Вважається, що верхній одяг складно пом’яти і немає чого прасувати. Однак куртки, особливо тонкі, часто доводиться упаковувати в сумку або валізу, зберігати в складеному вигляді, а потім в домашніх умовах приводити в гідний вигляд. Це можна зробити без особливих труднощів, оскільки вдома є всі необхідні засоби і пристосування – а необхідними навичками оволодіти нескладно.

Як уберегтися від заломів

Якісна верхній одяг коштує недешево, тому завдання збереження її в гідному вигляді є досить актуальною. Загальними правилами уникнути помятости речей є наступні:

 1. Зберігати їх на плічках, добре розправляючи все складки.
 2. Якщо куртку необхідно упакувати, то складати її так само, як і чоловічу сорочку, а по довжині згортати в рулон.
 3. Складеному виробу після розгортання потрібно дати отвісеться. Якщо після цього складки і заломи не зникають, куртку рекомендують обробити отпарівателем або потримати деякий час над ванною з гарячою водою, потім розправити на плічках, а ще краще – на манекені.
 4. Куртку з поліестеру і болоньи з синтетичним наповнювачем або без нього краще випрати і віджати в машинному режимі, потім висушити в розправленому вигляді.

Якщо ж ці заходи не принесли результату, рекомендують віддати річ в реставрацію фахівця. Однак можна скористатися і засобом, який мається будинку у всіх, тобто праскою – зрозуміло, з дотриманням певних правил і пересторог.

Послідовність прасування

Перше, що потрібно зробити, збираючись прасувати куртку в домашніх умовах – ретельно вивчити ярлички з зазначенням допустимих режимів прасування, а також склад матеріалів верху, підкладки (яку зазвичай роблять з поліестеру) і наповнювача. Після цього необхідно приготувати праска з регулятором температури і отпарівателем, серветку для прасування і ємність для води (при необхідності), прасувальну дошку або рівну поверхню, а також махровий рушник. Після цього здійснюють таку послідовність дій:

 1. Вивертають і розгладжують прорізні кишені.
 2. З виворітного боку проутюживают рукава (помістивши всередину валик з рушника), плечові шви, полички і спинку. Особливо ретельно обробляють області накладних кишень, а також виворітні планки застібки.
 3. Вивертають виріб наявності і гладять рукава (не допускаючи згину посередині).
 4. З двох сторін обробляють комір і (або) капюшон.
 5. Прасують полички і спинку.

Як бачимо, гладити будинку куртку не складніше, ніж чоловічу сорочку. Основною проблемою при цьому є правильний вибір температури і режиму відпарювання, у відповідності з тим, зшита ваша куртка з поліестеру, болоньи, натуральної або штучної шкіри.

Шкіра та її замінники

Вироби зі шкіри та замші є дорогими і престижними, тому помятости і заломи на них краще усувати якомога швидше.

 1. У якості першої допомоги рекомендують обробити помятости засобом для догляду за шкірою або замшею і дати куртці отвісеться.
 2. Якщо це не допомогло, варто спробувати її відпарити за допомогою отпарівателя або над тазиком з гарячою водою, потім розгладити м’яті місця за допомогою преса.
 3. Якщо і цим способом вирівняти поверхню не вдалося, не залишається нічого іншого, як погладити шкіряну куртку праскою на мінімальному температурному режимі (шовк).

У домашніх умовах необхідно спочатку випробувати прасування на малопомітній ділянці. Шкіру краще розгладжувати з вивороту. Якщо цьому заважає підкладка, то обробляють невеликі ділянки лицьового боку через папір або гладку тканину, відразу ж перевіряючи результат.

Заломи на виробах зі шкірозамінника, особливо екокожі, рекомендують не прасувати, а добре окропити з пульверизатора і дати отвісеться. Для тих же, хто хоче знати, як погладити куртку зі шкірозамінника будинку, потрібно пам’ятати наступне:

 • будь шкірозамінник прасують тільки з вивороту;
 • якщо це неможливо, то на пом’яте місце можна короткочасно направити потік пари і розтягнути його руками.

Як погладити синтетичну куртку?

Куртки зі болоньи та поліестеру практично не мнуться. Однак якщо на них утворюються заломи, то позбутися від них буває непросто, і краще всього таку річ просто випрати.

Пом’яту болоневой куртку можна розгладжувати при мінімальній температурі і тільки з лицьового боку. Речі з поліестеру краще відпарювати через мокру серветку не надто гарячою праскою, не торкаючись поверхні тканини .

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × one =