Покупка квартири – дуже важке і відповідальне справу. Багато хто думає, що все найскладніше відбувається на етапі збору коштів на придбання, однак це зовсім не так. Проблема вибору завжди була, є і, напевно, буде однією з найбільш важковирішуваних.

Оскільки квартира є придбанням дуже великим, то і підходити йогоскоєння потрібно дуже обдумано. Але часом радість від усвідомлення такого кроку заважає тверезо дивитися на речі. Ось кілька підказок, які допоможуть вам систематизувати важливі моменти, на які обов’язково потрібно звернути увагу при виборі квартири.

Як правильно вибрати квартиру?

Починати вибирати квартиру потрібно з вивчення району.

 • Перш за все, потрібно звернути увагу на те, як в районі організовано транспортне сполучення: вивчіть розташування автобусних і тролейбусних зупинок та іншого транспорту, що вважається пріоритетним у місті.
 • Якщо у вас є діти, важливо дізнатися, наскільки далеко від вашого майбутнього будинку розташовується поліклініка, аптека, дитячий садок, школа; чи добре влаштовані дитячі майданчики та інші місця, де ваші діти зможуть безпечно проводити дозвілля.
 • Уважно вивчіть місце розташування власне будинку. Важливо все: близькість до жвавих трасах, і троянда вітрів, і загальний рівень впорядкованості району – приймайте в розрахунок тільки реально існуючі можливості, а не обіцянки влади.
 • Важливо знати, що жителі нижніх поверхів висотних будинків завжди ризикують більше тих, хто живе трохи вище, оскільки вони щільніше відчують на собі наслідки ймовірних катаклізмів по частині ЖКГ.
 • Зверніть увагу на стан під’їзду – з цього фактору можна скласти приблизне враження про рівень культури людей, з якими вам, можливо, доведеться жити по сусідству. Постарайтеся скласти уявлення про господарів квартир, розташованих на вашому поверсі.
 • Виберіть час трохи поспілкуватися з сусідами – бабусі біля під’їзду можуть стати цінним джерелом інформації. З бесіди з ними можна дізнатися про насущні проблеми будинку, під’їзду та історії самої квартири.
 • Оцініть локальну інфраструктуру будинку: стан ліфта, освітлення під’їзду, організацію вивозу сміття і прибирання під’їзду. Всі ці "дрібниці" можуть порядком зіпсувати життя навіть в найкрасивішій квартирі.

Увійшовши в квартиру не розслабляйтеся, вам належить ще багато чого з’ясувати.

 • Особливу увагу приділіть санвузлу та кухні: поцікавтеся станом труб і стояків, напором і якістю води. Вивчіть підлога і стеля на предмет можливих протечек – майже завжди уважність до деталей набагато корисніше оповідань продавців і ріелторів.
 • Розміри кімнат, заставлених хазяйської меблями, часом дуже важко визначити "на око" – Дивитеся не на стіни, а на стелю – так буде вірніше. Зверніть увагу на обробку – деякі дизайнерські прийоми розраховані спеціально на те, щоб обдурити сприйняття.
 • Якщо у ваші плани не входить ремонт квартири відразу після покупки, зверніть увагу на стан стін, стелі та підлоги. Придивіться до вікон, дверей, укосів, лутка, наличники, плінтус – як правило, саме їх заміна "з’їдає" левову частину бюджету, відведеного на ремонт.
 • Вивчіть краєвид із вікна, і розташування самих вікон відповідно сторонам світла: це дозволить вам правильно спланувати розташування спальні, дитячої і вітальні.

Під час зустрічі з господарями квартири або ріелтором, будьте стримані в прояві емоцій – нерідко саме цей фактор суттєво впливає на кінцеву ціну.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як правильно продавати квартиру Корисні поради Дом.


  Як правильно продавати квартиру? Продаж квартири для багатьох людей, далеких від цієї теми – проблема. Ринок нерухомості розвивається швидко, пропозицій на ньому багато. А значить покупцеві є з ч…

 • Балдахін на ліжечко – «Важливо вибрати його правильно. (Фото) »

  Важливо вибрати його правильно. (+ фото) Дуже багато матусь і майбутні матусі при купівлі дитячого ліжечка і приладдя для неї стикаються з дилемою: брати балдахін, чи не брати? У відбулися мам на…

 • Як правильно продати квартиру

  Для того щоб правильно продати квартиру в Україні . існує кілька неписаних, але існують правил. Краще всього звернутися за допомогою до професіоналів, працюючим в агентстві нерухомості. По-перше,…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + one =