Габарити письмового столу

Перш за все, потрібно визначитися з габаритами столу. Досить часто зустрічається ситуація, коли розміри столу обмежені. Наприклад, кімната невелика, але виконує одночасно декілька функцій, і вільного місця в ній мало. Якщо місця досить багато, то розміри столу будуть обмежуватися особистими побажаннями, ціною і способом використання стола.

Залежно від того, куди планується ставити стіл, він може бути кутовим (розташовуватися уздовж двох стін) або лінійним (уздовж однієї стіни).

Стандартними розмірами для письмового столу вважається висота 75-78 см (відповідає середньому зростанню людини) і ширина стільниці 70 см. При таких габаритах можна розташувати перед собою книгу і писати одночасно. В залежності від побажань, ці розміри можуть варіюватися.

Конструкція письмового столу

Варто заздалегідь подумати про конструкції стола. Чи потрібні тумбочки з дверцятами або висувними ящиками, скільки їх повинно бути, яку оргтехніку планується розміщувати на столі. Це може бути телефон, комп’ютер, сканер, принтер і т.д. Розміри цих допоміжних засобів теж потрібно враховувати при виборі столу.

Деякі моделі письмових столів передбачають розміщення книг над стільницею у вигляді окремих книжкових полиць, або у вигляді надбудови самого столу. Таке доповнення буває дуже корисно, якщо хазяїн столу – школяр або студент. У кімнаті економиться місце для книжкової шафи, а для того, щоб дістати книгу, не потрібно нікуди ходити – все знаходиться під рукою.

Виходячи з цих даних, можна приблизно скласти уявлення про бажаної моделі столу.

Матеріали для письмового столу

Для виготовлення письмових столів використовуються такі матеріали, як ЛДСП, МДФ, скло і масив натурального дерева.

Самим екологічним, довговічним, але також і найдорожчим матеріалом є масив. У разі потреби він добре піддається реставрації.

МДФ – деревні плити, одержувані пресуванням деревної стружки при певних умовах. МДФ також екологічний, а за ціною значно дешевше, ніж масив дерева, що робить його одним з найбільш часто використовуваних матеріалів при виготовленні меблів.

ЛДСП – самий, мабуть, популярний варіант для виготовлення письмових столів, в основному через свою низьку ціну. Але, вибираючи меблі з ЛДСП, потрібно питати у продавця сертифікат, що підтверджує безпеку матеріалу. Справа в тому, що до його складу входять тирсу та формальдегід. Вміст формальдегіду в ЛДСП повинно відповідати нормам.

Скло використовується в основному в якості матеріалу для стільниці. Але потрібно мати на увазі, що скло завжди холодніше навколишнього середовища, а це негативно впливає на нерви і судини.

Крім матеріалу, є ще кілька технологічних моментів, на які потрібно звернути увагу.

Технологічні моменти при виборі письмового столу

Якщо стіл комплектується тумбочкою або висувною полицею під комп’ютерну клавіатуру, виникає питання про фурнітуру. Дверні ручки, напрямні для ящиків і полички під клавіатуру, коліщатка для викочування тумбочки – все це вибирається за принципом співвідношення надійності, практичності і ціни. Потрібно мати на увазі, що чим надійніше фурнітура, тим вона дорожча. Але, наприклад, дорогі напрямні з доводчиками для письмового столу вибираються рідко – це недоцільно.

Форма стільниці повинна мати закруглені кути (в цілях безпеки), хоча тут все залежить від особистих уподобань.


Якщо стіл виготовлений з ЛДСП, потрібно звертати увагу на якість кромки. По краях стільниці не повинно бути відколів, а кромка повинна бути приклеєна рівно. Найкращим варіантом є кромка з ПВХ, хоча існують також досить якісні марки меламіновою кромки. За ціною вона дешевша, але по довговічності значно поступається кромці ПВХ.

Вартість письмового столу

Важливо вирішити для себе, який ціновий діапазон допустимо для покупки. На ціну впливає матеріал столу, фурнітура, розміри, наявність тумбочок і надбудов. Кутові столи зазвичай дорожче столів, розташованих “в лінію” через особливості виготовлення стільниці. З питання ціни можна проконсультуватися у фахівця магазину або меблевої фірми-виробника.

Дизайн письмового столу

І останній момент, який потрібно продумати при виборі письмового столу – його дизайн. Залежно від матеріалу і конструкції, столи можуть бути виконані в різних стилях, від класичного до хай-тек. Тут важливо враховувати стиль інтер’єру кімнати в цілому, щоб нова покупка гармонійно вписувалася в нього. Це ж правило стосується і кольори столу.

Знаючи всі ці нюанси, набагато легше розібратися в різноманітті моделей і матеріалів столів і зробити правильний вибір.

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

  • Як правильно вибрати письмовий стіл

    Розповісти друзям: Правильно працювати за письмовим столом не так то й просто! Багато що залежить не тільки від Вас, але і від самого письмового столу, від крісла на якому Ви будите проводити ч…

  • Як вибрати письмовий стіл для школяра Кутовий стіл найкраще рішення

    Здавалося б, що складного в тому, щоб правильно вибрати письмовий стіл для школяра? Якщо ви проводите велику кількість часу за письмовим столом, багато залежить саме від того, чи правильно ви виб…

  • Як вибрати стіл для кухні

    Здрастуйте, шановні читачі BlogsPeople.ru. Облаштування кухні часто пов’язане з необхідністю вибору обіднього столу, який би не тільки гармонійно вписувався загальний інтер’єр, а й був зручний дл…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − thirteen =