Анатолій Денисов

(без удаваної скромності можу сказати, що багато чого можу і люблю робити руками – і це не те, що ви подумали :-). На вихідних довелося в черговий раз вирішити підкинуту будинком за містом задачу. Проблема ця – замерзання води – в цю, на диво холодну зиму, досить поширена, а рішення виявилося дуже непоганим з усіх точок зору)

Кілька років тому замінили на дачі водопровід на пластиковий. І цієї зими він таки замерз – в самому кінці першої хвилі холоду. Причому, замерз (як потім з’ясували) майже біля самого колодязя – тобто на відстані близько 20-ти метрів від доступного нам ділянки труби в підвалі. Сподіватися на міські служби марно, фахівці, що ставили водопровід, порадили запасатися водою, тому способів відігріти в такій ситуації вони не знають. Пошук по Інтернету дав тільки одна відповідь – користуйтеся окропом. Але як подати окріп на 20 метрів в трубу невеликого перерізу? Хто пам’ятає фізику, той зрозуміє, з якими проблемами це пов’язано.

Відразу скажу, що майже ідеальне рішення цієї проблеми ми зрозуміли вже наприкінці. До цього довелося, що називається, попотіти, і сенсу переказувати творчі муки немає, тому розповім про те, як робив би це наступного разу.

1. Необхідна жорстка пластикова труба (шланг не піде), наружний діаметр якої не неск. міліметрів менше внутрішнього діаметра крана, яким закінчується доступний ділянку труби. Так, це важливо – кран повинен бути. Інакше, коли настане радісний момент, він може бути грунтовно зіпсований боротьбою з напором водопроводу (у нас він кілька атмосфер). Довжина – чим більше, тим краще. Повинно точно вистачити до найдальшого ділянки труби + ще кілька метрів.

2. Бочка літрів на 100 і насос. Подавати окріп через лійку – це не вариант (якраз цей процес зайняв більшу частину часу – поки не зрозуміли, що можна механізувати).

3. Близько 100 літрів постійно підігрівається окропу.

4. Власне, процес. Запихаємо трубу (для простоти, будемо називати її кіпяткопроводом). наскільки це можливо без води. Далі, включаємо насос, який буде закачувати окріп в кіпяткопровод. Майже напевно, через кілька секунд можна буде пропхати кіпяткопровод ще на декілька метрів. І, рано чи пізно, кіпяткопровод упреться в років. Тут дії наступні. Підставляти під кран відро – через кілька циклів включення насоса, з труби піде чиста і гаряча вода – її можна заливати назад в бочку (відповідно, бочку краще ставити якомога ближче – що б швидше повертати воду в бочку). Включаємо насос і чекаємо, поки відро і не наповниться. Зливаємо воду, ставимо інше відро, і проштовхуємо кіпяткопровод ще трохи вперед.

Потрібно бути готовим до того, коли крижана пробка буде пробита – тоді вода з труби розпочне шмагати. Потрібно терміново витягувати кіпяткопровод і закривати кран.

P.S. У цього методу є єдине обмеження: в трубі не повинно бути сильних вигинів. Не знаю точний граничний градус, але, думаю, що це 30-40 градусів.

Сподіваюся, комусь це допоможе.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

  • Як відігріти замерзлий водопровід своїми руками

    Досить часто занадто суворі зими доставляють нам усілякі проблеми. На сьогоднішній день, як в багатоквартирні будинки, так і в приватних будинках можуть замерзнути водогінні труби. Виникає питанн…

  • Як зробити свердловину на дачі

    Як зробити свердловину на дачі Кожен власник дачі хоче мати у дворі свердловину, так як з неї можна отримувати чисту воду постійно. Тому багатьох садівників цікавить, як зробити свердловину на да…

  • Водопровід в приватному будинку своїми руками – Інструкція Відео.

    Отже після, того як наш приватний будинок або дача вже практично добудовані і готові до експлуатації, тепер перед нами постає найважливіше завдання – це організація водопроводу. Говорячи про водо…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − eight =