З проблемою накипу в електрочайнику стикається кожна господиня. Накип знижує термін експлуатації електроприладу, збільшує час закипання води, змінює її смакові якості, а також завдає шкоди нашому здоров’ю.

Сьогодні жіночий сайт “Красива і Успішна” розповість про те, як видалити накип в електрочайнику.

Чому утворюється накип?

Відкладення солей магнію і кальцію, які входять до складу води, роблять її якої жорсткої, або м’якою.

Очищена від солей і відфільтрована вода – м’яка. Вона фактично не залишає накипу на стінках електрочайника.

Але найчастіше для кип’ятіння беруть звичайну водопровідну воду, в якій містяться солі магнію, кальцію та інші домішки. Така вода жорстка, а при нагріванні солі починають випадати в осад, покривати стінки електрочайника та нагрівальний елемент.

Від осаду не так легко позбутися, тому доводиться шукати перевірені способи, як почистити електрочайник від накипу.

Народні способи

Накип, як відомо, дуже добре розчиняється різними кислотами. Тому в побуті, щоб прибрати накип в електрочайнику, її обробляють засобами, до складу яких входять різного роду слабкі органічні кислоти.

Лимонна кислота

  • Найпопулярніший класичний спосіб – почистити електричний чайник лимонною кислотою. У 1 літр води додають 1 ст. л. лимонної кислоти і дають чайнику закипіти. Воду залишають в чайнику до повного охолодження, зливають і промивають проточною водою. При необхідності стінки чайника можна додатково потерти жорсткою губкою. Іноді, щоб очистити електрочайник від накипу, радять воду не зливати, а залишити на ніч, і тільки вранці промити всі під проточною водою.
  • Можна замість лимонної кислоти використовувати лимон або лимонну шкірку. Досить прокип’ятити в чайнику половинку плоду, дати повністю охолонути і злити воду. Так само, як і в першому випадку, можна залишити воду з лимоном в чайнику на ніч, а вранці видалити залишки накипу.

Будьте уважні! Якщо ви для видалення накипу будете використовувати концентровану лимонну кислоту, то залишати на ніч підкислену воду не можна.

Оцет

Також можна почистити електричний чайник оцтом – столовим або яблучним.

Для того щоб прибрати накип цим способом, додають 100 мл оцту, сильно підігрівають воду, але не дають закипіти. Води слід набирати не повний чайник.

Коли вода охолоне, знову підігрівають, а після цього очищають чайник від накипу. Як правило, нічого терти не потрібно, накип відвалюється від стінок і легко відпадає.

З оцтом і оцтовою есенцією слід бути дуже обережним, особливо тим, у кого спіраль в чайнику покрита захисним гальванічним шаром. Кислота може «з’їсти» покриття.

Яблучні шкурки

Один із маловідомих народних способів, як видалити накип в електрочайнику, — це використання яблучної шкірки. Готуєте, наприклад, шарлотку, а яблучні очищення кидаєте в чайник, заливаєте водою і даєте закипіти.

Якщо накип невелика, то цього способу буде достатньо, щоб впоратися з проблемою. Це хороший спосіб профілактики утворення накипу в електричному чайнику.

Також зустрічаються поради зварити в електричному чайнику яблучний компот – від легкої накипу, кажуть, і сліду не залишається. Але от як бути з компотом?

Кефір

Нам також зустрічалися поради використовувати для очищення чайника кефір або кисле. Кисломолочний продукт заливають і залишають на ніч в електрочайнику. Потім ємність ретельно промивають — накип відпадає.

Газована вода

Так як осад забирається будь-який харчовий кислотою, то багато чули про те, що прибрати накип в електрочайнику здатний газований напій. У складі газувань міститься ортофосфорна кислота.

Краще для видалення накипу брати безбарвні напої, такі, як Спрайт. Ви можете використовувати в цих цілях і Кока-колу, але тоді залишається ризик, що стінки електрочайника не тільки очистяться від накипу, але і придбають коричневий відтінок.

