Навіть малі діти знають, що цегляний будинок – найнадійніший, бо міцний, а тому йому не страшні усілякі лиха. Проте є у цегли і одне негативне властивість – він слабо тримає в будинку тепло.

Тому потрібно чітко знати, що одношарові стіни від 40 до 65 см завтовшки з керамічних каменів, цегли, дрібних блоків керамзитобетону або пористого бетону забезпечують рівень теплозахисту в 3 рази менший, ніж потрібно.

Що ж робити? Відповідь очевидна – утеплювати стіни. Можливо внутрішнє утеплення стін цегляного будинку. Правильно утеплити стіни цегляного будинку зсередини – це означає пустити по стіні гідроізоляцію – пароізоляційну плівку, наприклад, Ондурін R70. Поверх неї повинен йти утеплювач, який потрібно закрити пароізоляцією. Однак, все ж краще цегляну стіну утеплювати зовні. І не тільки тому, що ви тим самим не зменшите житлову площу будинку, а хоча б тому, що під час цих робіт зовні ви не ускладніть самим собі життя. Втім, це не єдина причина. Справа ще й у тому, що волога яка постійно виділяється з повітря кімнат у стіни, переходячи з тепла в сторону холоду, в цьому випадку, буде замерзати взимку не в стіні будинку – точка роси для неї буде наступати не усередині стіни. А значить, стіна вдома не буде руйнуватися!

Для утеплення стін є різні утеплювачі. Найпоширенішими є: пінопласт, пінополістирол і мінераловатна плита. При цьому утеплювачі жодним чином не завадять вашим планам облицювати будинок керамічною плиткою, деревом або сайдингом, оскільки можна його укласти між облицюванням і стіною.

Перевага мінеральної вати перед пінополістиролом в тому, що вона не горить, а пінополістирол в свою чергу більш доступний за ціною. Пінопласт ще більш дешевий і трохи гірше тримає тепло, але не настільки, щоб скинути його з рахунків. Чим утеплити цегляний будинок – вирішувати вам, все залежить від того, скільки ви миєте витратити на це.

Дуже багато господарів приватних будинків, дач вважають, що якщо утеплити свій будинок пінопластом. то влітку в ньому буде жарко. Це зовсім невірна думка. Властивості будь-якого утеплювача такі, що взимку він утримує тепло, а влітку – прохолоду, оскільки за рахунок нього виростає ширина стін. До того ж нові утеплювачі виводять пар і вологу з будинку в одному напрямку, тобто не вбираючи і не пропускаючи її всередину.

Давно відомо, що в середньому приблизно 40% енергії витрачається на охолодження та обігрів житла, а значить, є привід уникнути цих щорічних не потрібних витрат! Сенс утеплювача в тому, щоб за рахунок їх якостей утеплювачем товщиною в 10 см збільшити товщину стіни до 1 метра в еквіваленті цегли. І таким чином, мало витрачати взимку на опалення вулиці, а влітку на охолодження приміщення, так як тепло або холод не буде також легко випаровуватися крізь стіни як раніше. В результаті ви економите!

Як правильно утеплити цегляний будинок зовні? Для цього потрібно правильно укласти утеплювач. Розглянемо варіант, коли ви будете укладати його під сайдинг.

Спочатку по всій стіні будинку виконайте обрешітку дерев’яними рейками. Закріпіть їх на відстані 30 см. Товщину рейок логічно підібрати рівній товщині утеплювача. Між ними укладіть мінераловатну плиту П 75.

Щоб утеплювач, що має пори не насичується вологу під час дощу, не тягнув її з землі, потрібно укласти плівку, яка буде пропускати вологу лише в напрямку з приміщення.

Зверху на мінераловатну плиту П 75 укладають захисну плівку, яка захистить будинок від вітру і вологи.

Утеплювач і плівка, закриваються рейками, за допомогою степлера.

Поверх них потрібно виконати ще одну обрешітку рейками, до якої потім можна буде закріпити сайдинг.

Якщо утеплення будинку з цегли ви будете робити пінополістиролом, то візьміть TEPLEX. Він краще простого пінопласту, тому не горючий, має кращі показники звукоізоляції, не токсичний. Але оскільки пінопласт коштує набагато дешевше, то можна використовувати і його. Він теж – хороший утеплювач за мінусом своїх недоліків. Втім краще витратитися на утеплення цегляного будинку пінополістиролом. З його укладанням або щільного пінопласту взагалі немає проблем.

Листи утеплювача по черзі намазують по всій площі будівельним клеєм-цементом. Потім їх притискають до рівної стіни, пристукивают гумовим молоточком, щоб краще розподілити цемент і збільшити площу зчеплення листів зі стіною.


Тут же, не чекаючи поки клей візьметься, листи пінопласту свердлять наскрізь в центрі і по кутах, вставляють у висвердлені в стіні отвори спеціальні чопи, в які відразу забувають спеціальні парасольки, поглиблюючи їх, щоб не виступали за загальну площину пінопласту. На наступний день на всю поверхню пінопласту укладається пластмасова сітка, яку потрібно закрити тонким шаром цементної суміші. Зробити це потрібно швидше, щоб захистити пінопласт від руйнуючої дії ультрафіолету сонячних променів. Якщо поверх пінопласту планується укладати сайдинг, то між його листами прокладете дерев’яні бруски. Підібрати всі відстані не складе труднощів, адже пінопласт можна рівно порізати звичайної пилкою.

Олександр, www.kak-sdelat.su

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 3 =