Продаж земельної ділянки – з чого почати і куди звертатися?

При продажу земельної ділянки покупці завжди дізнаються площа та вартість ділянки. На питання про ціну будь-який продавець легко зможе відповісти самостійно. А де дізнатися, якої площі продаваний ділянку? Для цього знадобитися кадастровий паспорт ділянки. Як звичайний паспорт посвідчує особу громадянина, так кадастровий паспорт засвідчує особу ділянки землі. У кадастровому паспорті міститься докладна інформація про земельну ділянку. У ньому вказаний унікальний номер земельної ділянки, що дозволяє зберігати всю корисну інформацію про ділянку.

Без кадастрового паспорта неможливо продати ділянку, тому потрібно обов’язково отримати цей корисний документ. Видається він Федеральною Службою державної реєстрації, кадастру і картографії (скорочено Росреестр). У цій організації проводиться складання та видача земельних документів. Тільки отримати свій кадастровий паспорт можливо, коли земельна ділянка вже був сформований, інакше доведеться пройти процедуру землеустрою з нуля. Кадастрові інженери виміряють межі ділянки і складуть межовий план.

Процедура погодження меж може виявитися найскладнішою. Якщо виникає суперечка в процесі межування, то процедура може сильно затягнутися. Процес отримання кадастрового паспорта значно прискориться, якщо зберігати з сусідами хороші стосунки.

Після цього всі матеріали із землеустрою передаються в Росеестр для перевірки. Якщо проблем не виникло, то через місяць можна отримати кадастровий паспорт і перейти безпосередньо до продажу земельної ділянки. Для цього будуть потрібні деякі документи.

Які потрібні документи для продажу земельної ділянки

Якщо ділянка була придбана після 31 січня 1998 року, то при покупці на руках повинно бути свідоцтво про державну реєстрацію права на землю. Якщо ж ділянка була придбана до 31 січня 1998 року, то вам потрібно буде зробити перереєстрацію прав на землю. Цю процедуру можна виконати разом з реєстрацією переходу прав власності. У кожному разі, щоб продати земельну ділянку, потрібно визначити, на підставі якого документа він вам належить:

• Найкращий варіант, коли ділянка була придбана за договором і цей договір є на руках.

• Якщо ж ділянка була придбана давно і жодних документів на право власності немає, тоді ситуація стає складніше. Відповідно до Федерального Закону №93-ФЗ можна вдатися до так званої «дачної амністії». Для отримання права на власність у такому випадку згодяться будь-які акти, виписки, довідки чи розпорядження, які є на руках.

• Якщо ж земельна ділянка була отримана в спадщину, то для реєстрації права на власність потрібно отримати у нотаріуса свідоцтво про право на власність.

• При відсутності будь-яких документів на право власності на земельну ділянку, можна спробувати встановити право на земельну ділянку в суді. Це можливо за умови, що ви проживаєте на ньому більше 15 років і це можливо довести за квитанціями з оплати або свідченням сусідів.

Оформлення продажу земельної ділянки – поради експертів

Оформлення земельної ділянки проходить у згоді з Земельним кодексом РФ. Щоб зареєструвати угоду продажу ділянки, потрібно подати документи у Федеральну Росрегістраціяонную службу або до Єдиного держреєстру прав за місцем знаходження ділянки.

Щоб провести оформлення продажу земельної ділянки, потрібно надати в держоргани наступні документи:

• Заява певного зразка

• Свідоцтво на право власності

• Документ про виконання всіх зобов’язань по земельній ділянці

• План ділянки по кадастровому паспорту

• Документ про оплату реєстраційного збору


• Заява на виготовлення та збір документів, яке одночасно є договором на надання відповідної послуги

• Посвідчення особи.

Державна реєстрація на оформлення продажу земельної ділянки триває не більше місяця з дня подачі документів. Проводиться перевірка всіх наданих документів. Якщо все гаразд, то видається свідоцтво про державну реєстрацію права на земельну ділянку новому власнику.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Оформлення права на земельну ділянку в Краснодарі допомога юристів

    Коротке посилання Анна Дубянского юрист Житлового Центру Каяні Приватизація земельної ділянки в Краснодарі та оформлення прав на землю дві близькі за значенням фрази, але мають різні юридичні…

  • Як оформити земельну ділянку у власність

    Підставою для оформлення у власність земельної ділянки є правовстановлюючий документ, яким може бути: – Акт про надання громадянину земельної ділянки; – Акт (свідоцтво) про право громадянина на з…

  • Як провести електрику на ділянку

    Купуючи у власність земельну ділянку або дачу, багато упускають з виду таку важливу деталь, як наявність доступу до електромереж. У результаті нові власники виявляються неприємно здивовані дізнав…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + six =