Сучасні електричні плити можуть мати потужність в межах 1-18 кВт, що вимагає якісного і грамотного виконання робіт по підключенню такої плити до мережі живлення. Розглянемо покроково, як підключити електричну плиту в двофазну мережу, вибрати кабель, встановити комутаційну апаратуру та захисні прилади.

Основні нормативні вимоги при вирішенні питання, як підключити електричну плиту :

 • При установці електроплити потужністю більше 3 кВт, підключення повинно бути виконано на окрему радіальну мережу.
 • Між плитою і розподільним щитом повинен встановлюватися двополюсний вимикач-переривник.
 • Як захисні пристрої використовуються плавкі запобіжники або міні автомати (при підключенні плити потужністю до 13,5 КВт – номінальний струм 30 А, при потужності 13,5-18 кВт – 40 А).
 • Підключення необхідно виконувати мідним дротом з трьома ізольованими жилами. Перетин дроту при підключенні до 13,5 кВт потужності – 4 кв.мм, понад 13,5 – 6 кв.мм.

Покрокова інструкція

Порядок робіт при вирішенні задачі, як підключити плиту :

 1. Перевірка квартирного розподільного щитка. Перевірка полягає у визначенні перетину ввідного кабелю, який оптимально повинен виконуватися мідним з перетином не менше 6 кв.мм. В іншому випадку необхідно провести заміну ввідного кабелю. Потім необхідно перевірити номінальний струм вступного автомата, який повинен становити 40-50 А.
 2. Підключення автоматичного вимикача і захисного пристрою. На відміну від автомата на вході в квартиру, автомат для підключення електроплити повинен вибиратися виходячи з потужності самого приладу (наприклад, на 32 А). Крім автоматичного вимикача, рекомендується установлення ПЗВ – пристрої захисного відключення, яке підключається послідовно після вимикача. Для електроплити потужністю до 13,5 кВт УЗО вибирається з номінальним струмом 32-40 А і диференціальним струмом до 30 мА.
 3. Монтаж розетки. Для підключення побутових приладів великої потужності необхідно вибирати розетку, розраховану на великі струми порядку 25-40 А, в іншому випадку звичайні вилки і розетки розплавляться під дією великого струму. Силові розетки великої потужності зазвичай мають три контакти: фаза, нуль і “земля”.
 4. Підключення силового кабелю. При вирішенні питання, професійні електрики рекомендують прокладати силовий кабель відкритим способом в пластикових кабель-каналах. При підключенні силового кабелю до плити для міцності контакту його краще запаяти.

Додайте заявку на підключення електричної плити і отримаєте пропозиції зі знижкою до 40% від перевірених майстрів вашого міста через 20 хвилин. Це безкоштовно!

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як підключити електричну варильну панель самостійно

  Як правило, процес приєднання кухонної плити до мережі досить простий і обмежується включенням вилки в розетку. Однак чимале число покупців віддає перевагу купити замість повного комплекту лише р…


 • Газова плита як підключити

  Як підключити газову плиту? – Просто Зрозумій Як підключити газову плиту? За наявності двох розвідних ключів і ваших рук це можливо, але необхідно пам’ятати, що установка газової плити. Установка…

 • Чи можливо в квартирі відмовитися від газу і поставити електричну плиту

  Припускаю, що «гра не варта свічок» але остаточне рішення приймати вам, отже – 1.Ознакомьтесь з тарифом на електроенергію для населення з використанням газових плит, він встановлений постановою Р…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − three =