З часом будь-яка рослина доводиться видаляти. Причин цьому багато – поява гнилі, грибка, ознак хвороби. Iнодi дерева просто заважають власнику, а ще необхідність у корчуванні може бути викликана небезпекою падіння стовбура на якісь споруди. Головне, перед тим як спиляти дерево, визначитися зі складністю роботи і ретельно продумати всі дії. Це дуже небезпечне заняття, як для власного життя, так і для цілісності майна.

Спіл дерева вручну

Для цього буде необхідний такий інструмент:

  • пила по дереву,
  • сокиру,
  • драбина,
  • мотузка.

Перед роботою слід прибрати всі сторонні предмети з майданчика під деревом, щоб гілки під час падіння що-небудь не пошкодили. Точно визначити площу можна наступним чином: підняти у витягнутих руках сокиру паралельно дереву і так рухатися у напрямку його передбачуваного падіння. Коли дерево візуально стане розміром з сокиру, потрібно зупинитися, оскільки це місце буде остаточною точкою падіння, до якої і слід прибирати.

Зрізаються сухі, пошкоджені і великі гілки. Це значно скоротить площу, займану деревом після падіння, а також полегшить процес валки. У першу чергу гілки спилюють з того боку, в яку буде валитися дерево, щоб максимально убезпечитися від відскочив під час падіння трісок і гілок.

Стовбур і крона ростуть нерівномірно. Як правило, вони нахилені в сторону переважаючих на певній місцевості вітрів. Тому підпилювати стовбур бажано в ту ж сторону.

Необхідно заздалегідь закріпити на ньому мотузку, по можливості в самій верхній його точці. Потім натягнути мотузку і зафіксувати, що дозволить контролювати напрям його падіння. Але цим способом валити дерева можна тільки з помічником.

Правила спила дерев бензопилою

При спилі дерев бензопилою бажано уникати торкань землі ріжучої ланцюгом, інакше вона швидко затупітся.

Залежно від розміру дерева валити його можна кількома способами. Невеликі дерева підпилюються на 50% товщини з боку, куди нахилений стовбур. З протилежного боку стовбур пиляється до тих пір, поки не почне падати.

Щоб правильно спиляти високе дерево, необхідно дотримуватися такої послідовності:

  1. З боку падіння стовбур підпилюється під 45-60 ° (в межах 25% своєї товщини), виконується горизонтальний підріз з нижньої частини, так щоб вийшов бічній зруб.
  2. Зі зворотного боку дерева робиться зустрічний пропив (на 60-80% залишилася товщини стовбура), але вже строго горизонтально.

Щоб краще зрозуміти процес спила, рекомендується подивитися відео:

Гілки потрібно починати спилювати з нижньої частини поваленого дерева. Виконується надріз знизу, а допілівать зверху. Не рекомендується обрізати великі гілки безпосередньо біля основи. Слід залишати невеликий сук, який можна буде видалити після закінчення робіт.

Стовбур потрібно надпілов наполовину, вставити клин в підріз і трохи забити його, при цьому бензопила не виймати. Така дія попередить затиск пилки в стволі. Після цього можна допілівать до кінця.

Особливості спила аварійних дерев

Найбільш небезпечним є зависле дерево. Першим ділом визначається, куди його буде зручніше відтягнути. Не можна застосовувати силу до дерева, якщо воно ще стоїть на пні, спочатку його потрібно відокремити. Коли воно повністю зависло і не впирається в пень, застосовується лебідка. Вона закріплюється на великому дереві, на відстані не менше 15 м. Опускання завислого стовбура виконується плавно і поступово. Дерево, яке служить опорою завислому, ні в якому разі не можна чіпати.

У ситуації, коли стовбур «розвалився» на 2 частини, першою обрізається частина, тягнучий його вниз. Це допоможе знизити напругу стовбура. Далі спіл гілок і валку дерева можна продовжувати без будь-яких побоювань.


До процесу спила дерев слід підходити з акуратністю і відповідальністю. Це дозволить виконати роботу максимально якісно, ​​без травм і пошкоджень майна.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 3 =