ЗНИЩЕННЯ МОЛІ (або як позбутися від молі)

   Моль. Вовняна або хутряна моль – маленька метелик біло-жовтого кольору. Масова поява молі спостерігається на початку травня, літають ж метелики до середини літа, а за сприятливих умов можуть зустрічатися і взимку. Днем моль з’являється рідко, зазвичай вона вилітає в сутінки і вночі.

   Літаючи по кімнаті, моль розшукує підходяще місце для відкладення яєць. Дуже часто розсадником молі буває якась стара вовняна річ, за непотрібністю покинута куди-небудь на шафу в коридорі або на полицю, в кут. У таких місцях міль може роками безкарно розмножуватися і приводити в жах господарів, які безуспішно намагаються винищувати її в кімнатах.

   Якщо під час масового польоту метеликів заглянути в такі затишні місця, то на вовняних речах можна знайти яйця молі. Вони дуже дрібні, білого кольору і відкрито лежать на поверхні матеріалу.

   Ось чому так важливо щовесни виробляти в будинку генеральне прибирання і безжально викидати весь мотлох. А всі зимові речі перед укладанням на зберігання треба ретельно висушити і почистити – при цьому яйця молі гинуть.

   Якщо яйця не знищити, то приблизно через 8-12 днів з них з’являються маленькі личинки білуватого кольору. Ось ці-то личинки і є страшні вороги вовни та хутра. Але це не означає, що метелика не потрібно чіпати: її необхідно знищувати всіма способами, і особливо під час її вильотів для кладки яєць, тобто з травня.

   Живуть і шкодять личинки молі дуже довго – до листопада або грудня. За такий великий проміжок часу може бути завдано величезної шкоди вмісту Ваших комодів, шаф і скринь, якщо своєчасно не вжити заходів.

   Приблизно в листопаді-грудні личинка перебирається в затишні місця для перетворення на лялечку. Такими притулками є темні місця в кутах, в оббивці меблів, в ширмах і навіть на стелі в темних місцях кімнат і коридорів. Забравшись в таке місце, личинка спочатку затягує павутиною обидва кінці свого будиночка – трубочкою і відпочиває там до початку травня, нічим не харчуючись. У лялечку жовто-коричневого кольору личинка перетворюється приблизно в середині травня, і тижнів через два з’являється всім нам відома метелик.

   Ледве хто-небудь з Вас помічав, що під час масового вильоту молі в кімнатах з’являються на вікнах маленькі комахи чорнуватого кольору з двома темними поперечними смужками на прозорих крилах. Це так звані “наїзники “. Вони жваво літають по кімнатах, швидко крокують по диванів і крісел у пошуках личинок молі. У кожну виявлену личинку комаха вкладає своє яйце. З нього дуже швидко розвинеться маленька хижа личинка. яка харчується личинками молі. Ці крилаті “наїзники” надійно захищають нас від молі.

   існує багато способів позбавлення від молі. Ось деякі з них:

   — Часто між речами прокладають аркуші паперу, просочені розчином ДДТ в гасі або скипидарі, або тільки скипидаром, або фліцид.

   — Виявивши в шафі моль, Ви можете легко знищити її. Полийте оцтом розпечений стара праска або шматок цегли. У випарах, що заповнили шафа, моль загине.

   — Для винищення літаючих метеликів в приміщенні розпорошують з гумової груші порошок піретруму або ДДТ (3-5 г на куб.м.), залишають приміщення щільно закритим на кілька годин, потім провітрюють.

   — Ще одне засіб боротьби з міллю. порошком з листя багна засинають на літо одяг або кладуть у шафу по гілочці багна.

   — Моль боїться висушених шкірок апельсина, не переносить герані, нюхального тютюну. Можна використовувати в боротьбі з міллю горіхові і тютюнове листя.

   — Щоб міль не потруїли одяг, можна зберігати її в полотняних мішках, особливо оброблених. У гарячій воді розведіть господарське мило (його треба натерти на крупній тертці) – розчин повинен бути концентрованим. Умочіть мішок в розчин і, не віджимаючи, повісьте сушити. Потім акуратно складіть в нього вибитими, висушені речі. Моль їх не чіпає.


   — Шматки свіжого мила добре класти в шафу і у валізи, де зберігаються вовняні та хутряні речі.

   — Моль не любить запаху газет, тому хутряні шапки загорніть в газети і навіть заклейте, щоб не залишилося жодної щілинки. Так само можна зберігати і вовняні речі.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − sixteen =