У вас вже є дача, де ви збираєтеся з комфортом провести новорічні канікули? Це плюс. Але на дачі немає доступу в Інтернет? Це мінус. По-перше, ви не зможете, втомившись від новорічних застіль, перечитати наш блог і підняти собі настрій. А по-друге, Інтернет уже давно замінює багатьом і телебачення, і радіо, і кінотеатр … Про те, як організувати дачну мережу з доступом у всесвітню павутину, розповідаємо в нашому матеріалі.

Взагалі, якщо в дачний селище не заведений оптоволоконний кабель для організації широкосмугового доступу в Мережу, то залишається всього два варіанти:

– скористатися послугами оператора мобільного зв’язку, який забезпечує у вашому районі покриття 3G, а краще – 4G.

– підключитися до Інтернету через супутник.

Спробуємо підібрати оптимальний комплект устаткування для кожного випадку життя.

1. Мобільний телефон + ноутбук

Безліч мобільників мають функцію модему. З’єднати його з ноутбуком не складе труднощів, зазвичай в комплекті з телефоном для цього є спеціальна утиліта і USB-кабель.

Недоліки цього способу очевидні. В Інтернеті може працювати тільки один користувач. При цьому телефонний номер буде постійно зайнятий. Оптимізовані для доступу в Інтернет тарифи мобільних операторів просто руйнівні для звичайних дзвінків. Так що доведеться щоразу змінювати в телефоні сім-карту. Трохи згладити цей недолік допоможе телефон з двома сім-картами.

Зв’язка телефон-ноутбук може служити основою для створення домашньої бездротової мережі. До такої мережі можна підключати планшетники і смартфони, які мають зв’язок з Wi-Fi.

Для цього достатньо навчити ноутбук «роздавати» доступ в Інтернет через Wi-Fi. Мережева карта, встановлена ​​у вашому ноутбуці, повинна підтримувати цю можливість. Крім того, майте на увазі, що в Windows 7 «Початкова» можливість роздавати Wi-Fi відключена. Може не вийти підключити до ноутбука з Windows і деякі версії «Android».

2. Роздача Інтернету зі смартфона або планшетного комп’ютера

Якщо у вас є відповідний смартфон, то на час дачних канікул можна вставити в нього «сімку» з тарифом для безлімітного інтернету і налаштувати роздачу Wi-Fi. Якщо сигнал мобільного мережі слабкий, віднесіть смартфон на горище, це зазвичай допомагає. У результаті ваші гості будуть насолоджуватися швидким Інтернетом, а ви зможете трохи відпочити. Адже ваш смартфон лежить на горищі, і вам все одно ніхто не додзвониться.

Якщо ви хочете завжди мати смартфон при собі, то можете роздавати Wi-Fi за допомогою планшетника. Якщо в ньому немає слота для сім-карти, то доведеться купити мобільний USB-модем. Планшетник, перетворений на точку доступу, доведеться тримати включеним в розетку.

Мобільні модеми можна придбати в операторів стільникового зв’язку (від 850 рублів). Але такий модем буде працювати тільки в мережі свого оператора. Універсальний модем коштує в два-три рази дорожче. Зате в ньому можна міняти сім-карти, використовуючи найвигідніші тарифи різних операторів.

3. Мобільний роутер як основа дачної мережі

За допомогою мобільного роутера можна створити на дачі бездротову мережу вже «по-дорослому». Це пристрій схожий на мобільний телефон, але створене спеціально для того, щоб забезпечити вихід в інтернет. Його передавач Wi-Fi набагато потужніший, ніж на звичайних ноутбуках.

Роутер має безліч налаштувань. Завдяки йому можна створити на вашій дачі зону FREE Wi-Fi, а можна розділити мережу на «хазяйську» і «гостьову», визначивши для кожного типу пристрою граничну швидкість доступу. «Батьківський контроль» дає можливість закрити доступ до певних сайтів.

