Підлоговий газовий котел – це досить важкий агрегат, який крім цього ще має і великі розміри. Він встановлюється у відведеному спеціально приміщенні. Такий стан речей можна пояснити не тільки габаритами самого газового приладу, але й вимогами до безпечної його експлуатації, технікою безпеки, наявністю різних комплектуючих, які теж треба десь розмістити.

Вимоги до безпечної експлуатації та установки підлогових газових котлів

Якщо обладнання купується на території РФ, то його встановлення та подальше використання зобов’язане проходити у відповідність з такими нормами:

• СНіП208.01-89;

• СНіП204.08-87;

• СНіП204.05-91.

Що необхідно пам’ятати при установці підлогових опалювальних приладів

Незалежно, в якій країні буде установка газового підлогового обладнання, ця процедура підкоряється ряду єдиних правил.

Увага! У житлових будинках можлива установка котельного газового обладнання, якщо воно невеликої потужності і поруч не знаходиться додаткове обладнання, наприклад, бойлера непрямого нагріву.

Приміщення, в якому встановлюється нагрівальний прилад, мусить мати не менше 2,2 м висоту стель, площа під одне обігрівальне пристрій – 4м. кв. Стіни неодмінно повинні бути проштукатуріть і оброблені негорючим складом. Пол потрібен тільки рівний. Він теж обробляється негорючим складом. Ширина прорізу двері в приміщенні потрібна не менш 0,8м. Крім характеристик кімнати, в якій розташоване газовий пристрій для опалювальної системи, також вимогливо потрібно поставитися до вентилювання приміщення та облаштування димаря.

До установці і експлуатації настінних котлів ставляться не так пильно. Хоч основні правила в цьому випадку також присутні, однак настінне газове обладнання можна встановлювати безпосередньо в житловому приміщенні, але ось підлоговий котел тут краще не розміщувати. Однак, при всіх цих нюансах газові котли, які монтуються на підлогу, мають безліч переваг, на відміну від настінних аналогів.

Основні переваги підлогового обладнання перед настінними котлами

Всілякі тематичні сайти і форуми, де люди можуть вільно говорити свою думку щодо обладнання для опалення, заявляють, що підлогові обігрівачі набагато довговічніше і надійніше, на відміну від настінних котлів. Навіть якщо мова йде про продукцію одного виробника.

Основні переваги:

• підлогові обігрівачі робляться з міцних металів – сталі або чавуну. Це ж відноситься і до корпусу котла, і до його теплообміннику. Сталеві і чавунні теплообмінники можуть утримувати критичні умови роботи, що дає можливість експлуатувати такі котли досить тривалий термін;

• настінний котел не такий потужний. Пристрій зможе обігріти площу до 350м. кв, при цьому як підлоговий котел не має обмежень в площі опалення. Якщо ж приміщення, яке потребує обігріві, має параметри, що перевищують можливість одного опалювального котла, то напольні пристрої монтують каскадно. Це істотно збільшує можливості системи опалення;

• підлоговий котел набагато швидше нагріє воду і довше утримує постійної її температуру, на відміну від настінного котла;

• газові підлогові котли дозволяють створювати опалювальні системи з різною кількістю контурів.

Увага! Сталеві і чавунні теплообмінники довго прослужать, якщо їх температура не буде менше точки роси. В іншому випадку на поверхні цієї частини буде збиратися конденсат. Він може привести до корозії металу і його розтріскування.

Що необхідно знати для правильного вибору підлогового котла?

При виборі найголовніше – прорахувати потужність котла. Якщо продуктивності пристрою буде недостатньо, то в приміщенні буде холодно. Якщо ж купити котел, потужністю, набагато перевищує потрібні параметри, то він швидко зламається. Так як в даному випадку нагрівальне обладнання буде весь час перебувати в черговому режимі (він обігріє будинок і для економії теплоносія включить мінімальний нагрів). Що призводить до охолодження теплообмінника.


У певний момент часу температура його комплектуючих і поверхні дійде до точки роси. Утворюється конденсат, який негативно впливає на довговічність і функціонування пристрою. Котел через таких умов роботи вийде з ладу.

Будівельний порту про ремонт АллРемонт для Москви і всієї Росії Сайт призначений для тих хто задумав зробити ремонт своїми руками…

Адреса: Київ, вул. Леніна

Телефон: (097) 842–00–00

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 5 =