Будинок з клеєного профільованого бруса – це мрія багатьох майбутніх домовласників. Про особливості матеріалу і технології ми поговорили в попередній статті, тепер варто обговорити тонкощі внутрішньої обробки і знову ж розвіяти деякі міфи і дати відповіді

на часто зустрічаються.

Замовляємо брус

При придбанні клеєного профільованого бруса варто звернути увагу на походження сировини. В ідеалі це буде хвойна деревина (сосна, модрина і тому подібне) виростає в північних областях країни зимової вирубки. Таке дерево саме по собі більш міцне і менш схильне біологічних поразок. Значення має і місце розташування виробництва, краще, коли воно знаходиться в області вирубки, а не на іншому кінці країни.

Справа в тому, що сира дошка дуже суттєво страждає при транспортуванні на далекі відстані, одна синява чого варта, ні, звичайно, на якість бруса це не вплине, оскільки дефекти вирізаються, але вибракування буде набагато істотніше. А як відомо будь-якій людині, що має хоч найменше уявлення про економіку, всі витрати включаються до себестоймость, таким чином за “дрова” ви теж будете платити.

Інтер’єр і оздоблення

Технологія виробництва клеєного профільованого бруса дозволяє будинку обходитися взагалі без додаткової внутрішньої обробки.

Суть технології зрощування позбавляє клеєний брус повністю всіх дефектів, таких як нездорові сучки, гниль, синява, тріщини та інше. Таким чином, площина бруса має ідеально рівну, так звану меблеву поверхню, а практично повністю на молекулярному рівні виведена волога позбавляє його здатності до деформації і появі вищеперелічених дефектів надалі. Але крім цього замовник може прописати індивідуальні технічні умови виробництва, наприклад мінімальна довжина ламелі для зрощування, кількість сучків на метр або ж повна їх відсутність, залишити тільки світлі сучки і прибрати темні і т.п. Це означає, що “на виході” ви отримаєте індивідуальний будівельний матеріал і готовий інтер’єр на свій смак, а не за принципом, як пощастить з масивом. Хтось віддає перевагу природний вигляд деревини з великими здоровими сучками, хтось навпаки хоче “меблеву” поверхню.

Для “натуральної” обробки такого матеріалу досить використовувати просочення для дерева, це може бути біозахисними або комплексна Вогнебіозахисні просочення бажано на основі лаку, урізноманітнити колірну гамму відповідно із загальним інтер’єром приміщення можна за допомогою тонировочной просочення.

Екологічність і краса дерева незаперечна, але як бути з внутрішньою обробкою, чи потрібна вона в принципі і що робити, якщо в інтер’єрі хочеться різноманітності. Будинок це все ж не однокімнатна квартира і можливо в різних приміщеннях вам хотілося б бачити

інші оздоблювальні матеріали – немає проблем, не використовувати інші види обробки це всього лише можливість, а не обов’язок. Немає жодних перешкод для цього, як вже говорилося вище, клеєний брус має дуже гладку й рівну поверхню, тому вам не

потрібні додаткові роботи з вирівнювання стін. Хочете стіни з гіпсокартону під фарбування або шпалери – будь ласка, ГКЛ можна кріпити прямо на брус без створення профільної конструкції. Хочете обшити панелями (вагонкою) з елітних порід деревини, теж не складе ніякої складності. Щільні настінні покриття, такі як текстурні бамбукові шпалери, пробка і т.д. також можна при необхідності клеїти прямо на стіни.

Під особливим питанням знаходяться приміщення з підвищеною вологістю – ванна кімната, кухня – часто людей бентежить наявність натурального дерева в таких приміщеннях. По-перше, згадайте російську лазню, ні вона чи побудована з натурального дерева і при цьому зовсім не страждає від даного факту, по-друге, попередня сушка окремих ламелей виводить вологу з деревини на молекулярному рівні і вона ж не дозволить надалі насититися брусу наскрізь . І по-третє, ніхто не забороняє в якості обробки використовувати керамічну плитку. Причому немає необхідності нести витрати на попередню обшивку стін листами ГВЛ, наприклад, плитка чудово клеїться і прямо на дерево, сучасні технології це дозволяють. Єдина умова не економити на якості плиткового клею і взяти спеціалізований для складних поверхонь, бажано щоб дерево було вказано в інструкції в якості можливих основ, такі клею є і їх вельми не мало, ну і не забудьте прогрунтувати попередньо поверхню.

Таким чином, інтер’єр і дазайн вашого будинку буде залежати тільки від ваших бажань і переваг і не може бути обмежений умовностями.

Сам по собі клеєний брус досить легкий матеріал і за рахунок того, що довжина його досягає 12 м і більше, дозволяє виконувати будови навіть дуже складних архітектурних форм.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four + three =