ЯК ПОЗБУТИСЯ ЗАПАХУ РИБИ?

Риба має специфічним запахом. Він відчувається і тоді, коли риба ще сира, і після того, як вона приготовлена. Запах може бути більш-менш вираженим, але він є у будь-якої риби.

Рекомендується для оброблення і приготування риби мати окремий посуд.

Це, звичайно ж, не дасть перейти запаху риби на інші продукти, але проблему не вирішить. Як усунути запах риби з обробної дошки, ножа, сковорідки? Як позбутися від нього в холодильнику?

Як відіпрати кухонний рушник, про яке хтось витер забруднені рибою руки? І, нарешті, чим можна злегка приглушити сильно виражений запах риби в вусі і інших стравах?

Існує кілька способів усунення різких запахів на кухні. Коли ми готуємо щось з риби, особливо морської, про це знають всі сусіди по під’їзду.
Навіть включивши витяжку на повну потужність, ми не можемо розраховувати на те, що запах не пошириться по квартирі, не вбереться в одяг, килими, штори.

Тому відразу після смаження або варіння риби треба вжити заходів щодо усунення її запаху. Позбутися від запаху риби на кухні допоможуть сіль, лимон, цедра лимона або апельсина, оцет.

Сіль добре відтягує на себе будь-які запахи. Якщо її нагріти на сковороді і на деякий час залишити на плиті (до охолодження), якусь частину аромату вона вбере. Далі можна використовувати цедру лимона або апельсина, яка остаточно усуне запах риби.
Для цього цедру треба теж нагріти. Це можна робити просто на конфорці, а можна на маленькій сковородочки.

Як усунути запах риби, якщо цедри ні? Треба закип’ятити в маленькій каструльці воду з оцтом або соком лимона, після чого провітрити кухню.

Оцет і сіль допоможуть усунути запах риби з посуду.
Сковороду, на якій смажилася риба, очищаємо від масла за допомогою паперового рушника, моєму, насухо витираємо.

На сковороду висипаємо сіль і нагріваємо. Добре усуває неприємні запахи гірчиця.
Краще використовувати суху, але, за браком її, підійде і готова приправа. Розчином гірчиці миють і холодильник.

Ножі, каструлі і тарілки протирають оцтом. Руки я раніше обробляла ним же або соком лимона, але нещодавно знайшла на одному форумі обговорення металевої штуки, яка допомагає позбутися запаху часнику і риби. Вона має форму мила, але не милиться, а просто усуває запах. Там же, на форумі, я дізналася, що зовсім не обов’язково цю штуку купувати, так як будь-який зручний предмет з нержавійки (ложка, поварешка) спокійно може його замінити.


Головне, щоб сталь була якісною. Треба просто потерти руки про предмет з нержавійки, і запах зникне. Я спробувала, дійсно, допомагає. Є ще один засіб соняшникова олія. Їм легко видалити запах і з ножа, і з рук, і з предмета, який ви використовували замість металевого мила.

Запах оселедця і сушеної риби добре знімає пиво. Воно, як і соняшникова олія, не сушить шкіру, а, навпаки, живить її. Головне, не забути потім вимити руки з милом, бо пивний запах краще рибного тільки тим, що легко змивається.

Розрізані навпіл цибулина або картоплина також допоможуть позбавитися від запаху риби. з тканини, тобто з одягу та рушників? Знову-таки стане в нагоді оцет. Його треба додати в злегка теплу воду з розрахунку 2 ст.
л. оцту на 5 літрів води, замочити річ, що має неприємний запах, і через деякий час випрати її звичайним способом. Якщо ви готуєте юшку з великої прісноводної риби, то існує ймовірність того, що сом або лящ віддаватимуть тванню.

Щоб не зіпсувати страву, в бульйон додають коріння, наприклад, петрушку або селеру, ріпчасту цибулю (ціла головка) і цілу морквину. Крім того, знадобиться лавровий лист і перець горошком.
Я чула, що позбутися запаху риби в бульйоні можна за допомогою огіркового розсолу, але спосіб цей ніколи не застосовувала, так як риба з запахом твані мені не траплялася. Специфічний запах, яким володіє риба не привід для того, щоб відмовлятися від такого цінного продукту, особливо, якщо знаєш, як з цим запахом боротися.

Як ПОЗБУТИСЯ ЗАПАХУ РИБИ?

Прочитати статтю повністю.


Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve − 8 =