На сьогоднішній день дерев’яна вагонка є одним з найпопулярніших і відносно недорогих видів пиломатеріалів, використовуваних для фінішної обробки приміщення (як для стін, так і для стель і навіть підлог). Вагонка довговічна, екологічна і проста в монтажі. Тому для початку, добре б знати, як вибрати вагонку .

Щоб стіни або стелю, обшиті вагонкою, що не зажадали швидкого ремонту, до вибору цього будівельного матеріалу слід підійти з усією відповідальністю. Щоб зробити правильний вибір, потрібно розбиратися у видах, класифікаціях вагонки, знати про те, які вимоги пред’являються до приміщення, де вона зберігається, після чого Ви зможете точно визначити, яка саме вагонка Вам потрібна.

Маркування та види

Найчастіше вагонку використовують для обшивки балконів і лоджій. тому варто детально розібратися в тому, як вибрати вагонку і якою її вид більше підходить для цих цілей. Дерев’яна вагонка може виготовлятися з різних порід дерева. Таким, чином вона класифікується по породі і сорту деревини.

Основними породами дерева, найчастіше використовуваними для виготовлення вагонки, є:

Вагонка з хвойних порід дерева (сосна, ялина, кедр, модрина) відноситься до першої категорії. Друга категорія представлена ​​модриновими породами (дуб, береза, ясен і ін.).

Сорти дерев’яної вагонки представлені літерними кодами: А, В і С.

 • Сорт А означає, що вагонка не має сильних пошкоджень поверхні, допускаються лише дрібні рідко попадаються сучки, а також тріщинки на зворотному боці вироби
 • Сорт В допускає наявність більшої кількості сучків і тріщин, а також смоляних кишень
 • Вагонка сорти С – це більш дешевий у порівнянні з першими двома варіант

Крім достатньої кількості тріщин і сучків, така вагонка допускає контрастні кольорові плями на своїй поверхні. А плюс до всього при кріпленні такий вагонки, може виникнути ряд труднощів через тріщин і сучків. Також деякі виробники поділяють сорти вагонки на АА, АВ, ВВ, ВС і СС. Це більш точна класифікація, яка описує як лицьову, так і зворотний бік матеріалу. Відповідно, і варіації цін на вагонку з такою кількістю сортів більш різноманітні.

Коли будете думати, як вибрати вагонку врахуйте, що існує також вагонка сорту екстра, яка передбачає відсутність на її поверхні колірних плям, тріщин і смоляних кишень. Така вагонка коштує дорожче. Незалежно від сорту якість самого пиломатеріалу має бути однаковим, а впливати тільки на його естетичний вигляд. Тому вибирати вагонку по сорту потрібно залежно від місця її застосування.

Якщо це буде закрите приміщення або вагонка піде під фарбування, то не варто переплачувати, і доцільніше вибрати більш економічний варіант. У деяких випадках можна комбінувати різні сорти вагонки. Вагонка також розрізняється по виду профілю і ділиться на звичайну, вироблену відповідно до російським ГОСТом на території РФ, а також евровагонку, виготовляється за європейськими стандартами на території європейських країн.

Також замислюючись над тим, як вибрати вагонку візьміть до уваги, що наша і євровагонка мають різні види профілю і вартість (євровагонка дорожча). Варто відзначити, що вагонка з хвойних порід дерева (сосна, ялина, кедр та ін.) Дешевша, але і більш примхлива і вимоглива до перепадів температури і вологості в приміщенні. Але вимоги по вологості і температурі пред’являються не тільки до того приміщенню, де вона буде монтуватися, а особливо до того приміщенню, де вона зберігається до того, як Ви її купили.

По-перше, в процесі виробництва хвойна вагонка повинна бути обов’язково добре висушена, а по-друге, зберігатися вона повинна в провітрюваному приміщенні без перепадів вологості і температури. Інакше в процесі експлуатації вагонка почне деформуватися, тріскатися і випадати з пазів . Що стосується вагонки з модринових порід, то такі породи дерева більш щільні і менш схильні до деформації.

 • У кожному разі вагонку не варто купувати на відкритих ринках , а краще в магазинах або безпосередньо у виробника під замовлення.

З класами і сортами більш-менш розібралися. Тепер по ходу “п’єси” треба згадати і про обрешітку для вагонки. Ось дві цікавих статті на цю тему:

Отже, як вибрати вагонку для обшивки балкона або лоджії

Ці місця в квартирі або будинку частіше за все не опалюються. тому схильні до частих перепадів температури і вологості в приміщенні. Якщо вони виходять на сонячну сторону, то температура там може підніматися до 60 градусів. Таким чином, при виборі породи дерева слід відразу відмести всі варіанти хвої, за винятком імпортних порід кедра (більш твердий, без смоляних кишень, має благородний вигляд і цілющі властивості).

Від високої температури сосна або ялина пожолобиться, і почне виділятися смола, що зіпсує зовнішній вигляд стіни і спотворить всю конструкцію. У той же час, як вже говорилося вище, вагонка з сосни і ялини дешевша, а імпортний кедр або, наприклад, дуб або ясен дороги, і не кожен господар вважає за доцільне обшивати свій балкон дорогим матеріалом.

Незважаючи на те, що модрина також відноситься до хвойних порід дерева, вона більш тверда і менш схильна до деформації через вологості і температури. Ціна цього дерева не така висока, як у кедра, тому модрина вважається оптимальним варіантом для обробки балкона.

Подивіться ще відео на тему вибору вагонки

Тепер знаючи, як вибрати вагонку . сміливо можна приступати до обробки, як балкона так і лоджії. Але спершу, там треба навести порядок якщо вже вирішили зайнятися ремонтом на балконі.

Решта публікації знаходимо і уважно читаємо в розділі карта.


Не пропустіть вихід інших нових, корисних і цікавих статей з нюансами на тему ремонту та облаштування, підписуйтесь на оновлення. Всім удачі!

З повагою,  Madstaff – Владислав Меньшов

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як вибрати посуд для дому правильно

  Який посуд вибрати? Як правильно її вибрати? Напевно, з такими питаннями стикалася кожна домогосподарка. Але ж і справді чим зручніше і красивіше посуд на кухні, тим приємніше готувати їй смачну…

 • Як вибрати сушку для білизни

  При виборі сушки для білизни потрібно враховувати такі моменти, як наявність в квартирі балкона, а також площа приміщення, в якому ви збираєтеся сушити білизну. Так, при наявності достатньої віль…

 • Двері для ванної кімнати які краще вибрати

  У цій статті розглянемо: Традиційно прийнято встановлювати однакові двері у всій квартирі. З точки зору дизайну це, звичайно, добре, але от як вони будуть працювати в залежності від умов експлуат…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × one =