ЯК ВИБРАТИ роликових ковзанах

Як новачкові вибрати роликові ковзани? На думку сучасників, роликові ковзани самий стильний і привабливий спортивний інвентар. До його вибору знавці відносяться правильно і дуже серйозно.

Що ж робити новачкам, які не володіють спеціальними знаннями та навичками в цій відповідальній справі? Скористатися наступними порадами. Спочатку треба визначитися, які вимоги новачок пред’являє до майбутнього катання, і що він хоче від нього отримати. Залежно від цього роликові ковзани поділяються на види за призначенням:
для фітнесу,
для хокею,
для спідскейтінга,
для агресиву,
для фріскейта.

Фахівці радять новачкам вибирати моделі для фітнесу або легкі фріскейт-моделі.

Найкраще придбати брендові ролики.

Вони якісні, безпечні і дуже зручні. Це такі фірми-виробники, як:

Rollerblade,
K2,
Seba,
Fila,
Powerslide,

Oxygen,
Roces,
Sаlomon.

Ролики китайського виробництва набагато дешевше, але після нетривалого часу їх використання, вони, як правило, починають шуміти або стукати. Крім того, висока ймовірність в такому інвентарі натерти ногу і заробити мозолі, так як їх якість і зручність залишають бажати кращого.
Черевики у роликів можуть бути жорсткими (пластиковими зовні) або м’якими. Різниця в тому, що різні черевики застосовуються для різних стилів їзди. Новачкам краще купувати м’які черевики, оскільки вони більш універсальні, і їх ціна на порядок нижче.

З придбанням досвіду, бажаючі серйозно зайнятися ролер-спортом набувають ковзани з жорстким черевиком (фріскейт-моделі), які краще захищають ногу від вивихів, фіксуючи суглоб, до того ж вони більш довговічний. Велику роль у виборі роликів грає діаметр коліс (мм), їх
жорсткість (А) і клас точності підшипників (АВЕС).
Новачкові вагою до 90 кг рекомендується вибір колеса жорсткістю 80 82А. Для більшої маси тіла переважні більш жорсткі і об’ємні колеса 82А 84А. За маркування (ABEC) можна судити про клас точності і довговічності коліс.

Найнижча надійність в підшипника АВЕС-1, найвища у АВЕС-9. Спосіб фіксування ноги теж може бути різним:
кліпса п’ятковий ремінь шнурок,
три кліпси з пластику,
шнурки,
система швидкої шнурівки. Не важливо, яку систему фіксації вибрати, важливо, щоб нога була рівномірно і зручно затиснута. можна в спортивному магазині, супермаркеті, на ринку, в інтернет-магазині.


Останній варіант як правило найбільш економний.
Для подальшого катання потрібні правильно вибрані шкарпетки. Вони повинні бути трохи вище верхнього краю роликового черевика, щоб не натерти ним ногу.

Вовняні і навіть бавовняні шкарпетки середньої щільності тут не рекомендують, так як нога в них швидко стане мокрою. Бажано б придбати спеціальні шкарпетки для роликів, наприклад, фірми X-Socksілі Lorpen. І останнє.

Якщо при примірці виявляється хоч одне з таких незручностей, як:
черевик тисне ногу,
дискомфорт в районі кісточки,
при постановці ніг на ширину плечей вони завалюються всередину,
при русі ніг вперед-назад п’ята від задника черевика відривається або стопа ковзає по внутрішній устілці. Такі ролики купувати не варто.
Міряти і вибирати роликові ковзани потрібно різних фірм і до тих пір, поки не підбереться зручна для ноги модель.

Як ВИБРАТИ роликових ковзанах

Прочитати статтю повністю.


Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 2 =