Марія, Москва задає питання:

Питання, як позбутися неприємного запаху в туалеті, є актуальним для сучасних господинь, незважаючи на велику кількість різноманітних санітарних засобів. Я хотіла б дізнатися про найефективніших методах боротьби із запахами, бо туалет – важливе приміщення в квартирі. Хочу домогтися ідеальної чистоти в туалетній кімнаті, але поки не можу. Завчасно дякую за відповідь.

Експерт відповідає:

Щоб питання, як позбутися від неприємних запахів в туалеті не був для вас актуальним, потрібно використовувати всі способи боротьби з ним.

Цю проблему потрібно негайно вирішувати, щоб вона не перетворилася в складну ситуацію, адже потім потрібно більше коштів і часу. Найчастіше запах з’являється ненадовго і за допомогою вентиляції, освіжувачів повітря швидко проходить.

Усунути запах каналізації потрібно обов’язково, адже він шкідливий для людського організму. В складі води з відходами присутній цілий перелік небезпечних речовин.

Як швидко позбутися неприємного запаху в туалеті кожен господар вирішує, залежно від причини його виникнення.

Головні причини проблеми:

 • неправильний монтаж каналізації: порушення норм ухилу труб;
 • погана вентиляція;
 • неправильна експлуатація;
 • засмічення;
 • неполадки з’єднань труб;
 • нещільне з’єднання гофри до зливного отвору сантехнічного приладу.

Хороша вентиляція, усунення протікання, регулярне прибирання, використання освіжувачів – це головні етапи роботи для створення чистоти і свіжості.

Позбавиться від запаху нескладно, якщо прийняти правильне рішення щодо усунення.

Для роботи можуть знадобитися наступні матеріали й інструменти:

 • спеціальний сантехнічний трос;
 • шпаклівка;
 • водопровідні прокладки;
 • герметик;
 • рідина для очищення труб;
 • санітарне засіб.

Якщо запах в туалеті не проходить тривалий термін, швидше за все, це пов’язано з каналізаційними трубами. Заміна сантехніки – непроста процедура, виконувана частіше при капітальному ремонті. Іноді достатньо поміняти сидіння, вичистити вапняний наліт, видалити іржу, очистити труби, щоб повітря в туалеті став свіже.

Відсутність якісної вентиляції призводить до утворення цвілі і грибка, що сприяє виникненню запахів. Вентиляційна система може гірше працювати і краще встановити потужний вентилятор із зворотним клапаном, який позбавить квартиру від затхлості.

Якщо погано працює вентиляція, можна замінити сітку вентиляції, але найбільш радикальний метод – чистка вентиляційних каналів. Таку роботу зможуть виконати сантехніки, які мають спеціальне обладнання.

Засори сприяють виникненню запахів, тому не кидайте в унітаз сміття, великі харчові відходи, ганчірки, папір. Можна повністю прочистити труби за допомогою гарячої або холодної води.

Для чищення використовують хімічні препарати на основі кислоти або хлору. Особливо ефективні засоби, що містять кислоту. Вони розчиняють застарілий бруд, сечовий камінь і іржу.

Добре усуває засмічення «Кріт» – популярний засіб для якісної прочищення труб. Потрібно залити кілька літрів розчину, розведеного водою, в труби і залишити на деякий час, вказаний в інструкції. Механічний метод – очищення труб за допомогою гачків, палиці або троса.


Заміна протікає труби, прокладки в з’єднаннях – необхідна умова справної роботи сантехніки.

Потрібно постійно обробляти внутрішні поверхні унітазу, можна в бачок додати спеціальну таблетку або прикріпити стікер.

Щоб усунути проблему, можна не купувати дорогі аерозолі, а скористатися простими засобами: підвісити мішечок з корочками апельсинів і мандаринів, поставити в туалеті невелике відро, в яке налити воду з доданим натуральним ефірним маслом.

Добре поглинають неприємні аромати суміші з соди і прянощів. У зливний бачок можна додати зубну пасту з сильним запахом м’яти. Такий прийом значно освіжить повітря в приміщенні.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − fourteen =