На запитання відповідає

Валентина Гусар

Наш експерт по чистоті й затишку

Здрастуйте, Марина! Привести білу блузку «в почуття», тобто відбілити, можна різними способами. Але щоб остаточно не зіпсувати її вигляд, а собі настрій, спочатку визначте тип тканини. Від цього і танцюйте.

Подивіться уважно на ярличок, де обов’язково є інформація про матеріал, з якого пошили вашу кофту або блузку.

Виріб з бавовни

 • Виперіть в порошку для білих речей. Через пару прань блузка повинна істотно освіжитися.
 • Можна відбілити звичайним замочуванням у воді з кисневим відбілювачем. Ретельно розчиніть засіб, помістіть в рідину виріб, лягайте спати. А вранці сполосніть і знову насолоджуйтеся білизною улюбленої речі! Якщо ризикнете замочити в хлорвміщуючі засіб, готуйтеся незабаром блузку викинути. Чому? Хлорка дуже агресивна до волокон тканини, разом з жовтизною з’їдає і самі нитки, матеріал занепадає.
 • Спробуйте відбілити за допомогою кип’ятіння. На 5 літрів води додайте по столовій ложці солі, соди, прального порошку. На слабкому вогні прокип’ятіть півгодини.
 • Відбілити білу блузку допоможе і перекис водню: 50 мл засобу вистачить на 5 л води. Через кілька годин перекис виїсть жовтизну, не пошкодивши саму тканину.
 • Перед пранням спочатку замочіть на пару годинок річ в мильному розчині, додавши туди трохи нашатирю і перекису. Виперіть з кисневим відбілювачем.
 • Або вже випрану річ потримайте в теплому розчині, приготованому з 10-ти літрів води, 5-ти ст. ложок солі, 3-х ст. ложок перекису водню, столової ложки нашатирю.

Шовкове виріб

Є кілька способів, як відбілити блузку з шовку. Найголовніше – відбілюйте вже випрану річ.

Розчиніть кисневмісний плямовивідник в теплій воді, замочіть білу блузку на півгодини, сполосніть.

Морську сіль (8 ст. Ложок) розчиніть у теплій воді (10 літрів). Сіль вибирайте без барвників. У солону воду додайте 10 г пірофосфату, стільки ж нашатирю і 2 ст. ложки перекису водню. Щоб дійсно відбілити тканину, постарайтеся підігріти воду до 30 ° С, але не більше. Замочіть виріб на 4:00. Прати не потрібно, тільки прополоснуть.

Синтетика

Таку блузку можна відбілити простим замочуванням в концентрованому розчині обраного вами миючого засобу. При цьому вода повинна бути теплою (40 ° С). Якщо тканина дуже пожовкла, використовуйте ще й кисневий відбілювач. Залиште в розчині річ на півгодини, сполосніть.

Придбайте сірковмісні відбілювачі (ронгаліт, гідросульфат натрію, тіосечовину). Вони найбільш підходять для синтетичних тканин. Тільки поводьтеся з такими засобами обережно, тому що вони виділяють сірчистий газ, яким можна і отруїтися.

Деякі господині примудряються навіть кип’ятити синтетику. Приготуйте розчин: у воді розчиніть мило (господарське), соду, кип’ятіть 5 хвилин. Прополощіть у теплій воді, яка повинна згладити перепад температури.

Корисні поради

 1. Користуйтеся тільки якісним порошком для білих речей. Використовуйте для прання (хоча б білих речей) якісну воду.
 2. Вибирайте правильну температуру прання. Для штучних тканин вона повинна не перевищувати 40 ° С. Інакше матеріал почне сіріти або жовтіти.
 3. Періть білу блузку з кисневим відбілювачем. Додавайте його у відсік для порошку.
 4. Ніколи не періть білу одежу з кольоровою, а льон і бавовна – з шерстю і синтетикою.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як відіпрати білі речі від бруду і плям

  Білий – один з базових квітів у гардеробі, практично у кожного члена сім’ї є як мінімум 1-2 елементу одягу білих відтінків. Тому питання про те, як прати білі речі, завжди актуальне, адже білосні…

 • Як відіпрати рушники

  Страшенно цікаво все те, що невідомо! Жахливо невідомо все те, що цікаво! Рушник на кухні – предмет першої необхідності: куди ж без нього в цьому царстві кулінарії? Рушником можна витерти посуд,…

 • Як почистити валянки, Перм.

  Як почистити валянки? Від старшої дитини залишилися валянки-самокатки. Хочу їх якось почистити, а краще навіть випрати, щоб сіли на пару розмірів. Як зробити не уявляю. Перерила інет, прання тіль…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + two =