Срібло відноситься до дорогих металів. Хоча срібне кільце не варто занадто великих грошей, ціну його не можна назвати і копійчаної. Тому дуже часто буває прикро, коли придбане вами виріб насправді виявляється не срібним, а тільки посрібленими! Гірше того – іноді за срібло видають дешевий, абсолютно не містить срібла сплав!

На щастя, є кілька простих способів, які допомагають вам швидко відрізнити підробку. Розглянемо деякі з них.

1. Буквально кілька років тому в аптеках продавався ляпісний олівець, який використовували для припікання бородавок у людей. Примітно, що якщо потерти срібну річ даними олівцем (зробивши маленький зішкріб) і змочити водою, то ніякої реакції не буде – перед Вами срібло. Якщо ж ви зробите ці ж дії з предметом з іншого металу – відбудеться реакція, і місце нанесення Ляпісний олівця почорніє (потемніє). Сьогодні дістати такий олівець важко, т. К. Його вже не продають в аптеках, але якщо у Вас є знайомі медики, або у вас є такий олівець будинку, тобто шанс дістати цей «реактив» на срібло.

2. Якщо у Вас є час (близько 2-4 годин), можна в тій же аптеці придбати сірчану мазь. Купуєте цю недорогу мазь, наносите на ваше виріб. Залишаєте полежати приблизно на два-три години. Якщо виріб зроблено зі срібла або містить срібло – воно придбає чорнуватий відтінок, в іншому випадку – колір не зміниться. Це просто легенький спосіб, доступний, досить достовірний, не псує досліджуваний предмет.

3. Помістіть предмет в окріп – якщо срібло, то нагріється дуже швидко. І так само швидко охолоне. Підробки, як сталеві, так і мідні, нагріваються і остигають значно довше.

4. На додаток до вищесказаного методу рекомендується провести і пробу з крейдою, який повинен придбати темний відтінок, якщо їм терти предмет зі срібла. Метод також дуже простий технічно, доступний кожному, дешевий.

5. Один з достовірних прийомів – придбати в магазині спеціальний тест, призначений для визначення срібла. Відшукати його можна в магазинах з радіотехніки, для захоплюються електронікою, запитати на радіоринках.

6. Ці ж реакції провести і на подряпаному ділянці (голкою). Реакція повинна бути аналогічною. Роздряпавши ділянку допоможе вам дістатися до “нутрощі” вироби – іноді срібло може бути нанесено тільки зверху, як амальгама, а основою може служити дешевий сплав.

Звичайно ж, є й інші тести, які можна провести вдома: з йодом, з кислотами, з використанням струму. Але ці тести або небезпечні для людини, або можуть завдати шкоди металу (наприклад, йод залишає плями).

Крім того, існують і спеціальні прилади, що визначають вид металу. У кожному разі, для визначення срібла в домашніх умовах, тих методів, про які ви тільки що прочитали, цілком достатньо. Для більш точного визначення використовуйте на виробі не один, а кілька різних методов.А для детальнішої діагностики, однозначно, потрібно звертатися в спеціалізовані лабораторії, ювелірні майстерні та ломбарди.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × two =