Дуже багатьох людей турбує кількість простору в їх квартирах. І це правильно, адже не кожна квартира має багато квадратних метрів, тому необхідно використовувати альтернативні варіанти для економії простору. Наприклад, можна використовувати шафи-купе. Їх використовують в різних приміщеннях, таких як передпокій, кухня, вітальня або спальня. Їх використовують для раціонального використання простору. У нішу можна помістити шафу і розмістити в ньому безліч речей.

У першу чергу необхідно продумати наповнення шафи-купе. Багато різних варіантів надається для використання ніші, наприклад, в нішу можна помістити полки або шланги для одягу, висувні шухляди або кошики для білизни. Необхідно відразу продумати який варіант наповнення ніші ви плануєте використовувати в подальшому, також можна комбінувати різні наповнювачі.

Найчастіше вибір наповнення залежить від місця, в якому розташовується шафа-ніша. Приміром, в передпокої найчастіше встановлюють шафу зі шлангами для вішалок. Їх зручно використовувати для верхнього одягу, також в шафу можна помістити полиці для взуття або головних уборів. На кухні переважніше нижню частину використовувати для сковорідок або каструль. У спальні найбільше підійде шафа з безліччю ящиків: для нижньої білизни, одягу, носок і різних дрібних речей.

Другим дією при установці шафи-купе необхідно вибрати саму конструкції шафи. Нішу найчастіше заповнюють шафами двох типів: вбудованим або повнорозмірним. Повнорозмірний шафа являє собою самий звичайний шафа, тільки зроблений за індивідуальними розмірами. Така шафа з легкістю можна перемістити в інше приміщення, просто вийму його з попередньої ніші і помістивши в нову нішу. Вбудована шафа – це конструкція, яку вбудовують. Така конструкція складається з металевого каркаса і кріпиться до стіни. Така шафа може складатися з абсолютно різних наповнювачів: полиць, шлангів або ящиків. Якщо в приміщенні є ніша, то її найкраще використовувати саме для такої шафи-купе, це значно заощадить не тільки простір в кімнаті, але фінансові витрати на установку.

Після остаточного вибору передбачуваного шафи, його нутрощів, необхідно повністю виміряти нішу. Це необхідно для того, щоб каркас ідеально підійшов до ніші, без зазорів. Для цього необхідно обмірити висоту і по краях, і по центру. Якщо отриманий результат не однаковий, то потрібно знайти причину, по якій така проблема виникла, і усунути всі нерівності. Наприклад, якщо проблема полягає в тому, що стать є нерівним, то його з легкістю можна вирівняти за допомогою ДСП.

Наступним етапом є підготовка приміщення для подальшої установки шафи. Перед монтажем шафи-купе необхідно привести в порядок нішу. Прибрати з неї всі розетки і вимикачі, стіни і стеля потрібно або забарвити в сподобався колір, або обклеїти шпалерами. Також можна використовувати пластикові панелі, замість фарби або шпалер. Такий візуальний ремонт необхідний для того, щоб надалі уникнути неприємної пилу і бруду, яка збиратиметься на одязі або предметах, що зберігаються в шафі.

Після виконання всіх робіт необхідно вибрати матеріал для дверей. Для шафи-купе можна використовувати абсолютно різні матеріали, наприклад, дзеркала, скло або декоративний пластик. Ви можете підібрати дизайн, який зміг би гармоніювати з усім приміщенням, в якому розташована шафа. Для кожного приміщення виглядати доречно будуть певні матеріали. Наприклад, на кухні – кольоровий декоративний пластик, в передпокої будуть прекрасно виглядати дзеркальні двері, а в спальні – комбінація дзеркал і дерева.

Необхідно враховувати те, що якщо висота стель складає більше 3 метрів, то гармонійніше і зручніше буде на верхню частину ніші помістити антресолі. У такому випадку шафа буде зручно використовувати.

Двері для шафи-купе можна використовувати різні. Найчастіше використовують орні, гармошкою або розсувні двері. Краще всього використовувати розсувні двері, оскільки вони дуже зручні і не займають додаткового простору.

У нішу можна вбудувати і корпусний шафа. Корпусна шафа купе є традиційним шафою-купе і має правильні форми та розміри. У ньому присутні всі елементи звичайної шафи: підлога, стеля, бічні панелі, задня стінка. Така шафа можна використовувати в будь-якому приміщенні, в якому є, а цьому необхідність.

Вбудована шафа-купе може або повністю бути вбудованим в нішу, або частково. Вбудована шафа-купе не має ні бічних панелей, ні задньої стінки, ні стелі або підлоги. У ньому присутні необхідні для шафи наповнювачі: полки, шланги, стійки. Такі нутрощі можна з легкістю прикріпити до внутрішніх стінок кімнати і користуватися повноцінним шафою. До головного недоліку вбудованої шафи-купе відноситься те, що така шафа не можна пересунути або перемістити в інше приміщення.

Шафа-купе дуже сильно відрізняється від шафи-модуля або вбудованої шафи. Головна відмінність шафи-купе полягає в тому, що двері такої шафи їздять на роликах, які їздять по спеціальних рейках. Таким шафою дуже зручно користуватися. Досить трохи підштовхнути двері, і шафа відкритий, або навпаки досить підштовхнути двері в іншу сторону, і шафа закрита, до наступного відкриття. Для того щоб дверцята шафи рухалися з легкістю, їх необхідно правильно відрегулювати.

При установці дверей, необхідно враховувати те, що поверхня підлоги дуже часто буває нерівною. Саме тому необхідно враховувати те, що можливо доведеться налаштовувати коліщатка, за допомогою яких їздять двері, по-різному. До того ж, іноді відбувається така ситуація, що деякі роликові коліщатка не зможуть ідеально їздити, причин для цього може виявитися маса. А регулювальні гвинти при великих зусиллях можуть не витримати навантаження і прийти в непридатність. Коліщатка необхідно регулювати не дуже часто, інакше вони можуть зіпсуватися.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як вибрати кутову шафу-купе

    Кутова шафа-купе – чудове рішення для малогабаритних приміщень. Вони відрізняються відмінною функціональністю, дозволяють заощадити корисну площу невеликої квартири. Однак враховуючи величезний а…

  • Як зробити шафу-купе за допомогою металопрофілю дайте ссилочку, де знайти. спасибки! )

    Виготовлення шаф купе своїми руками Всім відомо, що звичайний шафа – це бічні стіни, підлога , стеля і двері. Шафа-купе може обійтися одними дверима – в тому, звичайно випадку, якщо у вас є якась…

  • Як вбудувати газову поверхню

    Сучасна вбудована техніка, сьогодні пропонує для кожної можливість, створити індивідуальне планування своєї кухні. Сьогодні навіть на найкомпактнішою кухонних меблів, можна помістити необхідну по…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + 8 =