Рано чи пізно, але більшість жителів приватних будинків починають замислюватися про те, як утеплити веранду зсередини. Адже веранда, це хоч і не найпопулярніше місце в приватному будинку, зате саме затребуване.

Багато на веранді зберігають продукти, влітку веранда «перетворюється» в невелику кухню. а взимку в ній залишають «зайву» посуд і звичайно дрова з вугіллям. До того ж коли веранда максимально утеплена, в будинок менше надходить холод.

Так як в зимову пору року доводиться часто виходити на веранду, для зручності і комфорту нічого не випливає, як утеплити веранду зсередини, щоб постійно не надягати верхній одяг і взуття.

Робимо все самостійно легко!

Сьогодні багато утеплюють веранду як зовні, так і зсередини самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Перед тим як утеплити веранду зсередини слід придбати необхідні матеріали та інструменти, а саме:

  • Утеплювач. Можна вибрати пенофол, мінеральну вату або що-небудь інше.
  • Пінопласт. Товщину листів пінопласту бажано підбирати залежно від кліматичних особливостей місцевості і від розмірів приміщення, вона може варіюватися від 10 до 12 см.
  • Інструментів знадобиться небагато. Головне придбати: ножиці, ніж, молоток, цвяхи, рулетку, шпатель і кисті.
  • Будівельний скотч і фарбу.

Основним утеплювачем вважається пінопласт, а пенофоловая прокладка використовується для відбиття холодного повітря і збереження теплого повітря всередині приміщення.

При утепленні веранди слід врахувати, що перед тим, як почати утеплювати веранду зсередини доведеться підготувати стіни, стеля та підлога, а саме: видалити сміття і павутину, старі шпалери і лінолеум можна залишити.

Якщо стіни веранди оббиті дошками, то їх необхідно акуратно зняти, щоб потім повернути на місце. Плінтуса попередньо прибирають, після утеплення стін їх розмір доведеться трохи зменшити.

Процес утеплення

Утеплити холодну веранду можна різними способами. Доцільно утеплення веранди почати зі стелі, потім утеплити підлогу і стіни.

Стеля. Для утеплення стелі в холодній веранді, його обшивають утеплювачем, який зверху покривають листом ДВП, який можна пофарбувати або обклеїти шпалерами.

Стіни.

1. Відмірявши, лист пенофола, додають зайві 2- 3 см по краях на підгин вгорі, знизу і з боків, прикріплюють його до стіни скотчем;

2. Поверх листів пенофола накладають листи пінопласту, не залишаючи між ними простір;

3. Листи пінопласту закривають листами ДВП і наклеюють зверху шпалери, або фарбують. Якщо веранда була обшита дошками, то їх прибивають на колишнє місце.

– Підлога. Щоб утеплити підлогу веранди, по краях з боку зовнішніх стін можна покласти природний утеплювач (залити фундамент або зсередини веранди змастити розчином глини).

Пол покривають будь-яким утеплювачем, його можна настелити на шар руберойду, залишивши з боку стін невелику щілину для циркуляції повітря (близько 1-2 мм.). Утеплювач необхідно надійно прикріпити, щоб уникнути зсуву.

Зверху утеплювач покривають лінолеумом, паркетом або накладають настил.

Що робити якщо бюджет обмежений?

Багато хто не маючи можливості придбати дорогі матеріали для утеплення, перед тим, як утеплити веранду зсередини попросту наносять на стіни потовщений шар штукатурки. адже чим щільніше стіна, тим менше вона пропускає холод.

Немаловажним елементом веранди вважаються вікна, адже крізь них йде багато тепла. Тому, дерев’яні вікна можна замінити пластиковими пакетами, в деяких випадках використовують потрійні рами. Зверніть увагу на розміри вікон, якщо веранда невелика, то і вікна достатньо одного.


Уважно огляньте вхідні двері, якщо вона складається з тонкого заліза, то її бажано замінити подвійний. Дерев’яні двері можна зсередини оббити утеплювачем, для цих цілей можна використовувати дермантин або звичайний поролон.

Якщо при утепленні веранди використовувалися горючі види утеплювача, то навколо дверних і віконних прорізів укладають негорючий утеплювач, зазвичай мінеральну вату.

Утепливши холодну веранду, ви створите не просто комфорт своєму житлу, але і безпеку від морозів і холодного повітря. При цьому в зимову пору року необхідності обмежувати своє переміщення по будинку не виникне.

Також утеплення веранди дозволить перемістити в неї деяку зайві меблі, при цьому не варто боятися, що вона зіпсується від холоду.

Сподобалася стаття? Поділіться їй в соц. мережах!

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 17 =