Повернутися до списку статей

Плитка обрана й стрункі ряди коробок з нею і декоративними елементами стоять перед вами. Поруч лежать мішки з різними сухими сумішами і всі необхідні інструменти. Приступаємо до роботи!

Підготовка поверхні

Перед тим, як приступити до укладання плитки необхідно провести підготовчі роботи.

Якщо стіни були обклеєні шпалерами. їх доведеться видалити:

1) Гаряча вода – якщо шпалери погано відходять “на суху”, змочіть їх вологою губкою, трохи почекайте і акуратно за допомогою шпателя зніміть шар старих шпалер.

2) Спеціальні засоби для зняття шпалер – склад розводиться водою і наноситься на шпалери. Через 10 хвилин їх можна легко знімати шпателем.

Обов’язково видаліть стару плитку:

1) Молотком і зубилом або перфоратором з режимом “відбійний молоток” видаліть стару плитку.

2) Шпателем видаліть залишки плиткового клею або цементного розчину.

Так можна видалити шар старої фарби:

1) Механічний – вручну, шпателем. Незручний для рельєфних і великих поверхонь.

2) Механічний автоматизований – за допомогою перфоратора зі спеціальною насадкою у вигляді лопатки.

3) Термічний – нагріти шар фарби яким-небудь джерелом тепла (феном, паяльною лампою). а потім зняти шпателем. Спосіб придатний для невеликих поверхонь.

4) Хімічний – за допомогою спеціальних складів. Вони не “змивають” фарбу, а розпушують. Після цього шар старої фарби легко видаляється за допомогою шпателя. Найсучасніший і менш трудомісткий з усіх способів видалення фарби.

Перед укладанням плитки на підлогу так само треба видалити старе покриття – лінолеум, паркет, ламінат…

Необхідно уточнити рівність стіни за допомогою схилу або підлоги – рівнем. Якщо поверхня має сильні перепади, тріщини або інші ушкодження – необхідно вирівняти поверхню за допомогою штукатурки або стяжки. Допустиме відхилення – не більше 2 мм на кожен метр висоти або довжини рівня (правила). Якщо перепад у рівні не перевищує 2-3 см, то можна заощадити час і матеріали, регулюючи рівність поверхні за допомогою плиткового клею.

Міцність поверхні можна визначити, простукали її ручкою шпателя. Якщо ви чули глухий стукіт, то необхідно видалити цю ділянку. Якщо покриття кришиться і обсипається, то, залежно від ступеня руйнувань, потрібно або прогрунтувати поверхню, або видалити неміцний шар і нанести новий.

Поверхня, на яку буде приклеюватися плитка, повинна бути чиста, рівна і суха.

Укладання плитки

Укладання зручніше починати з протилежної від входу кута. У великих приміщеннях можна почати з центру. Для стін діють ті ж правила.

1. Перевірка схеми укладання. Розкладіть плитку, що не приклеюючи, не забуваючи залишати запас відстані для швів. Зверніть увагу на те, щоб в кутах вам довелося різати плитку однакового розміру – так покладений візерунок буде виглядати симетрично.

2. Установка “маяків” і “провешивание” поверхні. Перший маяк (саморіз або цвях) встановлюється в найвищій точці статі в однієї зі стін. За допомогою рівня ставиться другий маяк і так далі. Для стін провешивание робиться так: на відстані 50 см від кута і на висоті 1 м підлоги вбивається перший маяк. За допомогою рівня вбивається друге маяк, між ними натягається мотузка. За допомогою схилу проводиться розмітка маяками вниз по стіні.

3. Підготовка плиткового клею. За допомогою спеціальної насадки-міксера на дриль у відрі по інструкції потрібно приготувати клей. За консистенцією він повинен бути як дуже густа сметана.


4. Приклеювання плитки. Нанесіть плиткові клей тонким шаром на невелику ділянку поверхні зубчастим шпателем і розрівняйте. Потім – на середину плитки тим же шпателем.

5. Ретельно простукаєте плитку гумовою киянкою – не повинно бути повітря між плиткою і поверхнею.

6. фізов ряди. По маяках укладають 4 плитки, від яких далі буде вестися відлік. Ретельно перевіряють рівність укладання рівнем. Між плитками вставляють спеціальні хрестики, розмір яких відповідає ширині шва.

7. Решта плитки укладають, перевіряючи правильність укладання по маяках, за допомогою рівня і кутника.

8. Затирання швів можна зробити через добу.

Зверніть увагу

Для обробки та захисту плитки в кутах, на щаблях, в дверних і віконних отворах використовують спеціальні профілі з алюмінію або ПВХ.

Для обробки стільниці на кутах близько раковини використовуйте не прямоугольно обрізану плитку, а форму у вигляді букви L.

Плитковий клей з поверхні плитки краще видалити відразу, поки він не застиг.

Неточності в укладанні можна поправити протягом 30-50 хвилин – після цього клей міцно схопиться з поверхнею.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як укладати плитку на теплу підлогу

    Є кілька покриттів для системи тепла підлога. Один з варіантів-це укладання кахлю на теплу підлогу. У цій статті я розповім як правильно укласти плитку на теплу підлогу . А щоб плитка прослужила…

  • Як обкласти піч плиткою технології кладки

    Красиво і безпечно На ринку будівельних матеріалів пропонується великий асортимент товарів для обробки печей і камінів. Іноді покупцеві важко визначитися, що вибрати в цьому розмаїтті. Виникає й…

  • Як обкласти піч плиткою підготовчі роботи, що клеїть склад і кладка

    Для облицювання печей і камінів можна використовувати різні матеріали, але найнадійніший спосіб уникнути появи тріщин на її поверхні – це облицювання плиткою. Схема обробки печей. Цей спосіб обро…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × four =