Чоловіки люблять майструвати, копатися в автомобілях і різної іншій техніці. Роблять це вони, звичайно ж, в спеціальному одязі, але от іноді виникає проблема, чи можна відчистити робу чоловіка, якщо вона вся в масляних плямах. Тут корисними багатьом дружинам стануть поради, як відіпрати мазут з одягу.

Що це таке?

Вимазатися маслом чоловік може навіть у себе в гаражі, адже подібний засіб є у кожного майстра. Машинне масло, або мазут – це, по суті, залишки після переробки нафти, вид нафтового палива, тому воно містить певні смоли, які не розчиняються в спирті, ефірі або ацетоні.

Засіб 1. Бензин

Якщо всі перераховані вище препарати не можуть очистити мазут, то зроблять це кошти, у складі яких є розчинники смол. Перша порада, як відіпрати мазут з одягу – за допомогою звичайного бензину. Для цього потрібно пляма акуратно протерти змоченою в бензині ваткою до повного його очищення. Далі річ краще замочити у звичайній мисці, щоб вивести запах палива, пару раз гарненько обполоснути, а вже після цього закидати для повноцінної прання в пральну машину.

Засіб 2. Толуол

Це засіб, який використовується в наукових лабораторіях для розчинення нафтових смол. Маючи у себе подібний продукт, можна розібратися, як відіпрати мазут з одягу з його допомогою. Але придбати чистий толуол зовсім нелегко. А ось засіб для чищення на його основі – без проблем. Також придбати розчинник для плям мазуту можна і на авторинку, в його основі також міститиметься все той же толуол. Застосовувати його потрібно відповідно до інструкції.

Засіб 3. Суміш

Спробувати позбутися від масляних плям нам також може допомогти старша родичка – мама чи бабуся. Вони порадять приготувати суміш, яка складається з білої глини, крохмалю, нашатирного спирту і скипидару. Всі інгредієнти змішуються практично в рівній пропорції, у вигляді кашки наносяться на пляму і через час просто счищаются. Далі річ потрібно випрати звичайним способом.

Є ще один спосіб, як відіпрати мазут з одягу. Для цього знадобиться м’яка пухка папір, яка відмінно вбирає вологу. Її потрібно покласти на пляму, а зверху гарненько притиснути розпаленим праскою. Пляма розігріється, папір вбере мазут. Далі виріб треба просто випрати.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + seventeen =