Подвійний удар

Для тих, у кого не вийшло почистити електричний чайник від сильної накипу народними способами, sympaty.net пропонує провести попередню роботу. Для цього необхідно неодноразово прокип’ятити в чайнику воду з додаванням 1 ст.л. харчової соди – Це пом’якшить накип. Потім потрібно все злити і продовжити боротися з осадом будь-яким вищеописаним способом. «Подвійний удар» допоможе вирішити проблему.

Для боротьби з накипом використовуйте тільки органічні кислоти. Не можна прибирати накип за допомогою соляної та сірчаної кислот. Вони не тільки викликають корозію металу, але й небезпечні для здоров’я.

Ще раз зверніть увагу: всі засоби з кислотою додаємо в холодну воду і потім даємо закипіти. Якщо ви використовуєте концентровані речовини, дотримуйте техніку безпеки і працюйте в рукавичках.

Навіть якщо вам не вдасться повністю видалити накип в електрочайнику за допомогою підручних засобів, то зробити осад м’якше у вас вийде. Додатково потерши жорсткою губкою накип, ви зможете видалити її повністю.

Не використовуйте для цих цілей металеві щітки, абразивні чистячі засоби, так як ви можете пошкодити стінки чайника і нагрівальний елемент.

Спеціальні засоби від накипу

В принципі, народні засоби дуже добре прибирають накип. Особливо багато позитивних відгуків можна зустріти про використання лимонної кислоти: і дешево, і неприємного запаху, як від оцту, не залишається.


Промислові хімічні засоби для видалення накипу – «антинакипін» — в складі містять різні мінеральні кислоти і пави. Вони теж дуже ефективні в боротьбі з накипом в електрочайнику.

Добрі відгуки ми знайшли про антинакипін наступних марок: Попелюшка, Skarlet, Sanita, “Адіпінка”, Сіліт, Лелека Антинакипин NAST та ін.

Ці кошти можуть випускатися у вигляді порошку або бути рідкими. Використовувати їх потрібно відповідно до інструкції.

Так, наприклад, деякі рідкі засоби від накипу («Попелюшка») навіть кип’ятити не потрібно. Досить розвести з водою і залишити на певний час в електрочайнику.

Порошок використовуються так, як лимонна кислота – розводяться в холодній воді і кип’ятяться.

Всі препарати в основному добре справляються зі своїм завданням видалення накипу в електрочайнику. І, як кажуть відгуки, чайник стає “як новий”. Але зустрічаються й негативні відгуки про те, як очистити електрочайник від накипу спеціальним засобом.

Кажуть, що зрівнятися з лимонкою не може жодне покупне засіб. Хоча, мабуть, важливий плюс в тому, що ціна антинакипін невисока.

Як запобігти появі накипу?

Як ми вже говорили, основна причина, через яку з’являється накип в електрочайнику, – жорстка вода. Тому основним методом профілактики появи накипу буде пом’якшення води.

  • Використовуйте для кип’ятіння м’яку відфільтровану воду або придбайте нейтралізатор (пом’якшувач) води. Нейтралізатор – це такий прилад, який обробляє водопровідну воду і умягчает її.
  • Відомий своїми пом’якшувальну дію кремній. Шматочок каменя опускають в бутель з водою і через тиждень отримують м’яку очищену воду. Мінус цього методу в тому, що у вас не вийде очистити і пом’якшити багато води.
  • Якщо у вас жорстка вода, краще купувати пластиковий електрочайник. З пластика прибрати накип простіше, ніж з металу.

Не забувайте регулярно прибирати накип в електричному чайнику. Якщо ви будете знати, як почистити накип в електричному чайнику, і робити це систематично, то заощадите електроенергію (вода в очищеному від накипу чайнику закипає швидше), продовжите термін служби приладу (якщо не прибирати накип, то чайник прослужить 1-2 роки), а також збережете своє здоров’я.

Копіювання цієї статті заборонено!

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × five =