Сучасні пральні порошки і засоби для прання дозволяють легко видалити більшість плям, але існує група важковиводимих ​​забруднень, до яких відносяться і воскові плями. Романтична вечеря при свічках, раптове відключення електрику під час якого довелося скористатися свічкою – ці та інші обставини можуть призвести до появи плям від воску на одязі, а оскільки віск застигає дуже швидко, а виводити його досить важко, необхідно знати правильну технологію видалення таких плям.

Багато починають відразу ж терти віск і тим самим ще більше посилюють проблему – в цьому випадку не застиглий віск розмажеться по тканині тонким шаром, який видалити буде вельми непросто. Так як же правильно видалити пляму від воску і при цьому не зіпсувати тканину?

Для видалення подібних плям необхідно запастися наступним: серветки (підійде навіть туалетний папір), бавовняна тканина, праска, спирт, розчинник.

Як видалити віск з тканини

 1. Для початку треба дати воску охолонути. Почекати доведеться недовго, вже через десять хвилин пляма шар віск затвердіє і поміняє колір. Після цього його акуратно видаляють з тканини – можна підчепити шар воску нігтем, зішкребти тупим ножем, ложкою або іншим негострим предметом. Залишки воску просто струшують з тканини. Зазвичай на тканинах (особливо світлих) залишається жирну пляму, яке далі буде віддалятися одним з декількох способів.
 2. Беруть паперову серветку (туалетний папір, паперовий рушник і т.д.), складають її в декілька шарів і підкладають під місце плями. Зверху пляма від воску накривають бавовняним клаптем тканини (можна взяти звичайний носовичок).
 • Включають праску на середній режим (занадто велика температура не потрібна), звичайно це «одиничка» або «двоєчка».
 • Пляма на тканині пропрасовують кілька разів через клапоть. Під впливом нагріву залишки воску на тканини будуть розплавлятися і вбиратися в підкладені знизу паперові серветки. До речі, для більш ефективної чистки паперові серветки в процесі очищення воску треба кілька разів міняти.
 • Якщо після даної процедури на тканини все одно залишиться жірновато пляма, засмучуватися не варто – його можна видалити, виправши річ з пральним порошком або милом.
 • Існує ряд тканин, які не можна гладити (оксамит або замша, наприклад). У цьому випадку верхній шар воску знімають так само, як і описано вище, а залишки його видаляють органічними розчинниками – можна скористатися скипидаром або спиртом. Для цього ватяний тампон змочують в розчиннику і промокають місце плями м’якими рухами, не втираючи віск в тканину і не розтягуючи її. Можна намочити пляму і залишити річ хвилин на двадцять для розчинення воску. Залишки воску і розчинника прибирають при пранні в пральному порошку або милі.
 • Віск із замші можна видалити і наступним чином: потримати річ над парою, а потім почистити її спеціальною щіткою для замші. Можна також спробувати видалити віск за допомогою розчину нашатирного спирту у воді (беруть 0,5 чайної ложки на літр води), тканину або губку змочують в цьому розчині і протирають воскове пляма.
 • Або читайте оригiнал here.

  Цікаве відео для вас:


  З цим читають

  Share →

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  8 + twelve =