До цього прагнуть всі дівчата, навіть якщо не хочуть в цьому зізнатися. Адже нічого не може бути краще, ніж ловити на собі захоплені погляди і.

Багато любителів рослин бачать в поливі кактусів певні проблеми. Деякі вважають, що, будучи пустельними рослинами, кактуси взагалі не вимагають поливу. Інші поливають свої кактуси потроху щодня. І те, і інше неправильно. Тут також справедливо наступне: якщо зрозуміти основні потреби кактусів, то за цими рослинами буде легко доглядати.

Вас цікавить питання, як потрібно поливати кактус? Звичайні кактуси поливають тільки тоді, коли вони ростуть або цвітуть, і навіть у цьому випадку тільки тоді, коли грунтовий субстрат просохне. Коли кактуси ростуть і цвітуть, вони потребують води, причому тим більше, чим швидше вони ростуть. До того ж коли вони стоять в теплі і випаровують більше вологи їх необхідно поливати частіше і більше рясно. І навпаки: коли кактуси – наприклад під час зимового періоду спокою-містяться в прохолодних умовах, полив припиняють зовсім. При температурах нижче 10-15 ° С у кактусів призупиняється обмін речовин, вода більше не засвоюється рослинами і полив в цей час в будь-якому випадку приведе до загнивання кореневої системи.

Тому взимку з жовтня по березень при прохолодному утриманні переважна більшість кактусів не слід поливати зовсім. Якщо вони зимують в більш теплих умовах – наприклад, на підвіконні житлової кімнати – або ж мова йде про кактуси з тропічних регіонів, то взимку їх поливають дуже помірно: приблизно одна чайна або столова ложка води на тиждень. При культивуванні таких кактусів в глиняних горщиках, які розміщені у заповненому торфом або подібним вологоємним матеріалом ящику, злегка зволожують тільки субстрат між горщиками. Навесні, коли рослини відновлюють ріст і у них з’являються перші бутони, кактуси спочатку тільки обприскують теплою водою і дуже помірно поливають чистою водою (без добрив!). Завдяки цьому з рослин змивається накопичилася за зиму пил і стимулюється утворення всмоктувальних воду бічних корінців. Під час періоду вегетації з березня-квітня по вересень-жовтень кактуси раз на один-три тижні грунтовно поливають. Проте будь-якого жорстко встановленого правила тут немає; частота поливу залежить від місця розташування рослини, температури, розмірів і виду квіткової посуду, грунтової суміші або субстрату і не в останню чергу від зростання самої рослини.

Однак у принципі поливати кактуси слід лише тоді, коли грунт майже просохне не тільки на поверхні, але і в глибині горщика. Ще не просохлої, сирої субстрат ніколи не поливають!

Як потрібно поливати кактус? Деякі кактуси, наприклад окремі види ребуций, після закінчення цвітіння при вмісті в теплих умовах мають нетривалий літній період спокою, тому в цей час їх поливають більш помірковано. Карликові кактуси, довгі ріповидним коріння і безліч білих колючок яких вказують на те, що вони походять з місцевостей з сухим кліматом і обходяться з водою дуже економно, поливають менше, ніж зовні виглядають зеленими і відрізняються більш швидким зростанням кактуси, наприклад швидкозростаючі колонновідние кактуси або ехінопсіси . Восени, приблизно з вересня-жовтня, полив поступово скорочують, щоб приріст поточного року добре визрів і рослини підготувалися до зими.

Винятком з цього правила є епіфітні і лісові кактуси, у яких субстрат ніколи не повинен повністю пересихати. Ці кактуси, деякі з яких цвітуть у зимовий час, містять в тепліших умовах також взимку і поливають помірно. Однак і епіфітні кактуси воліють лише легку вологість субстрату і не люблять перезволоження.

В принципі кактуси необхідно поливати в жарку і сонячну погоду, оскільки тоді вони вимагають і можуть засвоїти багато води. Якщо ж полити кактуси дуже рясно на початку періоду сирий і прохолодної погоди, то велика небезпека тривалого перезволоження земляного кома, що може призвести до загнивання коренів і загибелі рослин.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 5 =