Мабуть, сьогодні не знайдеться такого будинку, де б не було такої побутової техніки, як праска. А якщо в будинку є це пристосування, то і питання про те, як можна почистити праска. залишається актуальним. Це в далекій давнині праски (а вони є дуже навіть старовинним винаходом) не вимагали чистки, бо представляли собою …. рівну поверхню і важкий камінь: одяг жителі стародавнього світу розстеляли на рівному місці і придавлювали її важким каменем. Можливо, деякі не особливо працьовиті господині досі користуються таким методом прасування білизни, але сучасні побратими стародавніх прасок простими агрегатами не назвеш. Вони навіть значно відрізняються від прасок ще не такого далекого минулого століття. Правда, брудняться нітрохи не менше своїх попередників, а значить будь-якій господині треба знати, як їх чистити. Ось про це зараз і піде мова на сайті Будинок і дача.ру.

Старий добрий праска

Для початку згадаємо про старих прасках, які ще десятиліття тому були відмінними прасувальними приладами. Деякі господині користуються такими і сьогодні, тому їм корисно буде знати, як почистити праска, якщо він замість користі завдає білями шкоду. Великі й маленькі, важкі і не дуже – ці праски відмінно гладять, але мають такий недолік, як швидка загрязняемость підошви. Усього кілька глажек – і вона жовтіє, залишаючи такий же слід на білому білизна і світлому одязі. Що робити? Звичайно почистити праска в домашніх умовах, тим більше, що це зовсім не складно.

 1. Трохи нагрійте праску і протріть його підошву сумішшю оцту і води (1: 1).
 2. Насипте на папір сіль, зверху накрийте іншим аркушем паперу, включіть праска і погладьте їм цю споруду до тих пір, поки підошва праски не очиститься.
 3. Намочіть тряпочку нашатирним спиртом і з натиском погладьте її праскою.
 4. Розігрійте праску і протріть його підошву таблеткою гідропериту. Відшарувалася бруд змийте водою. Щоб почистити праска цим способом, краще винести його в добре провітрюване приміщення.

Турбота про сучасний помічнику. Як почистити праска в домашніх умовах

Мабуть, зі старими прасками немає стільки клопоту, як з їх сучасними побратимами. Вони, звичайно, всім гарні (якщо, звичайно, зроблені хорошим виробником): і гладять майже все, що треба і в якому завгодно положенні, і отпаривают чудово. Але і почистити праска з парою дещо складніше, ніж звичайний. Зрозуміло, їх можна скребти і терти чимось твердим, навіть якщо на підошві утворився цілий шар чогось незрозумілого. Сучасні підошви вимагають дуже дбайливого відношення. Однак, якщо праска з парою, то перш, ніж займатися його підошвою, необхідно очистити від накипу дірочки, які цей пар випускають. Накип, що утворюється в них, може зіпсувати білизна або одяг. Отже, ось як можна почистити праска в домашніх умовах:

 1. Змочіть шматочки ватки лимонним соком. Покладіть їх у отвори для пари. Почекайте хвилин п’ять. Прогрійте праску в середньому режимі. Вимкніть праску і ватяними паличками прочистите отвори.
 2. Таким же чином можна почистити праска з допомогою лимонної кислоти. Деякі господині вважають, що вона навіть більш ефективна, ніж лимонний сік.
 3. Налийте в праску спеціальний склад проти накипу (наприклад – Антинакипин). Нагрійте праску і пропрасуйте непотрібну тканину в режимі пара. Можна включити функції турбопар або самоочищення, якщо такі є на вашому агрегаті. Після процесу очищення обов’язково промийте праска водою.

Не варто забувати про те, що сучасні моделі прасок мають спеціальну функцію самоочищення. Якщо нею користуватися хоча б час від часу, клопоту з чищенням праски буде менше.

Як почистити праска з тефлоновим підошвою

Для чищення таких прасок в магазинах продається спеціальний олівець. Його наносять на розігріту підошву праски, а потім непотрібної ганчіркою стирають з неї всю відшарувалася бруд. Це самий розумний варіант чищення тефлоновою підошви. Однак, як і для будь-якої проблеми в цьому світі, існують народні методи чищення тефлоновою підошви праски:

 1. Розігрійте праску і потріть його підошву половинкою лимона.
 2. Холодну підошву праски протріть ватяним тампоном, змоченим звичайної зубної пастою.
 3. Злегка нагрійте праску і протріть його підошву ганчірочкою, змоченою в оцті. Потім обов’язково витріть її вовняною тканиною.
 4. Змочіть ватяний тампон перекисом водню і протріть теплу підошву праски.

Щоб почистити праска в домашніх умовах від пригоріла до підошви тканини (і таке трапляється з прасками), можна натерти його підошву шматком господарського мила і швидко протерти її про непотрібну тканину. Варіант очищення сіллю в цьому випадку теж може допомогти. Але не факт, що допоможе.

Всі вищеперелічені способи очищення прасок – це безцінний досвід багатьох поколінь “прасувальниць” і “Гладильщиков”. Як не важко помітити, на зміну старим методам, як і старі праски, приходять нові. Але найпростіше, набуваючи новий агрегат, уважно читати інструкцію з його експлуатації і слідувати їй, щоб уникнути великих клопотів з домашнім обслуговуванням такої важливої ​​побутової техніки, як праска.

Олена Товмасян для сайту Будинок і дача.ру

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × four =