Види слуховий недостатності

У медицині розрізняють 2 основних види недостатності слуху: туговухість та глухоту. При приглухуватості виникають труднощі в сприйнятті мови, проте в спеціально створюваних умовах – наближення мовця якомога ближче до вуха, посилення голосу, підбір слухового апарату і його застосування, – сприйняття мови можливо.

При глухоті ж сприйняття мови на слух неможливо при будь-яких перерахованих вище умовах. Незважаючи на це, лише в дуже рідкісних випадках глухота буває абсолютною: навіть при глухоті є залишковий слух, який дозволяє людині сприймати як дуже гучні немовні звуки (наприклад, дзвінки, свистки, гудки тощо), так і окремі звуки мови, а в деяких випадках навіть голосно вимовлені знайомі слова.

У рамках цих основних видів слуховий недостатності – туговухість та глухота – виділяють 3 групи дітей з порушеннями слухової функції:

глухі (глухонімі);

позднооглохшіе;

тугоухие.

Кожна з цих груп має свої особливості – як клінічні, так і педагогічні.

Перевірка слуху у дітей

Наявність або відсутність реакції на звук в дитини можна виявити починаючи з його перших днів життя. Для цього батькам слід використовувати орієнтовну реакцію малюка, яка виникає у нього у відповідь на будь звукове роздратування -громкая музика чи гучна мова, шум за вікном, телефонний дзвінок і т.п.). У цьому випадку дитина, як правило, повертає голівку, рухає століттями, припиняє смоктати груди при годуванні, змінює ритм пульсу та дихання. Такого роду реакції – це вроджені рефлекси (безумовні рефлекси).

Перевірка слуху у дітей преддошкольного і молодшого дошкільного віку від 2-х до 4-х років може бути проведена при використанні мови і різних звучать іграшок.

Перевірка слуху у дітей старшого дошкільного віку (5-6 років), а також молодшого шкільного віку, від 7 до 8 років, може бути проведена при використанні аудіометрії – спеціального методу, що застосовується для вимірювання гостроти слуху – слухової чутливості до звукових хвилям різної частоти.

Перевіряти слух у дітей преддошкольного і молодшого дошкільного віку досить важко. Справа в тому, що маленькі діти легко відволікаються, вони ще не можуть зосередитися на якомусь одному виді діяльності. Тому перевірка слуху у дітей преддошкольного і молодшого дошкільного віку повинна бути цікавою і носити ігровий характер. Ототожнення дитиною елементів мовлення рекомендується проводити за допомогою картинок: при проголошенні дорослим якого-небудь слова дитина показує відповідну цьому слову картинку.

Перевірка слуху у дітей на промову на тому випадку, якщо дитина ще тільки починає говорити, проводиться із застосуванням лепетних слів: «няв» (кішка), «ам-ам» (собака), «тпру» (кінь), «му» ( корова), «ту-ту» (автомобіль) і т. д.

Перевірка слуху у дітей старшого дошкільного віку і у дітей молодшого шкільного віку, що стосується розрізнення шепітної мови, проводиться за допомогою спеціального, рекомендованого фахівцями та наведеного нижче переліку слів.

1. Слова з низькою частотною характеристикою: вухо, Вова, вікно, риба, море, місто, дим, вовк, номер, мило, бик, урок.


2. Слова з високою частотною характеристикою: годинник, Саша, чай, шашка, шишка, чижик, пташка, сірник, мережа, годину, зайчик, чайка, щі, жерсть.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як перевірити, кришталь Чи це

    Красива витончена кришталева ваза або люстра, а також сама розкішна посуд стануть чудовою прикрасою в будь-якому будинку. Однак, щоб при виборі того чи іншого предмета не помилитися і не купити з…

  • Як правильно перевірити помпу (насос) пральної машини

    Отже: Як правильно перевірити помпу (насос) пральної машини? Помпа пральної машини – вона ж насос або двигун насоса, знаходиться внизу пральної машини і потрібна для зливу води в каналізацію. Ту…

  • На що звернути увагу при покупці ноутбука

    За останні кілька років ціни на ноутбуки сильно знизилися. Не так давно, пристойний ноутбук міг обійтися в кілька тисяч доларів. Зараз, ви можете знайти досить гарний пристрій за ціною 500-600 до…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − 9 =