Наприкінці весни «оживають» дачні ділянки. Їх власникам, на жаль, доводиться спостерігати безрадісну картину: земля, на якій знаходиться їхній будинок, іноді являє собою своєрідне болото, де з води визирає кілька купин з торішньою травою. Правда, влітку вода з ділянки повільно йде і тоді тільки на цій землі можна займатися сільськогосподарськими роботами.

Виникає питання: як прискорити відведення води з ділянки, як зробити його сухим і комфортним для відпочинку?

У практиці використовуються декілька видів осушення або дренажу землі. У їх числі відкритий і закритий дренаж, що представляє собою вириті в землі канави з ухилом у бік спеціального колодязя або центральної дренажної системи. Для відводу поверхневих вод, що виникають від дощу або талого снігу застосовуються два способи, один з них – лінійний, інший – точковий.

Часто використовуваний – точковий водовідведення. Його конструкція проста, але вимагає від організаторів точних знань про ухили ділянки так, як для кожної зони (нахилу) влаштовується дощоприймач (яма або канава), куди збирається дощова тала вода. А для того, щоб разом з поверхневими опадами у дощоприймач не потрапляв сміття, зверху на нього одягають металеву решітку, яку необхідно регулярно очищати від сміттєвих накопичень.

Лінійні відводи відрізняються від точкових тим, що для перших не потрібно великих земляних робіт. Збірка нагадує дитячий конструктор, коли з окремих лотків (модулів) можна побудувати єдину систему з певним ухилом в одну, дві або більше сторін. Модулі з’єднуються між собою за принципом «шпунт в паз», що дозволяє створити водовідведення різної довжини і виключити зсув каналів по горизонталі під час їх прокладки.

Сьогодні вітчизняні та зарубіжні виробники пропонують модульні лотки, виконані зі збірного або монолітного бетону, пластику, полімербетону, найпростіший спосіб виготовити лотки (жолоби) з азбоцементних труб розрізаних вздовж на дві половинки. Укладені в грунт жолоби зверху закривають чавунними або сталевими гратами, що захищають водостік від сміття, старих гілок, грудок землі.

Перед тим, як почати монтувати поверхневий відведення води, необхідно визначити ухил ділянки, т. Е.В який бік рухається потік води після дощу або після танення снігу. Визначивши загальний ухил ділянки, слід накреслити на плані схему руху дощових потоків. Потім по їхньому шляху укласти лотки, завдяки яким вода буде направлена ​​в спеціальні колодязі (водозбірники). Найбільш економічне рішення – прокладка видатків уздовж пішохідних доріжок.

Чому саме уздовж?

Доріжки, як правило, розташовуються в центрі ділянки. Це робить їх зручними для збору поверхневої води так, як не треба «шматувати» садову ділянку новими канавами-водовідводами. Крім того економиться будівельний матеріал: не потрібно додаткової кількості піску, гравію, щебеню і т.д. Тому найбільш прийнятний варіант – комплексне рішення водовідводу, коли пішохідні доріжки та лотки монтуються одночасно, конструктивно доповнюючи один одного.

Водостоки та решітки

Найбільш відомі і поширені види літаків для водовідведення на дачних і садових ділянках стандартні бетонні жолоби П-подібної форми («Standart»), довжина яких 1000 мм. Ширина 140 мм, висота 123 мм. Вага 19,0 кг. Крім того, випускаються вітчизняною промисловістю бетонні жолоби з вертикальним водозливом. Їх габаритні розміри такі ж, як бетонні. У Краснодарі є відмінне місце, де можна купити меблі зі складу за оптовою ціною. Я там пригледів стінку в стилі мінімалізм, вийшла відсотків на 30 дешевше, ніж у магазині. На відміну від бетонних полімербетонні відрізняються меншою вагою (13 кг) при тих же габаритах. Сьогодні на ринку можна придбати полімербетонні жолоби з вертикальним водозливом, а також з меншою висотою бортиків (60 мм). Їх вага – 9,0 кг.

Для утримання піску або сміття, що у потоці води, застосовується пескоуловитель. Він виготовляється з бетону. полімербетону та пластику. Його довжина – 500 мм, ширина 140-160 мм, висота – 500 мм.

Для захисту водостоку від попадання в нього від сміття або інших побутових відходів пропонуються запобіжні решітки, які повністю накривають лоток. Їх виготовляють з штампованої сталі, нержавійки, міді, оцинкованого чавуну і комірчастої сталі. Довжина решіток 1000 і 500 мм, ширина 136 мм.

Як показує життя, лотки регулярно засмічуються і вони потребує щотижневої очищенню. Досить зняти з лотків ґрати, а потім за допомогою щітки, скребка і струменем води з шланга, видалити накопичився в ньому сміття або бруд.

У пішохідних зонах, на садових і котеджних ділянках не виключено використання мелкосидящих жолобів, висота бортиків яких 60 мм. Вони виконані з високоміцного бетону, в якому присутній полиамидное волокно і добавки на основі мікрокремнізема. (розробка “EURODRAIN” Росія). Подібний композитний матеріал відрізняється високою морозостійкістю (300 циклів), не пропускає воду, не дає тріщин, не підвладний діям агресивних вод. Лотки з нього досить щільно стикуються між собою за принципом «шпунт-паз», завдяки чому конструкція водовідведення не порушується.

Пристрій водовідводів


Будівництво поверхневої водовідвідної системи не представляє великих складнощів. Перший етап, про який було сказано вище, полягає у створенні загальної схеми розташування канави з певним ухилом для установки лотків.

Потім згідно розміченій на ділянці схеми риють канаву (глибина 250-350 мм, ширина 270-300 мм) на дно якої висипають пісок і гравій. Створена піщано-гравійна подушка має товщину 120-200 мм. Після утрамбовиванія подушки укладають лотки. Залишилося простір між лотками заповнюється сумішшю гравію і піску. Верх лотка не повинен підніматися над рівнем землі. Навпаки він повинен бути втоплений на 15-20 мм, щоб поверхнева вода могла потрапити в лоток. Завершальний етап: покриття лотків водовідведення захисними решітками, виконаними з різних матеріалів.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − twelve =