Невелика за розміром пристрій легко поміщається в будь-якому місці, де є впевнений прийом (його можна, наприклад, повісити на вбитий в стіну цвях). Акумулятор дозволяє залишатися в мережі навіть при відключенні електрики.

Якщо роутер продається під брендом мобільного оператора, то він дозволяє з комп’ютера відправляти і отримувати СМС.

До мобільного роутеру можна підключити будь-який пристрій, забезпечене Wi-Fi адаптером, незалежно від типу операційної системи, а також мережеву відеокамеру. Це дозволить організувати віддалене спостереження.

Варто мобільний роутер від двох тисяч рублів, але в звичайних точках продажів чомусь зустрічається не часто. Простіше купити його через інтернет-магазин.

4. Стаціонарний роутер + мобільний модем

Стаціонарний роутер більше мобільного і у нього немає акумулятора. Зате багато моделей стаціонарний роутерів забезпечують більш потужний сигнал.

Стаціонарний роутер – універсальний пристрій, який дозволяє об’єднати в одну мережу провідні та бездротові пристрої і забезпечити їм вихід в Інтернет через оптоволоконний кабель або через стільникову мережу. Щоб скористатися мобільним інтернетом, доведеться вставити в USB-роз’єм роутера мобільний модем. Роутер може також стати основою для системи «розумний дім». Правда, в такому випадку доведеться вирішити питання з його безперебійним живленням.

До речі, у зв’язці з роутером мобільний модем працює набагато стабільніше, ніж коли він приєднаний безпосередньо до комп’ютера. При необхідності роутер автоматично перезавантажує модем і відновлює зв’язок з мережею.

Звичайно, стаціонарний роутер більше підходить для міської квартири, де вже є доступ до Інтернету. Але якщо роутер підтримує спільну роботу з мобільним модемом, то його можна взяти з собою на дачу і розгорнути мережу там.


Стаціонарний роутер з підтримкою мобільних модемів 3G / 4G коштує від 1200 рублів.

5. Двосторонній супутниковий Інтернет

Останнім часом підключення до Інтернету через супутник вже не лякає громадян захмарними цінами. Комплект обладнання можна придбати за 10 000 рублів, хоча це мінімальна ціна. Іноді вона буває в 2-5 разів вище. Абонентська плата варіюється в діапазоні від 1000 до 3000 рублів на місяць.

Супутникова технологія підключення виправдана, якщо ви постійно живете на дачі, а сигнали стільникових мереж дуже слабкі.

Набір обладнання знадобиться невеликий. «Тарілка» з конвертором і супутниковий модем. Оператори супутникового інтернету часто пропонують своє обладнання, але реально налаштувати і прилади, куплені на вільному ринку. Головне, щоб вони відповідали заданим параметрам.

Налаштування антени і конвертора полягає в тому, що їх потрібно повернути в потрібну сторону під певним кутом.

Супутниковий модем в настройках схожий на звичайний провідний модем. Ви просто вводите в певні поля дані, які вам надає оператор.

Супутникові модеми мають, як правило, тільки один роз’єм для мережевого кабелю. Для організації домашньої мережі до цього роз’єму доведеться підключити роутер, який підтримує як дротове підключення, так і Wi-Fi.

6. «Односторонній» супутниковий Інтернет

Таку технологію кілька років тому намагалися розвивати оператори супутникового телебачення. Вхідний трафік йшов до абонента через супутник, а вихідний – через мобільного оператора. Коли мобільні оператори тільки починали будувати мережі 3G і у них не було безлімітних тарифів, такий «гібрид» себе виправдовував.

Якщо у вашому районі немає мобільної мережі третього покоління, але до вашого телевізора підключена супутникова тарілка, уточніть у вашого ТВ-оператора: чи є можливість підключити інтернет.

У подібних випадках використовуються модеми, які вміють не тільки отримувати інтернет і ТВ з космосу, але і працювати в мобільній мережі. Для цього у них є слот для сім-карти.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + 20 =