Лещата є слюсарно-монтажним інструментом. завдяки якому значно полегшується робота, а також забезпечуються необхідні умови. За допомогою лещат виконується фіксація предметів, які потребують обробки, в необхідному положенні. Область використання лещат досить широка: їх використовують при обробці дерева, в електротехнічних роботах і т.п. Давайте подивимося, як вибрати лещата .

Різновиди верстатів

Для фіксації предметів у лещатах використовується спеціальний обертовий гвинт, який обертанням ручки приводиться в рух або за допомогою пневматичного впливу. Сьогодні найпоширенішими є прості слюсарні або механічні верстатні лещата. Залежно від конструкції слюсарні лещата бувають поворотними і неповоротними.

У продажу зустрічаються модернізовані слюсарні лещата, за допомогою яких можна затискати у вертикальному положенні заготовки великої довжини. Цей ручний інструмент має збільшеною ковадлом, підстава ж цього інструменту може обертатися на 360 градусів. Іноді можна зустріти спеціальні лещата з призмами корпусу, які дозволяють міцно зафіксувати круглу заготовку. Вони найчастіше використовуються з повзунком.

Для роботи з матеріалами високої жорсткості застосовують верстатні лещата. У них не така велика висота губок для затиску, до того ж їх конструкція більш жорстка, ніж у слюсарних аналогах. Верстатні верстати дозволяють виконувати такі операції як свердління, фрезерування, стругання і багато інших. З їх допомогою можна надійно зафіксувати заготовку під необхідним кутом, а в процесі роботи обертати навколо вертикальної осі.

Нерідко в роботі з лещатами використовується поворотна основа, яка служить для закріплення самого інструменту. Але це може позначитися на жорсткості всієї конструкції в бік зниження, тому якщо і приймається рішення про використання поворотною основи, то тільки в якості винятку.

Що важливо врахувати при виборі лещат

Якщо обробка деталей досить складна, може знадобитися спеціальна конфігурація верстатних лещат – синусні лещата. Ці лещата бувають двопозиційними або трьохкоординатним. З їх допомогою можна надійно фіксувати предмети з ухилом в трьох або двох взаємно площинах. Сьогодні на ринку можна знайти подвійні верстатні лещата, використовувані одночасної для обробки декількох заготовок. Але ці типи затискних пристроїв не так часто використовуються. Розміри столярних і слюсарних верстатів можуть відрізнятися.

Якщо ви хочете вибрати лещата правильним чином, важливо розуміти, що при виборі верстатних і слюсарних видів важливо враховувати типи матеріалів, які будуть на них оброблятися, а також ті інструменти, які будуть для цього використовуватися. До того ж важливо приділити увагу вивченню показників міцності тих елементів, які будуть фіксуватися в затискних пристроях, і на якість матеріалів, які були використані для виготовлення лещат.

Будівельний порту про ремонт АллРемонт для Москви і всієї Росії Сайт призначений для тих хто задумав зробити ремонт своїми руками…

Адреса: Київ, вул. Леніна

Телефон: (097) 842–00–00

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + four =