Забезпечення заміського будинку системою водопостачання стало необхідною умовою комфортного життя. Якщо на ділянці є власна свердловина або колодязь, насосна станція для дачі є розумним і ефективним рішенням. Її наявність – гарантія подачі води в необхідній кількості до будь-якої домашньої точці водорозбору. Щоб вибрати найбільш оптимальний варіант агрегату для свого будинку, слід познайомитися з його пристроєм і принципом роботи.

Зміст

Будову і призначення агрегату

На заміській ділянці побутові насосні станції застосовують з єдиною метою – забезпечити житлова будівля і прилеглу до нього територію водою з джерел будь-якого виду: штучних (колодязь, свердловина) або природних (річка, ставок). Вода подається або в спеціальні накопичувальні резервуари, наприклад, для поливу грядок або садових дерев, або прямо до традиційних точок водорозбору – кранам, змішувач, унітаз, газових колонок, пральних машин.

Станції середньої потужності здатні перекачати 3 м³ / год. Такої кількості чистої води достатньо для забезпечення сім’ї з 3 або 4 чоловік. Потужні агрегати здатні пропустити 7-8 м³ / год. Харчування походить від електромережі (

220 V) в ручному або автоматичному режимі. Деякі пристрої мають електронне управління.

Склад насосної станції: 1 – розширювальний бак; 2 – насос; 3 – манометр;

4 – реле тиску; 5 – антивібраційний шланг

Якщо необхідна установка, здатна працювати без участі людини, підійде автоматична насосна станція з розширювальним (гідропневматичним) баком. Склад її виглядає так:

 • гідропневматичний бак (об’єм ємності в середньому від 18 л до 100 л);
 • насос поверхневого типу з електродвигуном;
 • реле тиску;
 • шланг, що з’єднує насос і бак;
 • електричний кабель живлення;
 • фільтр для води;
 • манометр;
 • Зворотній клапан.

Три останніх пристрої не є обов’язковими.

Схема установки насосної станції для заміського будинку за умови, що джерело води (свердловина, колодязь) знаходиться поряд з будівлею

Багато дачники воліють насосні станції з причини їх простого монтажу і повної готовності до роботи. Захист механізмів від людського фактора також відіграє чималу роль. Перед вибором насосної станції розглянемо докладніше механізми, від роботи яких залежить її експлуатація, – насос і гідропневматичний бак, а також можливість електронного управління.

Види насосів

Конструкції насосних станцій для сільських і дачних будинків увазі використання поверхневих насосів, що відрізняються видом ежектора – вбудованим або виносним. Цей вибір будується на розташуванні осі пристрою відносно поверхні води. Потужність насоса буває різною – від 0,8 кВт до 3 кВт.

Моделі з вбудованим ежектором

Якщо глибина, на якій знаходиться поверхню води, не перевищує 7-8 метрів, слід зупинитися на моделі з вбудованим ежектором. Насосні станції водопостачання з таким пристроєм здатні перекачувати воду з вмістом мінеральних солей, повітря, сторонніх елементів діаметром до 2 мм. Крім низького порога чутливості вони володіють великим напором (40 м і більше).

Насосна станція Marina CAM 40-22, обладнана поверхневим насосом з вбудованим ежектором

Найбільш популярні моделі з вбудованим ежектором: Grundfos Hydrojet, Джамбо від компанії Джілекс, Wilo-Jet HWJ, САМ (Marina).

Пристрої з виносним ежектором

Для свердловин і колодязів, дзеркало води яких розташоване нижче позначки 9 метрів (і до 45 м), підходять водяні насосні станції, оснащені пристроями з виносними ежекторами. Мінімальний діаметр свердловини – 100 мм. Сполучними елементами є дві труби.

Насосна станція Aquario ADP-255A, обладнана поверхневим насосом з виносним ежектором

Установки такого типу потребують особливо ретельного монтажу, а також дбайливого ставлення: вода з перевищеним вмістом домішок або поломка сітчастого фільтра провокують засмічення і вихід обладнання з ладу. Але вони мають однією перевагою – їх рекомендують встановлювати, якщо насосна станція знаходиться далеко від свердловини, припустимо, в бойлерній або в додатковій прибудові біля будинку.

