Однією з найскладніших і частих дилем всіх господинь є питання, як відіпрати масну пляму на одязі. Діти після поїдання бабусиної пиріжка часто витирають руки прямо об одяг. Чоловіки «радують» плямами від машинного масла, поставленими в гаражі, а самі жінки можуть випадково поставити пляму, в поспіху пробуючи приготовану вечерю. Часто трапляється, що після гучного застілля не помітиш сліди своєї необережності на сукню, а через місяць виявляєш неприємний сюрприз і ламаєш голову над тим, як відіпрати старе масну пляму, що залишився на одязі.

Найбільш настирним і стійким є в’їлося в тканину пляма, і боротися з ним без використання дорогих плямовивідників дуже складно. Набагато краще використовувати бабусині методи, тому що це допоможе вам заощадити немаленьку суму грошей, а іноді і часу. Вибір народного методу боротьби з жирними плямами залежить від багатьох факторів:

 • якого роду жир на одязі;
 • на якої тканини поставлені плями (матеріал і колір мають величезне значення: використовуючи занадто жорстке засіб, ви можете зіпсувати улюблену річ);
 • як давно бруд знаходиться на одязі (чим свіжа пляма, тим більш щадний спосіб допоможе від нього позбутися).

Не варто забувати про запобіжні заходи та попередньої підготовці до операції з порятунку речей. Вбрання засіб повинен бути протестовано на додатковому шматочку тканини або на прихованому ділянці одягу.

Розглянемо 10 найбільш ефективних способів боротьби зі слідами жирних плям на речах в домашніх умовах:

 1. Зубний порошок.
 2. Соль.
 3. Коричневе господарське мило (72%).
 4. Порошок крейди.
 5. Промокашка (папір).
 6. Гірчичний порошок.
 7. Крохмаль картопляний.
 8. Засіб для миття посуду.
 9. Піна для гоління.
 10. Аміак (нашатирний спирт).

Зубний порошок

Він вже давно практично не використовується за прямим призначенням, але все-таки часто зустрічається на прилавках супермаркетів. З його допомогою можна чистити ювелірні вироби, прибирати подряпини з екрану телефону, а також видаляти жирні сліди на одязі і меблевій оббивці. Пляма слід обробити порошком за допомогою ватного диска, змоченого в теплій воді. Після цього потрібно покласти на оброблені ділянки аркуш білого паперу і пропрасувати праскою на максимально високій температурі. Можна використовувати промокальний папір, у такому випадку результат буде більш помітний. Зубний порошок допоможе Вам відіпрати навіть плями далеко не першої свіжості.

Кухонна сіль

Протягом багатьох років вона служить порятунком всіх господарочок, оскільки виконує роль абсорбенту. Вона допоможе відіпрати не тільки жир, але і сліди крові, вина і соку. Особливістю і перевагою цього методу є те, що використовувати його можна навіть для порятунку одягу з ніжних тканин, наприклад шифону. Суть методу проста: масну пляму засипається сіллю, сіль акуратно втирається пальцем і видаляється за допомогою щіточки. Ці дії повторюються знову і знову, поки пляма на одязі не стане практично непомітним. Після цього річ відправляйте в прання. Краще використовувати даний метод для боротьби зі свіжими плямами.

Господарське мило (72%)

Картопляний крохмаль

Використовуючи крохмаль, вам вдасться прибрати навіть застарілі плями, видалити які не допомогла прання. Як і сіль, крохмаль потрібно раз за разом втирати в пляма, поки від нього і сліду не залишиться. Кожну порцію крохмалю залишайте на одязі або будь-який інший забрудненої поверхні на 10-15 хвилин. За допомогою цього методу Ви позбудетеся навіть від наскучили плям.

Засіб для миття посуду

Піна для гоління

Вперше вона була використана в якості засобу для виведення плям холостяками. Самотні хлопці зробили відкриття: врятувати штани і футболки від жирних плям допоможе піна для гоління. Потрібно втерти її в забруднену ділянку, а через 30 хвилин можна просто прополоскати річ в теплій воді. Така винахідливість ще раз доводить, що чоловіки цілком можуть бути самостійними.

Аміак або нашатирний спирт

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

 • Як вивести масну пляму з шкіри, прибрати плями з шкіряної куртки і взуття


  Шкіряні куртки, інша одяг зі шкіри давно вже на піку моди. Але, на жаль, на цих недешевих речах прекрасно бувають видно різні плями, особливо жирні, посадити які простіше простого і які дуже псую…

 • Як вивести пляму від граната

  Як правило, відіпрати плями від граната не так складно, як це здається на перший погляд. Сік граната є звичайним харчовим барвником, і за допомогою певних речовин його можна нейтралізувати. А теп…

 • Вирішено – Як видалити пляму від праски на брюках

  Слід від праски на одязі може залишитися, якщо Ви цей самий праска довго будете тримати на одному місці, або температура підошви праски для цього різновиду матеріалу занадто висока. • Підпалини в…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × five =