Іржа доставляє безліч незручностей господаркам, адже відіпрати її часом зовсім непросто. Але все ж існує кілька способів позбавлення від її плям, якими варто скористатися відразу ж після їх появи.

Способи відіпрати плями іржі

Використовуйте лимон. Лимонна кислота – відмінний помічник у боротьбі з плямами іржі. Розріжте лимон навпіл і видавіть сік прямо на тканину. Потім проведіть по плямі через марлю або іншу тканину гарячою праскою. З другої половини лимона сік видавіть на ватний диск і після процедури з праскою протріть пляму цим диском. Потім в теплій воді промийте тканину. Пляма має відійти.

Лимонний сік можна застосувати і по-іншому. Видавіть його на пляму, зверху насипте кухонну сіль (не шкодуйте, вона повинна з гіркою покривати пляма). Залиште тканина з цією сумішшю на ніч, потім змийте водою сіль і виперіть річ, як звичайно, в машинці.

Оцтова кислота – також хороший спосіб вивести іржу. Розведіть у склянці води одну чайну ложку оцтової кислоти, доведіть розчин до стану, що передує кипінню. Опустіть тканину з плямою на 20-30 секунд в гарячий розчин, потім змийте водою. Якщо з першого разу не допомогло, виконайте те ж саме ще пару разів.

Використовуйте гидросульфат. Цей метод особливо добре допоможе тим, хто виявив іржаві плями на білих тканинах. Розведіть чайну ложку гідросульфату в склянці води, нагрійте рідину приблизно до 60 градусів. Опустіть тканину на 2-3 хвилини, потім промийте теплою водою.

Для кольорових тканин, забруднити іржею, підійде наступний спосіб. Приготуйте суміш гліцерину, мила і води у співвідношенні 1: 1: 1. Ввітріть її в пляму, а через добу ретельно змийте теплою водою.

Якщо ви боїтеся зіпсувати тканину, то скористайтеся щадними засобами для виведення плям або ж милом для плям. В обох випадках дотримуйтеся наступних правил: нанесіть засіб на пляму у великій кількості і залиште відмокати на 15 хвилин. Потім потріть руками місце плями як при ручному пранні. Далі відправляйте річ в пральну машину, додавши до порошку плямовивідник. У такому випадку пляма відпирається практично в ста відсотках випадків.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

  • Як видалити плями з одягу

    Увага! При використанні хімічних засобів видалення плям, спробуйте його спочатку на мало помітному шматочку тканини! Неправильне застосування їх може зіпсувати забарвлення тканини або її структур…

  • Як вивести плями від масляної фарби з одягу. Готові відповіді

    На головну gt; Наука gt; Різне gt; Як вивести плями від масляної фарби з одягу? Пляма від масляної фарби на одязі може з’явитися в самий невідповідний момент. Звичайна прання, на яку розраховує п…

  • Як видалити плями від клею з різних поверхонь

    Як видалити плями від клею Клей в домашньому господарстві – підручний засіб, ним користуються всі члени сім’ї. Тому часто трапляється, що при роботі його краплі можуть потрапити на одяг. Як приб…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + one =