Отже, сьогодні ми поговоримо про вибір гідною намети. Це місце, де проходить наше дорогоцінне заняття – сон, який відновлює сили після насиченого похідного дня. І якщо цей час буде порушено штормовим вітром, або, того гірше, раптово обрушився затяжним зливою, повноцінно відпочити ми не зможемо. Головні складові здорового сну в наметі це сухість і тепло, а також її проветриваемость, або дихаючі властивості.

Що ж робить початківець походников, перед яким стоїть завдання придбати намет? Правильно, заробляє на неї своїми силами, і частенько спокушається маленької вартістю, а діапазон цін широкий, і верхню стелю трохи вводить в ступор. Дешева теж складається з внутрішнього намету і верхнього тенту, і вхід в ній є, а іноді навіть два, і полички присутні, і кілочки, і мотузочки. Здається, бренд іноді накручує від п’ятдесяти відсотків вартості, чи є сенс переплачувати, якщо ось вона – стоїть перед тобою і виблискує своїм цукровим мішком замість дна (дно в дешевих наметах з плетіння повторює ПВХ-мішки – прим.ред. ). Дилема легко вирішується і людина набуває першу-ліпшу намет, активно нею користується і за одне літо вона повзе по швах, влаштовує басейн у другому ж поході, дуги ламаються від вітру, і взагалі багато важить.

Велике значення мають матеріали всіх складових. Поговоримо про найголовніше параметрі намети – її вологостійкості. Непромокальність складається з просочення і якості самого матеріалу. Вологостійкість матеріалів вимірюється у висоті водяного стовпа, поставленого на натягнуту тканину. У момент, коли вона починає протікати від тяжкості води, фіксуються кількість міліметрів. Для непромокальності тенту намету досить +1500 міліметрів водяного стовпа. Але, так як це зовсім нижня межа, показника в 2000 міліметрів водяного стовпа у виробників дешевих наметів недостатньо на тривалий час, так як важливо врахувати той факт, що просочення має властивість вигоряти на сонці. Ще один мінус дешевих наметів – щільне прилягання внутрішнього намету до тенту, за рахунок чого від конденсату на тенті намокає внутрішній намет, а також погана вентиляція. Матеріал тенту хорошою намети називається “Polytaffeta R / S 185T”, цифри говорять нам про щільності плетіння нитки. Продовження характеристики – “PU WR 6000 mm” означають просочення, вологостійкість якої 6000 міліметрів водяного стовпа. Далі йде параметр вологостійкості дна – “Polytaffeta 185T (RipStop) WR WP PU 8000 mm”, який можна також розшифрувати. Значення на 2000 міліметрів вище, це дуже важливо, якщо на тент капає своєю вагою вода, а на дні внутрішнього намету впливає вага набагато більший – наш власний. Таким чином, вологостійкість дна завжди повинна бути вище, ніж у тенту. Матеріал внутрішнього намету зазвичай Nylon Ripstop.

Осібно стоїть силіконова тканину тенту. Намет з маркуванням Si у назві ще легше, міцніше і довговічніше. Вони практично не вигоряють на сонці. І як бонус, приємні на дотик.

Каркас наметів теж дуже важливий, адже він додає жорсткість і стійкість конструкції. Бюджетні каркаси зазвичай виготовляються з фібергласу, він же склопластик, що по суті, є банальною пластмасою і має неприємну властивість кришитися. Даний каркас якщо й витримує розтяжку намети, в сильний вітер не встоїть. Але прогрес-то у нас зробив крок далеко вперед, і у фірм, яким можна довіряти, у яких є свої внутрішні тести, наближені до реальних умов, каркас виготовляється з якісного сплаву алюмінію, який, до речі сказати, легше ніж фібергласс. Алюмінієві дуги приймають свою первинну форму після складання, а у фібергласу часто можна спостерігати всілякі вигнутості які не випрямляються. Діаметр дуг з обох матеріалів приблизно однаковий, хоча, знову ж таки, біля палатки може бути різна висота і тут в справу вступає спрямують. Як і скрізь, є ще щось краще, ніж алюмінієвий сплав. Наприклад, каркаси Easton, що виготовляються зі сплаву +7075, 25 колін (стандартна дуга), які ми власноруч зважували в порівнянні з каркасами від пітерської фірми “Спорядження” – важать 515 грамів, на противагу 730 грамам. У двох дугах ми вже економимо вагу в 0.5 кілограма. Деякі магазини спортивного та туристичного спорядження підтримують таку практику, як заміна дуг. Були пластикові, стали eastoновскіе. Але це трошки не логічно, так як фіберглас в основному комплектується з поганою якістю тенту. Вигідно замінювати дуги, коли гарна намет пережила катастрофу, наприклад, на неї впав злегка нетверезий Грушинський бард.

