Електронні мікросхеми є складовою частиною більшості сучасної побутової техніки. А будь-яка техніка, на жаль, має звичай ламатися. Тому вміння паяти мікросхеми дуже важливо для будь-якого домашнього майстра. Незважаючи на те, що ця робота вимагає деякої вправності і навику, впоратися з нею під силу практично будь-кому.

Способи самому спаяти мікросхему

Для того щоб спаяти мікросхему потрібно:

Увімкніть електричний паяльник. Візьміть губку і змочіть її водою. Після того, як паяльник достатньо нагріється, покрийте його жало припоєм, а потім витріть про губку. Таким чином ви зможете видалити залишки старого припою. У процесі роботи також рекомендується періодично протирати жало паяльника про губку. Однак, не слід дозволяти їм контактувати занадто довго – через це температура паяльника може знизитися.

Підготуйте деталі. При необхідності, зігніть їх висновки. Для цих цілей рекомендується використовувати спеціальне пристосування, що дозволяє гнути висновки деталей під різні відстані між отворами плати. Якщо такого інструменту у вас немає, то можна скористатися вузькими плоскогубцями. Ретельно зачистите поверхні деталей.

Додайте деталь в отвір плати і переконайтеся в тому, що вона розташована правильно. Трохи розведіть висновки таким чином, щоб вона не випадала з отвору.

Підведіть одночасно жало паяльника і припій до монтажної точці. Розташуйте паяльник таким чином, щоб його жало стосувалося як плати, так і оброблюваного виводу.

Не міняйте положення паяльника до тих пір, поки припій не утворює рівномірний шар в місці контакту. Час прогріву місця пайки залежить від температури паяльника. Як правило, це займає від 0,5 до 1 секунди.

Обведіть жало паяльника навколо контакту, по півколу. Одночасно з цим перемістіть припій в зустрічному напрямку. Завдяки тому, що місце пайки добре прогріте, шар расплавившегося припою рівномірно розподілиться по всьому майданчику. Таким чином слід нанести близько 1 мм припою.

Переконайтеся в тому, що необхідний шар припою завдано і акуратно приберіть дріт припою від місця пайки.

Швидким рухом відведіть жало паяльника в сторону. Дочекайтеся поки м’який припій застигне і знайде форму. При оптимальній температурі паяльник весь процес пайки займає, як правило, не займає більше секунди.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

  • Ремонт своїми руками

    Паяльник – ручний інструмент, застосовуваний при лудінні і пайку для нагріву деталей, флюсу, розплавлення припою та внесення його до місце контакту. Робоча частина паяльника нагрівається полум’ям…

  • Чим годувати курчат у перші дні фото і відео огляд

    Всі про годування курчат Всі курчата, які тільки з’являються на світ, не вміють їсти. Але в желточном мішку залишається певний запас життєво важливих елементів, яких вистачає на перші кілька годи…

  • Чистимо пригоріла каструлю – відповіді та поради на твої питання

    Способів і засобів очищення каструль від гару існує безліч. Для початку розглянемо способи, якими користувалися наші бабусі, а деякі любителі екології продовжують користуватися і зараз. Налити на…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − ten =