Для захисту насосної станції її встановлюють у підсобці або обігрівається приміщенні на території будинку

Багато характеристики насоса – довговічність, рівень шуму, ціна, стабільність – залежать від матеріалу його корпусу, який буває:

 • сталевим – нержавейка красиво виглядає, зберігає властивості води в незмінному вигляді, але відрізняється високим рівнем шуму, до того ж вартість такого пристрою вище;
 • чавунним – радує помірним рівнем шуму; єдиний мінус – можливість утворення іржі, тому при виборі слід звернути увагу на наявність захисного шару;
 • пластиковим – плюси: низький рівень шуму, відсутність іржі у воді, недорога вартість; недолік – менший термін служби, ніж у корпусів з металу.

Схема установки насосної станції, обладнаної поверхневим насосом з виносним ежектором

Вибір гідропневматичного бака

Складаючи рейтинг насосних станцій для власної дачі, слід пам’ятати про обсяг розширювального бака, який виконує кілька важливих функцій. Він допомагає регулювати тиск у водопроводі. При включенні однієї або декількох точок водорозбору кількість води в системі зменшиться, тиск впаде, і коли воно досягне нижньої позначки (приблизно 1,5 бара), насос автоматично вмикається і починає заповнювати запас води. Це буде відбуватися до тих пір, поки тиск не нормалізується (досягне позначки 3 бара). Реле реагує на стабілізацію тиску і вимикає насос.


У приватних будинках обсяг розширювальних баків для насосних станцій залежить від кількості води, що витрачається в системі. Чим більше споживання води – тим більше об’єм бака. Якщо бак має достатній обсяг, а воду включають рідко, відповідно, насос також буде включатися рідко. Об’ємні баки також використовують як накопичувальних ємностей для води під час відключення електроенергії. Найбільш затребувані моделі з параметрами 18-50 л. Мінімальний обсяг потрібен, коли на дачі проживає одна людина, а всі можливі точки водорозбору знаходяться в санвузлі (унітаз, душ) і на кухні (кран).

Електронне управління: подвійний захист

Чи є сенс у встановленні обладнання з електронним управлінням? Щоб точно відповісти на це питання, потрібно розглянути переваги подібних станцій.

Насосна станція ESPA TECNOPRES з електронним управлінням має додатковий ступінь захисту

Функції, якими управляє електронний блок:

 • запобігання «сухого ходу» – коли в свердловині рівень води падає, насос автоматично перестає працювати;
 • насос реагує на роботу точок водорозбору – включається або вимикається;
 • індикація функціонування насоса;
 • запобігання частих включень.

Ряд моделей після функції захисту від «сухого ходу» перезапускає в режимі очікування надходження води. Інтервали перезапуску різні: від 15 хвилин до 1:00.

Корисна можливість – поступова зміна обертів електродвигуна, яке виконується за допомогою електронного перетворювача швидкості. Завдяки даній функції водопровідна система не страждає від гідравлічних ударів, при цьому відбувається економія електроенергії.

Єдиний мінус моделей з електронним управлінням – висока вартість, тому таке обладнання доступне не всім дачникам.

Перед тим, як вибрати найбільш підходящу насосну станцію, слід уважно вивчити технічні характеристики насоса, розширювального бака, а також умови встановлення обладнання – і тоді система водопостачання буде працювати справно і ефективно.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як вибрати насосну станцію для будинку і дачі

  Власникам приватних будинків, що не мають централізованої системи водопроводу, необхідно самостійно вирішувати проблему, пов’язану з подачею в будинок води. Якщо ще город або ділянку можна полити…

 • Як вибрати насосну станцію для води

  Опалення вибрати насосну станцію для води. Як вибрати насосну станцію для води. насосну станцію для води. станцію для води Перш за все, необхідно визначитися зі своїми потребами, розрахувати пот…

 • Насосна станція для дому як вибрати кращу і де встановити

  Зміст статті Канули в минуле часи, коли мешканці приватних будинків носили у відрах воду з колодязя. З розвитком сучасних технологій з’явилися пристрої для подачі питної води зі свердловини або…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − four =