З усіх складових складається ще один важливий параметр – вага самої намети, як у мінімальній, так і в максимальній комплектації. У мінімальній – це строго п`ять кілочків (так як намет зазвичай чотирикутна і на відтяжку тамбура), без полички, без розтяжок. Бюджетна двомісний намет в максимальній важить 3-3.5 кілограма, тоді як якісна намет має вагу набагато менший – 1.5-2 кілограма, погодьтеся, вагомий аргумент, особливо легкоходов-одинаків, яким потрібно нести в рюкзаку з собою всі функціональні речі – і спальник, і казанки, і намет, сокира та ін.

Ну а тепер в загальних рисах. Як і у всього в цьому світі, біля наметів є класифікація. Бувають екстремальні, туристичні та кемпінгові намети. Екстремальні намети – легкі, міцні, особливо надійні, компактні. Знаходять своє застосування в горах. Як правило, в них присутня снего- вітрозахисний спідниця знизу тенту. Туристичні намети – легкі, для фестивалів, для велопоходів, автостопу. Ну і кемпінгові намети. Це в першу чергу комфорт. У них, як правило, багато місця, вони високі, важать пристойно – ну кемпінг він на те й кемпінг, що пересуваються мандрівники в основному на автомобілях. Ідеальні для рибалок. Не сприймайте даний поділ буквально, адже і з екстремальною наметом можна поїхати на наш улюблений Грушинський фестиваль, наприклад.

Намети починаються з одномісних і закінчуються вже схожими на циркові намети. Є ще таке поняття, як комфортне і спортивне розміщення усередині людей. У назві намети зазвичай стоїть цифра, скільки людей можна в ній розмістити, і це буде комфорт. У двомісній може спати і троє, але це вже буде екстрим. Бувають з кількома кімнатами. Бувають версії з тамбурами розміром зі спальну частину. Деякі моделі роблять з двома входами. Іноді додаткова консоль збільшує простір в тамбурі. Вообщем, безліч функціональних дизайнерських рішень. При виборі намету дуже допомагає дивитися огляди на сайтах з відеоконтентом, читати відгуки, безпосередньо перед покупкою полежати всередині на килимку, пофантазувати, скільки у вас буде речей і людей.

Ще дуже хочеться нагадати, якщо намет купується за

2000 рублів, прослужить вона сезон, не більше. Якщо ціна до

10000 рублів, та з описаними в даній статті параметрами, вона і років 10 прослужить. Невеликі розрахунки – кожен сезон по 2000 рублів, та на 10 років, це ж в два рази Ви програєте, плюс витрати на проїзд до магазину і назад, і чим чорт не жартує, на ремонт якщо захочете гроші спустити. Вибір очевидний. Та й серцю приємно якість, а не дивний Китай.

Удачі Вам у Ваших покупках!

Консультант: Євгенія Вишнякова


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як вибрати намет для кемпінгу

    Вирушаючи на відпочинок на лоно природи вам буде необхідний такий атрибут як намет. Питання вибору намету досить складний і залежить від безлічі різних факторів. Придбати намет не складно, так на…

  • Як вибрати намет

    Намет – Невід’ємний атрибут туристичних походів, різних експедицій, гірських сходжень і т. Д. В залежності від свого призначення намети поділяються на кілька типів. Основні типи наметів – це штур…

  • Як вибрати обігрівач для квартири інфрачервоний, масляний, газовий. Поради.

    Початок опалювального сезону майже завжди пов’язане з масою клопоту. В першу чергу слід потурбуватися мікрокліматом вашого рідного гніздечка. Адже кожен хоче, щоб вдень у квартирі було тепло, а в…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 2 =