Навіть досвідчені любителі кімнатних рослин, які вже багато років займаються розведенням квітів, стикаються з комахами-шкідниками. Паразити надзвичайно небезпечні взимку, коли рослини ослаблені відсутністю достатньої кількості сонячного світла і сухим повітрям.

Шкідники з’являються разом з новим квіткою, який вже заражений, або з комахами, які залишаються в квартирі. Позбавлятися від паразитів потрібно відразу ж, як тільки помітили їх поява, інакше рослина може і загинути.

Хворий квітку потрібно відокремити від інших рослин, щоб уникнути подальшого зараження. Видаліть всі пагони і листя, уражені шкідниками. Місце, де рослина перебувала, теж потрібно вимити і знезаразити, щоб не залишилося ніяких паразитів.

Кімнатні квіти може атакувати попелиця, вона поселяється на верхніх пагонах знизу листя, на бутонах і квітконіжках. Комаха висмоктує соки, тим самим викликає деформацію, скручування, поява білих ділянок, затримку в рості. На продуктах життєдіяльності шкідника виникає сажистий гриб, також вражає рослина.

Від тлі частіше за інших страждають цибулинні культури, гвоздики, троянди, фуксії, ароїдні. Якщо ви відразу помітите заразу і знищите її, можна не застосовувати хімічних засобів. Але якщо паразити все ж залишилися, вам допоможуть “Фітоферм”, “Стріла”, “інтавір” і “Неорон”. Для профілактики захворювання рослини можна мити господарським милом.

Взимку через штучного обігріву приміщень повітря стає сухим, а це найкраща середу для розмноження павутинного кліщик. Якщо ви помітили тонку павутинку на нижній стороні листа, починайте боротьбу з паразитом. Вам потрібно збільшити вологість повітря: ставте на батареї опалення чашки з водою, обприскуйте рослини теплою водою. Виключіть підгодівлю квітів азотистими добривами.

Якщо на листках рослини з’явилися білясті плями, а при струшуванні злітають дрібні мушки, це ознаки ураження білокрилкою. Страждають від неї в основному пуансеттия і гібіскус. Для позбавлення від паразита обмежте полив і удобрити квіти, розвісьте близько рослин липучки від мух. Видаляйте личинки і яйця комах, обприскати листя настоєм часнику.

Лусочки на рослинах, які з великими труднощами відокремлюються, є ознакою ураження щитівкою. Шкідників потрібно знімати з кімнатних квітів за допомогою щітки, можна попередньо обробити комах спиртом або гасом, щоб вони легше відділялися. Після очищення рослину потрібно омити теплою мильною водою або тютюновим розчином. Спеціальних хімічних препаратів від щитівок немає, тому застосовуйте засоби широкого спектру дії для захисту кімнатних рослин від комах-паразитів.

Якщо квітка заражений трипсами, він деформується і покривається світлими плямами, розвиток його сповільнюється, а листя засихають. Від цього паразита вам допоможуть позбутися блакитні клейкі пастки і душ. Можна застосувати засоби хімічного захисту від попелиці, обробку потрібно повторювати кожні вісім днів, але не більше п’яти разів.

Хризантеми, примули і маргаритки часто бувають атаковані личинками молі-мінера. Ці шкідники прогризають довгі ходи всередині квітів, перекриваючи доступ до живильних речовин. Побачивши таку нірку, роздушіть комаха або проткніть його шпилькою. Поруч з рослиною потрібно повісити жовту клейку стрічку.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 − 2 =