Після плям від їжі та напоїв, плями крові займають почесне друге місце за частотою виникнення. Подряпини, носова кровотеча, випадковий поріз кухонним ножем або папером … нічого серйозного для здоров’я, буквально пара крапель крові. Але якщо вони потрапили на килим — зовнішній вигляд виробу буде однозначно зіпсований. Але не назавжди!

Свіжі плями крові

Найпростіше видалити кров, якщо вона не встигла засохнути.

 1. Для початку таку пляму варто промокнути сухою білою ганчірочкою або серветкою, щоб видалити не вбере рідину.
 2. Приготуйте розчин з 1 столової ложки аміаку (нашатирного спирту) і 0,5 склянки холодної води. Нанесіть його на пляму. Будь ласка, не використовуйте гарячу воду! Від неї кров згорнеться і очистити її буде значно важче.
 3. За допомогою білої ганчірки або серветки промокальними рухами видаліть з килима аміачний розчин. Намагайтеся не терти пляму! Рухайтеся від краю плями до його центру, а не навпаки, щоб не збільшити розмір забруднення.
 4. Нанесіть на пляму нейтральне чистячий засіб (без відбілювача). Можна використовувати безбарвні засоби для миття посуду або рідке мило. Акуратно потріть пляму за допомогою ганчірочки або щітки. Промийте пляма чистою теплою водою і промокніть надлишки рідини серветкою або рушником.
 5. Якщо пляма не зникло, скористайтеся перекисом водню. Нанесіть її безпосередньо на пляму і залиште на годину. Промийте чистою водою і знову промокніть килим сухою серветкою.
 6. Дочекайтесь повного висихання килима.

Видалення засохлої крові

 1. Видаліть засохлу кров механічно: потріть її сухою жорсткою щіткою, після чого пропилососьте ділянку килима — це дозволить прибрати дрібні сухі частинки крові.
 2. За допомогою білої ганчірочки або серветки нанесіть на пляму розчин з 1 столової ложки засобу для миття посуду і 2 склянок холодної води. Промаківающімі рухами видаліть надлишки води з килима. Повторіть процедуру кілька разів.
 3. Якщо мильний розчин не видаляє пляма, скористайтеся аміаком (нашатирним спиртом). Змішайте 1 столову ложку аміаку з 0,5 склянки води і нанесіть на пляму. На оброблену, мокру поверхню покладіть декілька паперових рушників, придавивши їх книгою або будь-яким важким предметом. Через півгодини заберіть вантаж і рушники. Дочекайтесь повного висихання килима.

У разі якщо плями «повертаються» після сушіння або на поверхні залишилися жовті розводи, можна використовувати:

 • Оцет

Змішайте столовий оцет з водою у співвідношенні 1 до 2. Нанесіть на пляму. Вищеописаним способом накрийте оброблену ділянку паперовими рушниками, поставте на них вантаж. Зніміть через півгодини.

 • Харчову соду
  Змішайте 2 частини соди з 1 частиною води в мисці. Отриману масу нанесіть на пляму втираючими рухами і залиште на 5 хвилин. Видаліть соду з килима за допомогою чистої води і білої ганчірочки.
 • Перекис водню

  Налийте на пляму 5% перекис водню. При взаємодії з кров’ю перекис буде пузиритися. Через 5-10 хвилин (після закінчення реакції) видаліть перекис сухим білим рушником або ганчірочкою.

 • Універсальних рішень для видалення як свіжих, так і застарілих плям крові може бути спеціалізований засіб для видалення забруднень з килимів. У випадку якщо Ви використовуєте промисловий засіб, обов’язково точно дотримуйтесь інструкції від виробника!

  Андрій Ковров, фахівець компанії «Еко-чистка»

  При використанні матеріалу активне посилання на сайт www.eco-chistka.ru обов’язкове.

  Або читайте оригiнал here.

  Цікаве відео для вас:  З цим читають

  Share →

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  13 + seventeen =