Як перемикати швидкості

Початківці водії на першому виїзді на велику дорогу стикаються з двома проблемами: плавне рушання з місця і перемикання передач. Навчитися плавно перемикати передачі легше, ніж оволодіння навичками зрушення з місця, тому почнемо з того, що легше. Отже, ви включаєте першу передачу і починаєте рух. Тут же виникає питання: На якій швидкості перемикати передачі? Перемикання з першої передачі на другу слід здійснювати при швидкості, приблизно, 20-25 км / год, з другої на третю 35-40 км / год, з третьої на четверту 50-55 км / год, з четвертої на п’яту з 70-90 км / ч.

Всі ці показники середні, адже автомобілі бувають різні. Тому краще орієнтуватися на показники тахометра, який відображає оберти двигуна. На холостому ходу двигун видає 600-800 об / хв.

Щоб почати рух двигуну досить розвинути 1600 об / хв. Так на яких оборотах перемикати передачі? Коли обороти досягнуть показника від 2500 до 3500 об / хв, при цьому неважливо на якій передачі в даний момент рухається автомобіль. Тепер розповімо про те, як перемикати передачі, а вірніше послідовність дій при цьому.

Головне пам’ятати одне, щоб перемикати передачі на автомобілі, не потрібно різко тиснути на педалі газу і зчеплення. Всі рухи повинні бути плавними, але швидкими. Тому рекомендується відпрацьовувати такі рухи на незаведенном автомобілі, що стоїть у дворі або гаражі.

1. Відпускаєте педаль газу
2. Швидко, але плавно натискаєте на зчеплення
3.
Переводите ручку коробки в нейтральне положення і тримайте близько 1 секунди.

Цього часу достатньо для того, щоб у шестерень вирівнялася частота обертання. 4. Переводите важіль на потрібну передачу. 5. Швидко, але плавно відпускаєте зчеплення і одночасно тиснете на педаль газу. 6. Як тільки, ви повністю відпустили зчеплення, трохи підсильте тиск на педаль газу, щоб збільшити кількість палива йде в двигун, тим самим, розганяючи автомобіль. – При переході з другої на третю передачу і вище, педаль зчеплення необхідно відпускати трохи швидше, ніж при рушанні з місця і перемиканні з першої на другу передачу.

– Не можна перемикати передачі з першої на третю, або рушати з другої і так далі. Це призводить до зносу шестерень коробки передач, та й двигун може затихнути. Не завжди при русі на автомобілі необхідно підвищувати передачі.
Наприклад, при гальмуванні за допомогою двигуна передачі потрібно знижувати.

1. Відпускаєте педаль газу. 2. Плавно тисніть на гальмо
3. Коли швидкість автомобіля досягне потрібної межі для зниженої передачі (якщо ви були на п’ятій, то для переходу на четверту швидкість повинна складати 70-90 км / ч), натискаєте на зчеплення. 4. Чи не затримуючи важіль в нейтральному положенні, переключаєте його на потрібну передачу. 5. Плавно відпускаєте зчеплення.

6. Плавно тисніть на газ для підтримки обертів. Якщо необхідно подальше гальмування, все робите в тій же послідовності.
Особливістю перемикання передач в зворотному порядку є те, що з будь вищої передачі можна відразу перейти на будь-яку нижчу. Наприклад, з п’ятої на третю або другу. Для цього потрібно знизити швидкість автомобіля до показників тієї чи іншої передачі.


1. Відпускаєте газ. 2. Тисніть на зчеплення.

3. Ставите важіль перемикання передач на нейтралку. 4. Нетривалий час тисніть на газ (частки секунди)

5. Натискаєте на зчеплення і переводите важіль в положення тієї передачі, якій відповідає швидкість.
Ось начебто і все, що стосується правильного перемикання передач на автомобілі. Вам тільки й залишилося, що відточувати це майстерність. При цьому не забувайте контролювати ситуацію на дорозі.

Як перемикати швидкості

Прочитати статтю повністю.


Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one + six =