Як розбити квітник?

Важко придумати, краща прикраса двору, ніж клумби, квіткові грядки, квітучі чагарники. Втім, не тільки яскраві ароматні квіти радують око. Свіжа зелень в’юнків і темно-зелене листя винограду так само прикрашають двір і сад. А якщо ці рослини поєднувати з жоржинами і веселими нігтиками, з ніжними братками і пахучим тютюном, з алеющій серед зеленого листя шипшиною – двір стане нарядно.

Головною прикрасою квітника є клумби. Клумби можуть бути круглі, овальні і довгасті, які найкраще розбити уздовж стін і доріжок.

Насамперед, треба складе план, де, що і коли треба посіяти і посадити.

Балкон, стіни, паркан бажано увіть кучерявими рослинами; для цього придатні турецькі боби, березка, іпомея, дикий виноград, запашний горошок і навіть проста квасоля.

Землю слід перекопати на глибину 30 сантиметрів. Видалити каміння, сміття, кореневища. Органічні добрива краще вносити восени.

Клумбу для посадки готують за 8 днів до початку робіт.

Насіння витких рослин, до посіву слід на кілька днів намочити в ганчірці на блюдце, на тарілці. Вода повинна бути кімнатної температури. Садити, коли здадуться паростки, на глибину 1,5 сантиметра, на відстані 10-15 сантиметрів. Вчасно слід прив’язати шпагат або дріт, що б рослина могла витися.

Квіткові насіння висівають в борозенки або ямки.

Треба пам’ятати, що у різних кольорів – різний час цвітіння. Тому треба так підібрати квіти, що б цвітіння, не припинялося на клумбах до глибокої осені.

Весняні квіти це тюльпани, нарциси, віоли. Цибулини тюльпанів і нарцисів висаджують у грунт з осені. Віоли найкраще садити розсадою.

При посіві і розсадженні бажано в середину клумби поміщати більш високі квіти: жоржини, гладіолуси. Тютюн, далі айстри, петунії, левиний зів. По краях клумби – бордюрні рослини: лобелія, алиссум, портулак.

Звичайно кожен повинен керуватися своїм смаком.

Садок буде виглядати ще краще, якщо вдасться посадити квітучі чагарники: бузок, жасмин, шипшина. Підходить для цього будь-який сорт, але корисна, знати, що краща бузок – угорська. Шипшина не примхливий, але любить сонце, на перших порах він цілком замінить трояндовий кущ.

Чагарники садять навесні і восени у квітні та жовтні, дерева саджають в ці ж терміни. Дуже радує око газон.

Рослини є поглиначами шуму і пилу, але є серед них і такі, які знищують хвороботворних мікробів. До їх числа належить черемха і ялівець.


За рослинами потрібно доглядати, поливати, полоти, рихлити землю. Так само обов’язково два рази за сезон потрібно вносити суміш з мінеральних добрив.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 3 =