Як пофарбувати старий лакований шафа?

Питання:

Є старий лакований шафу. Серйозно подряпаний, лакування потріскалася подекуди. Хочу його пофарбувати. Як це зробити?

Відповідь:

Пофарбувати лакований шафа та інші меблі досить легко.

Перший етап. Шліфуємо.

Бажано, щоб весь шафа став матовим. У тих місцях, де є тріщини, і відвалюється лакування, видаляємо всю відстаючу лакировку і зашкуріваем краю так, щоб був плавний перехід.

Другий етап. Грунтуем.

Наносимо грунт Отекс (Otex) від Тіккуріла (Tikkurila). Він у цій справі себе чудово зарекомендував. Можна наносити пензлем або валиком. Ретельно просушуємо. Якщо грунт погано просох, то фарба на ньому може згорнутися.

Третій етап. Шпатлюем.

У тих місцях, де були тріщини і відшарування, наносимо акрилову універсальну водостійку шпаклівку (якщо будете фарбувати вододисперсійною фарбою, то обов’язково водостійку, інакше фарба її розчинить, якщо будете фарбувати емаллю, то водостійкість не важлива). Підійде шпаклівка ВГТ. Ця шпаклівка чудово лягає на грунт – Отекс. Сушимо шпаклівку, шліфуємо, якщо потрібно, шпатлюем вдруге.

Четвертий етап. Фарбуємо.

Можна фарбувати вододисперсійною (акрилової або латексної) фарбою, можна емаллю. Акрилова або латексна фарба менш стійка до стирання, ніж емаль. Фарба втратить вигляд за 3 – 5 років. Хороша емаль може прослужити 15 років.


PS Мені надіслали зауваження, що у мене перепутана послідовність етапів. Напевно, малося на увазі, що спочатку треба шпатлевать, а потім гарантувати. Але насправді робити треба саме так, як я кажу. Інакше шпаклівка не ляже на лаковану поверхню. На грунт шпаклівка лягає відмінно, а емаль або фарба прекрасно йде по акрилової шпатлевке без грунту.

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − five =