Їдучи на кілька днів у відпустку ми зазвичай не забуваємо вимкнути всі електроприлади, оплатити рахунки, викинути всі продукти з холодильника і … відключити його. І іноді по приїзду раптом виявляємо що холодильник-то запліснявів і, що ще гірше, почав пахнути! Що робити?

Якщо неприємний запах, що виходить з відкритого холодильника, очевидний, необхідно вжити термінових заходів. Спочатку все з нього прибираємо. Як продукти, так і полиці, ящики. Продукти слід впорядкувати на те, що ще можна вживати в їжу і те, що слід викинути. Кисломолочні продукти з вичерпаним терміном придатності, зіпсована риба і сире м’ясо найчастіше є причиною виникнення дурних ароматів.

Ящики і полиці холодильника промиваємо спеціальним розчином. Або використовуємо прості та ефективні засоби:

 • розведена в літрі води столова ложка оцту або нашатирю;
 • водний розчин соди (неміцний);
 • хімічне миючий засіб з нейтральним запахом, яке не може пошкодити поверхні холодильника.

Після того як миття буде завершено, холодильник потрібно просушити при відкритих дверцятах. Прискорити процес розставання з неприємним запахом допоможе адсорбент – поглинач запаху для холодильника, який можна купити в магазині. Однак можна заощадити, згадавши бабусині поради. Наприклад, покласти на полиці скоринку чорного сухого хліба або сиру картоплю, розрізаний навпіл.

Допоможе шкірка лимона або апельсина, каганець з рисом, кавові зерна, відкрита пачка соди і навіть наповнювач для котячого туалету. Крім того, поглинати запахи властиво активованому вугіллю, попередньо прожарений в духовці при температурі 180 градусів.

Якщо неприємний запах в холодильнику дуже стійкий, використовуйте товчений активоване вугілля. Але при цьому пам’ятайте одну маленьку хитрість. Щоб метод приносив користь, сто грамів вугілля потрібно кожні сім-8:00 прожарювати протягом двадцяти хвилин в духовці. Це дозволяє зробити властивості вугілля більш активними і використовувати одну й ту ж масу кілька разів.

Якщо всі методи випробувані, але результату ви не змогли домогтися, зверніться до майстра. Можливо, причина поганого запаху – засмічення в системі розморожування або забитий стік.

Взагалі ж, для миття холодильника підійде будь якісне миючий засіб з приємним запахом – засіб для миття посуду, або універсальний миючий засіб. Замість розчину миючого засобу можна використовувати слабкий розчин харчової соди, нашатир або горілку. Правда, нашатир замість технічного запаху залишить свій – не менше неїстівний запах.

До слова сказати, слабкий розчин – це розчин в пропорції 1 столова ложка нашатирю, соди, оцту та ін. На один літр води.

Або читайте оригiнал here.


З цим читають

 • Неприємний запах в холодильнику. Як усунути

  Категорія: Чистота в будинку Нехороший запах може з’явитися в будь-якому холодильнику. Зіпсована їжа або просто сильно пахне, непомітні забруднення поверхні, – щоб не було його причиною, від запа…

 • Як прибрати неприємний запах з пральної машини

  Свежевистіранное білизна, від якого виходить затхлий дух, навіть буддистського ламу може вивести зі стану нірвани. Не варто випробовувати власну нервову систему, якщо у вас з’явилася така проблем…

 • Як позбутися від неприємних запахів

  Найчастіше запахи поселяються в наших будинках настільки щільно, що ми звикаємо до них, і, часом, вже не відчуваємо. Але буває категорія таких запахів від яких дуже хочеться позбутися, і поселяют…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + twenty =