Всі розетки, що знаходяться на одній електричній групі, мають одну схему з’єднання, паралельну.

Спрощена схема розводки розеток.

Але «Паралель» розетки можна різними способами: з’єднувати їх у распаячних коробках (скрутки, клеми, пайка) або ж з’єднувати їх між собою на клемах, минаючи ці коробки (з’єднання шлейфом).

Яке з’єднання розеток вибрати?

Підключення нової розетки шлейфом від старої.

Поєднуючи розетки шлейфом, можна істотно заощадити на матеріалі і значно скоротити трудовитрати. Проте в даний час в Правилах улаштування електроустановок (ПУЕ) мається чітку і однозначну заборону на розрив РЕ – провідника («землі»).

У випадку якщо ви міняєте електропроводку у себе в квартирі (будинку), побоюватися особливо нічого, адже вам не потрібно офіційно вводити об’єкт в експлуатацію, але погодьтеся, що краще спати спокійно, знаючи, що електропроводка вашого житла в порядку і відповідає всім нормативним вимогам електробезпеки .

Як правильно зробити з’єднання розеток шлейфом, не порушивши при цьому ПУЕ? Альтернатива є, на малюнку показаний метод такого з’єднання розеток. Спосіб досить старий, але перевірений, і для надійності краще не обмежуватися «земляним» проводом, а залишити нерозривними і струмопровідні проводи, фазний і нульовий.

При такому з’єднанні розеток навантаження на клеми першого розетки, куди «приходить» харчування, буде обмежуватися лише потужністю побутових електроприладів, включених в неї. Такий спосіб з’єднання розеток подовжує термін їх служби і, найголовніше, зберігає РЕ, провідник («землю»), нерозривним.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one + 15 =