Як побудувати фундамент для будинку?

По-моєму, немає жодного забудовника, який би не знав, що таке фундамент.

Всі знають, але мало хто уявляє всі складнощі і тонкощі, пов’язані з його будівництвом. Навіть найменше будова, будь то, господарська будівля, лазня не кажучи вже про будівництво будиночка, котеджу або вілли, починається з фундаменту.

Від того, як правильно обраний тип фундаменту, від якості його закладки, залежить, скільки років простоїть дане спорудження і яким надійним воно буде.

Головна і основна задача фундаменту прийняти на себе несучу навантаження будівлі і передати її грунту. Додаткова завдання – захист будівлі від вологи в підвалі будинку, при наявності останнього.

Величини навантажень на фундамент і його тип, вибираються в залежності від проекту споруджуваного будови.

Розглянемо кілька варіантів:

• Стрічковий фундамент, дуже широко застосовується при будівництві дачних будиночків. Такий фундамент укладається по всьому периметру будинку і може витримати досить великі навантаження. Нижня частина фундаменту, виконується ширше верхньої, що дає йому додаткову перевагу до навантажень. Закладають такий тип фундаменту, досить глибоко і тому він підійде для будівництва будинку з підвалом. Правда у цього типу фундаменту є один недолік – висока вартість.

• Якщо ваше будівництво обмежена невеликим будинком з підвалом, ви можете використовувати – збірний фундамент. Це досить просто. Робиться подушка з піску висотою 25-30 см, а зверху монтуються болю із залізобетону, що скріплюються бетоном.

• Наступний тип фундаменту – стовпчастий фундамент. Назва говорить сама за себе і являє собою стовпчики, виконані з різних матеріалів: цегла, бетон, камінь. Відстань між ними коливається від 1,50 до 2,5м.

Однак цей фундамент не підходить для слабких і рухливих грунтів.

• Для цього випадку застосовують суцільний фундамент. Беручи до уваги масу споруджуваного будови, виробляють вибір армуючого матеріалу для бетонування підстави. Це можуть бути монолітні труби, плити з ребристою поверхнею, армовані стрічки. Звичайно, вартість такого фундаменту різко зросте, але іноді це єдиний спосіб вийти їх становища.

Якщо на вашій ділянці такий грунт, то не економте на фундаменті, щоб надалі не було причин лаяти себе за це.

• Фундамент, який порівняно недорогий, в порівнянні з вищевказаними типами – фундамент палі. У пророблені поглиблення, виробляється забивання паль круглої або квадратної форми. Забивають палі на максимальну глибину, а до верхньої частини кріплять оголовник – залізобетонну плиту. Будинки побудовані на пальових фундаментів не дають опади, але цим фундаментом можна скористатися, за умови, що на вашій ділянці твердий грунт.

Дуже добре показали себе, що користуються великою популярністю гвинтові палі. Їх перевагою є швидкий монтаж, можливість їх монтажу в слабких грунтах і можливість нарощувати довжину палі до необхідної довжини, наприклад до проходження водяного або торф’яного шару. Надалі палю обрізають і заливають бетоном стовбур палі. Потім монтують пальовий оголовок, необхідний для продовження робіт по обв’язці фундаменту.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 3 =