Водопостачання є однією з важливих комунікацій в заміському будинку і на дачі. Від нього залежить і полив саду-городу, і пристрій душа-туалету, і приготування їжі. Є 2 варіанти його виконання: загальний водопровід або колодязь. Власний колодязь прямо на ділянці позбавить вас від необхідності тягати воду відрами здалеку. Все буде прямо під боком.

Для початку потрібно дізнатися, чи знаходиться вода на глибині не більше 10 метрів, якщо так, то є сенс будувати саме колодязь, а якщо ні, то краще встановити свердловину.

Вибираємо, який саме колодязь хочеться побудувати: дерев’яний, кам’яний, цегляний або бетонний. Складові частини колодязя: облицювання всередині, підйомний воріт і дах.

Розрізняють досконалі і недосконалі колодязі по ступеню заглиблення. Чим глибше заглубление, тим більше води надходить в сам колодязь.

Колодязь з цегли або каменю. Необхідно вирити шахту діаметром в 1 метр. Товщину кладки підбирають залежно від глибини колодязя. Якщо він до 6 метрів у глибину, то кладка виконується в 1 цеглу, а якщо більше 6 метрів, то в півтора цегли. Але перш роблять каркас для підвищення жорсткості стояка. Це 3 кільця, нанизані на 6 стрижнів. Нижнє кільце – залізобетонне, воно ширше всіх, середнє і верхнє – дерев’яні. Утворену канавку закладають акуратно цементом. Всі кільця приварюються почергово за допомогою стрижнів. Камені для кладки зазвичай намагаються підбирати приблизно однакові, а порожнечі між ними заповнюють більш дрібними камінчиками. А через кожні 15-20 см кладуть дріт.

Колодязь з дерева. Правильний підбір дерева впливає на смак води та її хімічний склад. Вільха, дуб, граб підійдуть для нижньої частини колодязя, яка напряму контактує з водою. У верхній частині часто використовують сосну. Квадратна форма краще. Колоди заздалегідь підготовляють. Діаметр рекомендується вибирати однаковий і невеликий. Колоди необхідно зашкурить і висушити. Їх зберігають тільки в приміщенні, щоб на них не утворилися тріщини. Потім на 1-2 роки їх кладуть в проточну воду. Можна придбати вже готові колоди, тоді будівництво дерев’яного колодязя пройде набагато швидше.

Колодязь з бетону зробити найпростіше, високої кваліфікації і досвіду не буде потрібно. Знадобляться: свіжий цемент, пісок, щебінь і арматурний пруток. Стовбур роблять з готових кілець або монолітом в опалубці. У розчин рекомендується додавати рідке скло, що підвищить герметичність.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten + 19 =