Здавалося б, пришити гудзик … Ну що тут складного? Але як з’ясувалося, є люди, які ніколи цього не робили і навіть не знають, як пришити гудзик правильно. Сьогодні я розкрию перед вами секрети пришивання ґудзиків і ви зрозумієте, що це не просто, а дуже просто.

Ґудзики бувають різні за розміром, кольором і формою, а головне по наявності «ніжки» або її відсутності. Добре, якщо у гудзики є «ніжка». Адже вона знижує напругу, яка виникає між тканиною і гудзиком під час розстібання і застібання одягу, а значить, охороняє тканину від розриву. А крім того, ніжка допомагає приховати нитки, якими пришита гудзик і можна не морочитися в плані кольору ниток. А втім, якщо «ніжки» у гудзики немає, то її легко зробити з ниток, якими пришита гудзик.

Перший етап підготовчий. Підбираємо гудзик, нитки і голку. Оторвавшаяся ґудзик повинен відповідати іншим. Якщо ж гудзик загубилася, а запасний не знайшлося доведеться перешивати і всі інші. Нові гудзики підбираємо за формою, кольором і розміром. Вони повинні відмінно гармоніювати з матеріалом, на який ви їх пришиєте. Не менш важливий розмір. Занадто маленька гудзик буде весь час розстібатися, а надто велику неможливо буде застебнути. Я раджу спробувати просунути гудзик, ще не пришиту, в петлю на одязі. Ви відразу відчуєте, підходить вона за розміром чи ні. Підібрали гудзик, підбираємо нитки. Вони повинні бути в тій же кольоровій гамі, що й гудзик і відповідати ниткам, якими пришиті решта гудзики. Для більш щільних тканин використовуємо більш товсті нитки. Вибір голки також залежить від тканини, на яку пришиваємо гудзик. Принцип той же: чим товще тканина, тим товщі голка. У вибраній вами голки повинен бути гострий кінчик, щоб голка легше проходила крізь тканину. І велике вушко, що б легше було заправити нитку. І не забудьте надіти наперсток, щоб захистити пальці під час роботи.

Тепер можна приступати до шиття. Відрізаємо нитка потрібної довжини. Занадто довга або занадто коротка нитка незручна в роботі. Тупі ножиці кошлатий кінчик нитки і її важче заправити у вушко голки. Складіть нитку навпіл і два кінчика нитки заправте у вушко голки. Застроміть голку в тканину, в тому місці де має бути ґудзик. Залишивши з виворітного боку невеликий кінчик нитки з петлею, робимо маленький стібок і виводимо голку на виворіт. Просунувши голку в петлю, нитка натягуємо.

Якщо гудзик на «ніжці», то досить зробити 4-6 стібків, виводячи голку крізь тканину і отвір на ніжці гудзики.

Нитка закріпіть з лицьового боку під ґудзиком. Для закріплення нитки можна зробити кілька маленьких стібків або протягнути нитку крізь петлю з ниток і затягнути вузол. Зайві нитки необхідно підрізати ножицями.

Якщо у гудзики немає «ніжки», значить її потрібно зробити. Пришиваємо гудзик і одночасно робимо «ніжку». Виводимо голку крізь тканину і отвір гудзики і повертаємо голку на виворітну сторону крізь інший отвір гудзики і тканину.

Вставляємо сірник під ґудзиком між нитками і робимо ще кілька аналогічних стібків.

Виводимо нитку на лицьову сторону під гудзик. Акуратно витягуємо сірник.

Притримуючи однією рукою гудзик, щільно обмотуємо вертикальні нитки. Виходить «ніжка».

Голку вводимо всередину «ніжки» і виводимо її з виворітного боку. Повертаємо на лицьову сторону тканини і закріплюємо.

Пришиваючи гудзик на одяг з тонких тканин ви можете скористатися скрученої папірцем або зубочисткою. Тільки будьте обережніше: вона гостра. Якщо гудзик пришивається на товсту драпових тканину, то сірник повинен бути товстіший. Наприклад, сірник для духовки. Додатковим захистом тканини від розриву може служити маленька гудзик розташована з виворітного боку. Вона пришивається одночасно з основною ґудзиком.

Що робити якщо гудзик без «ніжки» вам здається дуже простою? Прикрасьте її! Чим? Наприклад, бусинкою.

Закріпіть нитку на тканині в тому місці, де будете пришивати гудзик. Простягніть голку крізь отвір гудзики, потім через намистину. Потім крізь інший отвір і через тканину виводимо на виворітну сторону. Робимо кілька таких стібків, розташувавши намистину по центру гудзики. Ви можете зробити «ніжку», як зазначено вище. Якщо гудзик не є застібкою, а пришивається для прикраси, «ніжку» робити не потрібно. Нитка закріплюємо під ґудзиком.

Декоративну гудзик можна прив’язати в потрібному місці до одягу, а вузлик в цьому випадку стане відмінною прикрасою для гудзики. Для цього візьміть нитку більш товсту, ніж нитки тканини і заправте у вушко голки. Пропустіть нитку через отвір гудзики і тканина на виворітну сторону притримуючи кінець нитки.

Виведіть нитку на лицьову сторону і через отвір гудзики. Зауважте красивий вузлик і обріжте надлишки. Правда красиво?


На швейних фабриках використовують спеціальні швейні машини для пришивання ґудзиків. Але практично у всіх сучасних побутових машинах є спеціальна лапка. Вона утримує гудзик в потрібному місці, а голка робить кілька стібків в цьому місці. Перш, ніж приступати, уважно вивчіть інструкцію. Спробуйте на клаптику тканини пришити пробну гудзик. Вийшло? Тоді сміливо шийте гудзики до одягу.

Сьогодні ви дізналися, як пришити гудзик. Я дуже сподіваюся, що вам сподобалася ця стаття. Натискайте на кнопочки соціальних мереж, щоб розповісти друзям. І до зустрічі на сторінках сайту.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як правильно пришити тасьму до штори правила

    Ще в недалекому минулому практично кожна жінка знала, як правильно пришити тасьму, наприклад, до плаття. Раніше шиття вважалося важливим умінням, зараз же простіше купити готовий виріб, ніж витра…

  • Як пришити шторно стрічку до штори

    Схоже відео www.youtube.com/watch?v=4Q5jxyioiy0 У цьому відео ви побачите докладну інструкцію як пришити шторно стрічку до штори. Штори, зшиті на стрічці – це найпопулярніший і поширений дизайн ш…

  • Як пришити липучку (стрічку Велкро) до ламбрекену

    ЯК пришити липучку (СТРІЧКУ Велкро) До ламбрекенах майстер клас Викроює смужку тканини шириною 12 см. Складовими її навпіл уздовж лицьовою стороною назовні і пропрасовуємо. До зігнутому краю пр…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + five =