уряду Російської Федерації від 23.03.2006г. № 307, за відсутності загальнобудинкових, загальних (квартирних) та індивідуальних приладів обліку розмір плати за комунальну послугу “Електропостачання” визначається за формулою:

Pky.i = ni x Nj x Tky,

де:

ni – кількість громадян, які проживають (зареєстрованих) у житловому приміщенні (квартирі, житловому будинку) (чол.);

Nj – норматив споживання електроенергії (кВт * год на місяць на 1 чол.);

Tky – тариф на електроенергію, встановлений відповідно до законодавства РФ (руб. / кВт * год).

Для того щоб при розрахунках з Вами за спожиту електроенергію враховувалося відсутність проживають, то для перерахунку розміру плати за комунальні послуги, Вам необхідно представити письмову заяву споживача, яке подається протягом місяця після закінчення періоду тимчасової відсутності споживача в керуючій компанії, що виробляє з Вами розрахунки за спожиту електроенергію.

До заяви необхідно додати документи, що підтверджують тривалість періоду тимчасової відсутності споживача.

Такі, як акти про проживання (непрожіваніі), так як вони є додатковими документами, що підтверджують тимчасову відсутність громадянина-споживача, а також довідка про реєстрацію за іншою адресою і акт про непрожіваніі.

Акт про непрожіваніі за даною адресою повинен бути підтверджений трьома сусідами із зазначенням паспортних даних та завірений печаткою Керуючої компанії. Крім того, необхідно надати документи, підтверджуючі тимчасова відсутність споживача, такі як:

Копія посвідчення про відрядження або довідка про відрядження. Завірені за місцем роботи;

Довідка про перебування на лікуванні в стаціонарному лікувальному закладі;

Проїзні квитки, оформлені на ім’я споживача або їх копії;

Рахунки на проживання в готелі, гуртожитку або іншому місці тимчасового перебування або їх копії;

Довідка органу внутрішніх справ про тимчасову реєстрацію споживача за місцем його тимчасового перебування.

Електропостачання (у тому числі освітлення місць загального користування і споживання електроенергії обладнанням, що належать до загального майна будинку; вивізне каналізація) до плати за комунальні послуги не відноситься, а відноситься до поняття утримання спільного майна багатоквартирного будинку і входить до складу плати за житлове приміщення.

Власники приміщень у багатоквартирному будинку повинні нести витрати на утримання спільного майна в багатоквартирному будинку, у тому числі витрати, пов’язані з утриманням місць загального користування. При цьому розмір відповідних витрат залежить від наявності або відсутності в будинку загальнобудинкового приладу обліку, а також індивідуальних (квартирних) лічильників.


Нарахування за спожиту на загальнобудинкові потреби електроенергію відбувається наступним чином: у випадку, якщо багатоквартирний будинок обладнаний колективними (загальнобудинковими) приладами обліку і повністю обладнаний індивідуальними приладами обліку, розмір плати за комунальні послуги, спожиті у житловому приміщенні (обладнаному приладами обліку), визначається відповідно з Постановою Урядом РФ №307 від 23.05.2006 (п.п.1 п.3 Правил надання комунальних послуг громадянам). А саме: розрахунок плати за спожиту електричну енергію виробляється за показниками індивідуального (квартирного) приладу обліку та витратам на загальнобудинкові потреби, розподіленим пропорційно фактичному обсягу спожитої електричної енергії в житловому приміщенні.

Якщо ж багатоквартирний будинок обладнаний колективними (загальнобудинковими) приладами обліку, а індивідуальними приладами обладнаний частково (тобто не у всіх квартирах встановлені лічильники електричної енергії класу точності 2.0 і вище), то обсяг електроенергії, фактично спожитий мешканцями багатоквартирного будинку за розрахунковий період, визначається за показниками загальбудинкового приладу обліку, розподіляється між жителями житлового будинку наступним чином:

розрахунок розміру плати за спожиту електричну енергію для приміщень, обладнаних індивідуальними приладами обліку, визначається за показаннями індивідуального приладу обліку з урахуванням споживання на загальнобудинкові потреби виходячи з 7 кВт.год на одного проживаючого;

для приміщень, не обладнаних індивідуальними приладами обліку, розмір плати визначається як сумарна кількість електроенергії, розрахованої за нормативами електроспоживання, і кількості нерозподіленого обсягу електроенергії усередині житлового будинку, розрахованого пропорційно площі квартири.

У випадку, якщо в квартирі відсутній споживання електроенергії, плата за споживання на ОДН буде дорівнює нулю. Тим не менш, плата за утримання і ремонт внутрішньобудинкових електричних мереж будуть продовжувати нараховуватися.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − 7 =