Квартирне питання, як відомо, зіпсував багатьох. Яка вже тут життя, коли в сусідній кімнаті батьки, в залі – сестра з чоловіком і сином, а на кухні бабуся? Хочеш – не хочеш, почнеш замислюватися про власної житлоплощі. Але ціни на житло сьогодні ростуть, як гриби після дощу, за ними не доженеш, та й знімати квартиру – не вихід. По-перше, дорого, по-друге, все чуже, та й виселити можуть в будь-який момент. Так як же бути? Треба купувати свій куток. Але як отримати квартиру молодій сім’ї?

Сьогодні існує безліч рішень, як обзавестися житлом, потрібно просто детальніше про них дізнатися. Звичайно, всі ці програми, спрямовані на поліпшення житлових умов молодих сімей, не роздають квартири безкоштовно і всі бажаючим, таких чудес не буває. Однак вони дозволяють придбати житло зі значною знижкою або зі зниженою процентною ставкою по кредиту. Спробуємо описати всі ці схеми коротенько.

Програма «Забезпечення житлом молодих сімей»

Ця програма вимагає дотримання деяких умов: членам сім’ї не повинно бути більше 35 років, на них має припадати не більше 12 квадратних метрів житла, і ви повинні мати стабільний дохід. Отриману державну субсидію можна витратити тільки на придбання або будівництво житла. Складає вона 35% від ринкової вартості квартири, якщо у вас немає дітей, або 40%, якщо в сім’ї є дитина. До речі, бездітна сім’я вважається молодою тільки три роки з моменту укладення шлюбу. Якщо у вас народжується дитина, то ця умова не діє.

Якщо в сім’ї, яка бере участь у цій програмі, з’являється спадкоємець, то вона має повне право на отримання додаткової субсидії. Зазвичай вам списують вартість декількох квадратних метрів, кількість яких залежить від регіону, де проживає сім’я.

Все б добре в цій програмі, крім двох великих АЛЕ. По-перше, бажаючих отримати субсидію не так вже й мало, можливо, вам належить простояти в черзі не один рік. По-друге, що залишилися 65 або 60% вам належить сплатити самостійно, хоча, поки ви чекаєте своєї черги, у вас буде час на те, щоб підкоп грошей. Тому, перш ніж взяти участь у програмі, зважте всі свої можливості і тверезо оціните, чи зможете ви оплатити ці самі 60% від вартості, адже це, погодьтеся, чималі гроші.

Після того як вас визнають учасником програми, вам видадуть свідоцтво, яке сім’я здає в банк. На ім’я одного з її членів протягом двох місяців перераховуються кошти, які можуть використовуватися в якості початкового внеску в іпотечний кредит на житло.

Іпотека в комерційному банку

Як отримати квартиру молодій сім’ї? Найпоширеніший вид іпотечного кредиту для молодих сімей – це програма Ощадбанку «Іпотека молодій сім’ї», так як отримати квартиру молодій сім’ї через комерційний банк найбільш простий, хоч і недешевий варіант. У ній існує ряд плюсів.

  1. Созаємщикамі можуть виступати як подружжя, так і їхні батьки, що виявляється важливим моментом при розрахунку максимальної суми кредиту.
  2. За бажанням позичальника за даною програмою йому може надаватися відстрочка платежу по основному боргу строком до 5 років на період будівництва житла або народження дитини.

Початковий внесок сім’ї досить заплатити в розмірі 20% від вартості квартири, а якщо є дитина, то й зовсім 15%.

Соціальна іпотека для молодої сім’ї

Скористатися послугами банку може далеко не кожна сім’я, так само, як і державною програмою «Молода сім’я». У цьому випадку можна розглянути варіант соціальної іпотеки для соціально незахищених верств населення з використанням підтримки держави та іпотечного кредитування. Але соціальна іпотека дозволяє купувати житло тільки в межах встановлених 18 метрів на людину.

Цим видом кредиту можуть скористатися, насамперед, бюджетники, черговики і молоді сім’ї.

Держава допомагає придбати житло за ціною значно нижче ринкової, а також державне житло за пільговими цінами. Але, на жаль, ця програма діє не у всіх регіонах Росії.

Придбати власне житло – мрія кожної сім’ї, і треба прагнути до її здійснення вже сьогодні, а не відкладати на невизначений час, мириться з труднощами і незручностями. Тепер, знаючи, як отримати квартиру молодій сім’ї, ви вже будете шукати для себе найбільш підходящий варіант.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 1 =