Коли я замовляла нову кухню, то через її невеликих розмірів вирішила — краще використовувати місце для ящиків, ніж встановити посудомийну машину. “Що я, дві тарілки руками не помию, — думала я. — Та й води буде йти невідомо скільки “. Як показав час, я помилялася в обох випадках. Зараз посудомийна машина – дійсно потрібний предмет побутової техніки. Вона не тільки допомагає по господарству, заощаджуючи час, але й істотно скорочує витрату води. Про те, як вибрати посудомийну машину, ми і поговоримо.

5 причин купити посудомийну машину

 1. Посудомийна машина насправді економить воду. Води йде в 5-6 разів менше, ніж якщо б ви той же обсяг посуду мили вручну. До речі, не треба переживати через відсутність гарячої води – в машині вона є завжди.
 2. Посудомийна машина економить час. Ну, з цим не посперечаєшся. До речі, згідно з дослідженнями німецького журналу TEST миття і подальше витирання посуду вручну займає 275 годин на рік в сім’ї з двома дітьми. Тобто, 11 днів у році ви витрачаєте тільки на миття посуду.
 3. Посудомийна машина заощадить ваші нерви. Вам тепер не доведеться сперечатися з чоловіком і дітьми (звичайно, хто ж ще зазвичай миє посуд, що не жінка) про те, чия черга відмивати жир зі сковороди. Виникне інше питання: хто буде завантажувати машину. Ну, це вже зовсім інша проблема.
 4. Посудомийна машина збереже ваші руки красивими. Мало хто миє посуд у рукавичках, та й вони надійно не захищають від попадання води на шкіру рук, яка в результаті пересихає і може потріскатися. Машина всі проблеми візьме на себе. Тим більше, що температура води в ній набагато вищі, ніж при ручному митті.
 5. Посуд після миття в посудомийній машині дійсно чиста і блищить. Ви можете скільки завгодно говорити про те, що миєте посуд ідеально. Насправді в кожній каструлі є важкодоступні місця, де кожен раз не помиєш. При цьому доводиться використовувати чистячі засоби. А засохла вода, якщо посуд не протерти насухо? А келихи, які неможливо вимити вручну так, щоб вони блищали. А зворотна сторона тарілок, яку чоловіки вічно забувають вимити? Після посудомийної машини посуд дійсно буде ідеально чистою.

Здавалося б, прочитавши про ці ці причини, варто відкласти інші покупки на потім і придбати собі це диво господарської техніки. До речі, ви знаєте, що посудомийну машину винайшла жінка? Це єдиний побутовий прилад великого розміру, який вийшов “з-під пера” жінки.

Зобов’язані ми цьому щастя американці Джозефіна Кокрейн, що представила небачений агрегат ще в далекому 1893 року Всесвітній виставці в Чикаго. Минуло якихось сто років і наші жінки зрозуміли, що вони не посудомийки. Однак перш ніж розібратися, як вибрати посудомийну машину, варто врахувати, що є ще й мінуси. Подумайте, чи готові ви до них.

4 причини НЕ купувати посудомийну машину

 1. Її висока вартість. Звичайно, з часом все окупиться, однак зараз вам доведеться відразу викласти чималу суму. Хтось може вирішити, що по-старому мити набагато дешевше.
 2. Миючі засоби. Так, вам доведеться купувати спеціальні миючі засоби, щоб добитися хорошого результату, а не просто сполоснути посуд. Можливо, вручну ви можете помити тарілки і без них, а з машиною цей номер не пройде.
 3. Брак місця. Так, на кухні невеликого розміру не завжди можна встановити таку машину. Перед тим як вибрати посудомийну машину, потрібно розуміти, чи знайдеться місце, куди її поставити, підключити і при цьому, щоб дверцята вільно відкривалися.
 4. Споживання електроенергії. Так, витрата енергії досить високий, так як це один з найпотужніших електроприладів. В ідеалі буде підключити її безпосередньо до гарячої води – вдасться заощадити кіловати.

Миє не все. Цей мінус досить сумнівний і до нього можна пристосуватися. У машині не можна мити деякі види металевого посуду і посуд з нежаропрочного пластика. Але це такі дрібниці.

Отже, зваживши всі за і проти, і зрозумівши, що перші переважують з великою перевагою, ви все-таки наважуєтеся на покупку посудомийної машини. Тоді варто розібратися, як її вибрати, щоб не виникло нарікань.

Як вибрати посудомийну машину: 4 правила оцінки

Розмір – ось що має значення

Ще до того, як ви будете вибирати функціонал посудомийної машини, потрібно буде визначитися з її типом і розміром. Якщо ви замовляєте нову кухню, то краще всього відразу передбачити місце для її підключення і замовити дверцята. Вбудована посудомийна машина ідеально впишеться в дизайн вашої кухні.

Якщо ж ви хочете встановити посудомийну машину в готове приміщення, то можна придбати окремо стоїть машину. Що стосується місткості. Вона вимірюється в комплектах посуду, які можна одночасно розмістити в ній.

Сьогодні пропонуються як міні-машини на 4 комплекти, так і максі агрегати на 17 комплектів. Якщо ви не влаштовуєте часто прийоми, і сім’я у вас нечисленна, то можна навіть подумати про настільної посудомийній машині на 4 комплекти.

Тільки майте на увазі маленький нюанс: повнорозмірні великі посудомийки оснащені трьома бризкалками. Зрозуміло, що посуд в них миється на порядок краще, ніж в компактній машині, де всього один “омивач”.

Клас машини

Що радує, в сучасні моделях посудомийних машин мийка, сушіння і енергоспоживання відносяться до класу А. За що ви можете переплатити, якщо решті функціонал буде однаковий? За рівень шуму. Чим тихіше працює посудомийка, тим вона дорожча. Хоча сучасні моделі досить тихі.

Програми посудомийної машини

Не женіться за “наворотами”. Практика показує, що більше половини програм попросту не використовуються. Так само зазвичай відбувається і з пральними машинами. Зверніть увагу, щоб у ній були основні програми:

 • Ополіскування
 • Економічний режим
 • Мийка каструль
 • Мийка скла

Програма сушіння

Щоб посуд дійсно блищала, а не залишалася з плямами від води, після миття його необхідно висушити.

У економних моделях передбачається, що після миття вона ще на 2:00 залишається в мийці, щоб вода стекла. Це конденсатний тип. Не дуже зручний, м’яко кажучи.

Машини середнього класу оснащені активної сушінням з реконденсаціей. Іншими словами, посуд сушить повітря, ганятися за рахунок зміни тиску.

Машини супер-класу оснащені турбо-сушінням, і це дійсно круто. У них працює спеціальний вентилятор. Зрозуміло, що чим крутіше сушка, тим дорожче посудомийна машина.


Тепер у вас є уявлення про те, як вибрати посудомийну машину. Залишилося визначитися, на яку суму ви можете розраховувати, і вибирайте собі надійну помічницю по господарству.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + two =